Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek hányadszorra sikerült a...

Kinek hányadszorra sikerült a forgalmi vizsga? Miken buktatok el? Vagy volt e, és milyen bukáshibátok volt, és mégis átengedtek?

Figyelt kérdés

Persze elhiszem, hogy van olyan, akinek tökéletesen ment, nem lehetett mibe belekötni, de ez a ritkábbik szerintem :)

Én most készülök a harmadik vizsgámra.. Az elsőn lefulladtam 2x, és rossz sávba kanyarodtam be (mert az oktatómmal soha nem gyakoroltunk belső sávból-sávba kanyarodást, csak középső sávból valót, és rutin nélkül... ). A második vizsgámon már majdnem végig értem az útvonalamon, amikor lelépett az útra egy gyalogos,aztán rögtön vissza és lépett a járdára, én viszont nem álltam meg, hogy elsőbbséget adjak neki.. Azonnal félreállítottak, és mondták, hogy ennek a vizsgának így vége. (hozzáteszem, hogy a vizsga előtti órában, és sok tanuló órámon is volt, hogy álltak gyalogosok a zebránál, de sosem kellett megállnom nekik, hogy elengedjem őket, az oktatóm sosem szólt, hogy álljak meg, amikor meg már biztonságosan kezeltem az autót, és magamtól akartam megállni miattuk, sokszor rám szólt, hogy ne lassítsak, ne álljak meg, menjek már... ) Ez a második vizsgám után meg amikor ketten voltunk már az oktatómmal, és értékelte a vezetésem csak annyit mondott, hogy túl gyors volt a tempóm, azért buktam meg... és az első dolga volt, miután kiszállt a kocsiból, hogy el újságolja a bukásomat, és a miértjét egy másik oktatónak...

Hétfőn kapok új vizsgaidőpontot, megpróbálom még egyszer, de a párom már ideges.. azt mondta, hogy ha most sem fog menni, akkor szerződést bontunk, és el kell mennem másik oktatóhoz.

Az oktatóm személyiségéről annyit, hogy az első alkalommal amikor mentem hozzá vezetni közölte, hogy nincs még egy ilyen jó oktató, mint ő a környéken, és neki simán van is mire nagyképűnek lennie, mert ő nagyon jól odafigyel a tanulókra, és őszinte hozzájuk.. és persze nagyon jó kapcsolatai vannak a vizsgabiztosokkal...

Egyik vizsgámon sem kértek még manővereket, sem parkolásokat, mert odáig el sem jutottam.. (holott nem egy régebbi tanítványától hallottam, hogy ők sem értik, hogy ők hogyan mentek át a vizsgán, mert olyan hibákat csináltak.. többek között olyanokat is, mint amiért engem megbuktattak-itt a vizsgabiztos is ugyan az volt-)

Szóval történeteket várok,kinek hogyan ment, hányadszorra, ilyesmi. Hogy tudjam, hogy tejesen reménytelen vagyok, vagy még szerezhetek jogsit a nyáron az idegeim szétcincálása nélkül is.

KösziL20


2015. júl. 11. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre sikerült, bár majdnem megvágtak, mikor egy parkoló autót kezdtem el előzni, és nem vártam meg, míg elhalad mellett a szembejövő. Elfértünk kényelmesen, de az oktatóm elkezdett fészkelődni, a vizsgabiztos pedig óbégatni, hogy "Ne centizzük ki!", de ezenkívül lassan, óvatosan vezettem, jobbkezeseknél szinte meg is álltam, ezt az esetet leszámítva eseménytelen volt.
2015. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
"míg elhalad mellett a szembejövő" -> mellettünk
2015. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Eddig 2 forgalmi vizsgám volt, egy "B" és egy "A" kategória, mindkettő elsőre sikerült.

A "B"-re nem nagyon emlékszek, mentünk egy kört, nem kértek semmi extra feladatot, nem tudom miért.

Az "A" hasonlóan zajlott, volt 3 vizsgaútvonal, szóval semmi meglepetés nem ért, motoroztunk egy jót, végén aláírtuk a papírt, 0 hibapontos lett.

