Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok embernek miért fontosabb...

Sok embernek miért fontosabb az olcsó fenntartás, mint a biztonság?

Figyelt kérdés

Rengetegen vesznek régi Suzuki Swift-et meg hasonló kicsi, régi, gyenge autókat csak azért, mert az nagyon keveset fogyaszt, könnyen fenntartható, stb..


De ha van egy baleset, inkább lebénulnak, meghalnak, vagy a szeretteik haljanak meg?


Hiába spórol valaki, aztán jött is össze másra pénz, ha a gyenge autója miatt meghal. :(


Persze nem azt mondom, hogy vegyen mindenki helyettük 4-500 ezerért 4 ezer köbcentis 20 év körüli A8-as Audit.



2015. júl. 5. 16:17
1 2
 1/12 szerencses85 ***** válasza:
34%
Mert nincs pénzük.
2015. júl. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A balesetek többsége azt mutatja hogy legyen az coupe, sedan, combi, akkor is ráhajtogatja a kasztnit egy karambol a bennülőkre.

Amiben nagy eséllyel túl lehet élni egy másik személyautóval való ütközést, azok a városi terepjárók, több hírben szembesültem azzal hogy a terepjárós karcolásokkal megúszta, pl saját lábán mászott ki a kocsiból, akivel összerongyolt az pedig helyszínen meghalt.


Kamion, Teherautó, Vonat, Busz ellen semmi nem véd csak a tank, ha autót vennék tuti hogy egy nagy terepjáróban gondolkodnék.

2015. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most volt pár hete egy baleset. Skoda Fabia ütközött régi Suzuki Swift-tel és a suzukiban meghaltak, Skodában könnyebb sérülésekkel megúszták.
2015. júl. 5. 16:41
 4/12 A kérdező kommentje:

Íme. Kicsit többe kerül a Fabia fenntartása, min a suzuki swift-é, de megéri.


[link]

2015. júl. 5. 16:44
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

igen, az emberek kalandvágyból vesznek papíautókat.

érdekes, régebben egy ország, sőt több is, papundekli autóval rótta az utakat..aztáj jött agazdagság, és vele a wartburg, skoda, stb..

aztán a dácsia, amit forgalomba sem kellett volna engedni.


és a rendszerváltáskor beleültünk az első, könnyen elérhető, japánnak számító mi autónkba.. több százezer embernek okzott örömet...miközben töretlenül fejlődött az autógyártás..

a rönó négyesek, a kis opelek, a dajhatsuk, minik, szintén mozgó koporsók lehettek volna, ha úton útfélen törjük..


én semmi pénzért nem vennék használt nagy autót,(sem) újra meg nincs húsz millám...

marad az életveszélyes asztra, de legalább új..


volt régen nissan patrolom, négyezres benzines...leette a gatyámat..átültem egy automata omegába, az is tizenhetet fogyasztott..


eleve nem lenne szabad ekkora terepjárókkal a józsefvárosban, vagy itt a ferencvárosban bóklászni..a belvárosban biztosan nem.

2015. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Iskolapéldáját láthatták kedves olvasóink a sztereotipiákon rugózó idiótáknak.

A tények: a Suzuki Swift NCAP töréstesztje ötcsillagos.

Persze mindenki szereti elővenni a 25 éves esztergomi swiftet, hogy papírautó, stb... ez igaz.

De a mai swift utas- és gyalogosbiztonság szempontjából a kategória jobb autói között található.

Ki lehet keresni az NCAP tesztetek, meg lehet nézni. 5 csillag. Öt. tetszik érteni?

A töréstesztekben az azonos kategóriás autókat hasonlítják egymáshoz.

2015-öt nem kell nézni a tesztben, ott egy vitara van, de 2014-ben és 2010-ben a Suzuki városi kisautója (swift, celerio) bent van a teszt legjobbjai között.

[link]


Persze ettől még lehet hülyeségeket böfögni, de ez a véleményalkotót minősíti, nem a Suzukit.

2015. júl. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó de kinek van pénze új, vagy pár éves Suzukira?


Meg egyáltalán ki az a hülye aki több millió forintért új Suzukit vesz? Árelőnyük már régóta nincs. Sokkal jobban megéri az Opel Astra, Hyundai I30, stb.


Amúgy a kérdésem az volt, hogy sokan miért vesznek ilyen kis gyenge autókat. Suzuki áron lehet kapni nagyobb autót is, ami biztonságos, csak azt drágább fenntartani, azért olcsó a vételár. A suzukit pedig a valós értékéhez képest aranyáron mérik, mert, hogy nagyon olcsón fenntartható. De annyira ráfizet később az ember h arra szavak nincsenek!!!!

2015. júl. 5. 17:24
 8/12 anonim ***** válasza:

Na igen.

Én sem azért vettem 5 csillagos töréstesszttel rendelkező autót, 10 légzsákkal jelentős felárért + ESP, ASR, IDS+, DCD, stb-vel mert annyi pénzem lett volna, hogy nem tudtam hova tenni.

Ja, ez egyébként egy fentebb "életveszélyesnek" titulált Astra H, ami már nem is fiatal, 8 éves, de szerencsére eddig a fenti biztonsági cumókra nem volt szükség. Remélem nem is lesz soha.


Erő. 110 ló meg 260Nm. Nekem ennyi bőven elég akár városban, akár autópályán.

2015. júl. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem unod még, hogy pár hetente kiteszel egy ilyen kérdést? Már a címből lehetett tudni hogy mi lesz. Mindig nekiállsz a tipikus szöveggel, jön a linkelgetés és fröcsögsz még pár kört.
2015. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Fhuuu kérdezőtől ennyi baromságot már régen láttam így egybe. A Suzuki is fejlődött nem csak a több gyártó, a töréstesztjei is jók az új Swiftnek (is) és még elérhető áron is van használtan.
2015. júl. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!