Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől kattog induláskor a...

Mitől kattog induláskor a Simsonom hátsó kereke?

Figyelt kérdés
Amikor el indulok, akkor erős kattogást hallok a hátsó kerék felől, a motor eközben ugrál egy kicsit. Felrakom kettesben, ott is van 1-2 kattogás, ugrálás, de hármasban semmi. Mi lehet a baj? Eddig ezt nem csinálta, most történt először az eset kb. 1 órája, és minden indulásnál volt ez a kattogás. Hátsó fogaskeréknek annyi? Lánc feszes, esetleg laza és szalajt?

2015. júl. 6. 14:14
 1/7 Adam_Hack ***** válasza:
De béna vagy, nézd már meg azt a láncot ember! Jóhogynem azt is itt kérdezed meg, hol van a kenyér, amit anyád vedd reggel. Tedd már le azt a tabletet te koczka.
2015. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerinted nem próbáltam már megnézni? Megnéztem, és krvára nem tudom megállapítani, hogy mikor jó, vagy nem, mivel soha nem csináltam még motort... Nem értek hozzá, azért tettem fel a kérdést... Kösz a sok segítséget..!!
2015. júl. 6. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Én megnézném a hátsó lánckerék menesztő gumibetétjét is!

[link]

2015. júl. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben megnézem! Kicsit utána olvastam, csinálok a lánccal valamit, ha tudok.
2015. júl. 6. 16:03
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egy kicsit laza a lánc,attól még nem kellene kattognia,nekem számtalan Simsonom volt,és akkor jártam így,amikor egy utángyártott szemét hátsó lánckereket tettem fel,amiről 3 nap után lenyalódtak a fogak,illetve először az összes fog elhajlott előrefelé,ahogy a motor húzta.Valami edzetlen ócska puha anyagból volt.
2015. júl. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
81-es motor, soha nem volt kicserélve a hátsó fogaskerék, szóval eredeti, de már nagyon öreg. :)
2015. júl. 6. 17:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon laza volt a lánc, szinte 2 cm-et tudtam húzni rajta hátul a fogaskeréknél. Szalajtott, mint az állat, de a kerék hátrébb lett húzva, most már megszűnt a kattogás.
2015. júl. 7. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!