Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan érdemes bejáratni egy...

Hogyan érdemes bejáratni egy megfúrt Yamaha DT-t? A másik kérdésem pedig, hogy ha a gyújtásával baj van akkor megéri keresgélni a baját vagy inkább venni egy másikat?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első úgymond nagyobb motorom és már úgy veszem meg, hogy fel van fúrva de a motor még nincs összerakva. Ezért szeretném megtudni milyen módon kell bejáratni.

Hogyan használjam x km-ig vagy meddig lehet pörgetni, stb. És mivel fúrt akkor a gyári gyújtása megfelel hozzá hogy jól menjen!?


2015. júl. 8. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
1000-1500km-en keresztül kicsit olajosabb keverékkel maximum 5500-6000 fordulatig érdemes a bejáratást elvégezni.
2015. júl. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 joco5582 ***** válasza:

Mindenképp szükséges a bejáratás, de nem kell túlmisztifikálni. Bejáratáskor nagyobb az alkatrészek súrlódása stb. Éppen ezért kerüld az alacsony fordulatszámon pötyögést, kerüld a magas fordulatszámot, és talán a legfontosabb, hogy kerüld az intenzív gyorsítást.

Nem kell olajosabb benzin. Hogyan is oldanád meg, hiszen különolajozású rendszere van, találomra raksz a benzinbe? Nagyon ellene vagyok ennek, mert komoly lerakódások tudnak keletkezni mind a hengerben\gyertyában mind a kipufogóban. Egy normál motornál hosszabb intenzív használat ki tudná "járatni" de pont ezt nem tudod megcsinálni a mocival.

Ha párban motoroztok cimbora\menyasszony\asszony\nagymama :) menjen utánad. Ha hirtelen elkezd a motor füstölni, akkor kezd ragadni, ilyenkor vegyél vissza, húzd be a kuplungot és gázfröccsökkel hűtsd a hengered. Lehet szükséges lesz megállni is, de rögtön lelőlni a motort tilos. Szerintem nincs fix km, inkább meg tanulni mikor ragad a motor és korrigálni. Példának okáért futhat a motor 4000res fordulaton 1000km is, akkor se lesz bejáratva. Minden fordulatszámon óvatosan kell használni és figyelni.

A gyutjásból a gyári lesz a legjobb, nem szükséges sem állítani sem másikat venni, még ha sokkal nagyobb henger kerülne is rá, elegendő lenne előgyujtást állítani.

Remélem segítettem

2015. júl. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget. Megfogadom a tanácsod és remélem jól sikerül majd a bejáratás. Végülis csak annyi jogy 125-ös és egy 5tizedes javítófúratás lett rajta csinálva.
2015. júl. 10. 01:41
 4/13 joco5582 ***** válasza:

#2: Használd egészséggel :)

Széles utat mérsékelt szereléssel.

2015. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Ha bármi adódik akkor jövök és kérdezek :D

2015. júl. 10. 14:52
 6/13 anonim ***** válasza:
gyári keverési aránytól nem szabad eltérni,sok olaj,elhúzódó égés,magas hőterhelés,csak minőségi 2t olaj
2015. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
agip 2t mix megfelel ?
2015. júl. 10. 18:35
 8/13 anonim ***** válasza:
nem. tapasztaltam,hogy a gép túlmelegszik utána jött az öngyulladás.félszintetikus,szintetikus,az ár buxtárca függő.agip 2t mix alsó kategóriás ásványi olaj.
2015. júl. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 joco5582 ***** válasza:
#2: Szerintem nem jó az az olaj. Válassz inkább jobbat. A boltban fogják tudni
2015. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ti mit ajánlotok ?
2015. júl. 12. 01:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!