A "B" persze nehezebb volt, hiszen nem volt rutinom, a gyakorlás során (kb. 4-5 alkalom volt) persze mentünk a városba (Vácott), de más volt mint 12 év aktív vezetés után az "A" vizsga (2 alkalom után, BP Zuglóban).

Figyelni kell mindenre, ez a dolog lényege, ha valami nem tiszta, meg kell kérdezni! Azt nem kell megkérdezni, hogy jól csináltad-e, mert úgyis lebacnak ha nem. Jó, nyilván egy lányt nem úgy igazítanak helyre mint minket, de szólni fog ha nem jó.

Jogosan merülhet fel a "jattolás" kérdése is. Hallottam olyan rémtörténetet olyan vizsgabiztosról még annó, hogy ha nem jattolsz nála, akkor megbuksz akármit is csinálsz! Pár éve volt egy elég komoly tisztogatás, azóta fosnak a vizsgabiztosok, szóval nem "kell" jattolni, át lehet menni anélkül is.

Gyakorlás és fejben legyen meg a dolog, ennyi a titok.

Nekem minden vizsgám, egyet kivéve elsőre megvolt (B-nél 4 -> kresz, elsősegély, rutin - igen akkor még külön volt, forgalmi) (A-nál 3 -> kresz, rutin - ezen sikerült megbukni, hála a napi 4 cataflannak köszönhetően, forgalmi).

Remélem a következő vizsgád sikerül, sok sikert hozzá. 29/F

2015. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre sikerült, 4 hibavonalat kaptam. Egyet, mert nem pontosan a parkolóhely közepére raktam az autót (jobbra hátra beállás), egyet, mert nem néztem egyszer jobbra amikor kitolattam a parkolóhelyről és mentem tovább, egyet, mert a sebességhez mérten túl közel mentem el a parkoló autók mellett, egyet pedig azért, mert nem használtam ki a kínálkozó alkalmat balra kanyarodásra (ez már a vizsga vége felé volt, és nem akartam kockáztatni, inkább kivártam a "tutit"). Összességében a vizsgabiztos és az oktatóm is elégedett volt a produkcióval.


Én mindenféle kanyarodást gyakoroltam. Párhuzamosnál nagyon kell figyelned, hogy a sávodban maradj (azonnali bukta ha nem). A gyalogosokra úgyszintén, ha ott áll a zebránál lelassítasz, megállsz, és elengeded őket. Ha kell, akkor inthetsz is nekik, de csak akkor ha tuti, hogy nem csapják el őket. Tehát ha pl. párhuzamos úton mész a külső sávban, és látod hogy áll a zebránál a gyalogos, akkor megállsz, de csak akkor intesz, ha nem jön senki a belső sávban, nehogy elcsapják. Ilyen és még ezer hasonló szituációt magyarázott és gyakoroltatott velem a mesterem...


A javaslatom: válts oktatót! Szabadon megteheted. Ismerek olyat, aki 4x bukott, oktatót váltott és láss csodát 5-re hibapont nélkül átment...

2015. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
91%
Én ma vizsgáztam először, de nem mentem át. :( Megcsináltam a parkolásokat meg a megfordulást, már csak meg kellett kerülnöm egy benzinkutat, hogy visszamenjünk a felügyeletre. Ahogy kifordultam, sávot kellett váltanom, kitettem az indexet, de visszakattant, én hülye meg nem vettem észre, hátranéztem, belenéztem a tükörbe, nyugodt szívvel sávot váltottam úgy, hogy nem ment az indexem. Szóval az "irányjelzés elfelejtése" miatt megbuktam... a vizsga 40. percében.
2015. júl. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
első vizsgámon én is megbuktam, mert nem fordultam hátra sávváltásnál, csak a tükröket ellenőriztem... de másodjára meglett c:
2015. júl. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

uh 5-ös.... kifejetem volna ablakot mérgemben a helyedben :D

Az oktató váltáson gondolkozok.. csak már annyi pénzt költöttem erre az egészre.. ha újrakezdhetném biztos nem itt tenném.. Még egyszer megpróbálom a hónap végén, aztán vagy sikerül, vagy megyek máshoz.. de azért remélem ez már sikerül..

2015. júl. 15. 08:21
 8/8 anonim ***** válasza:
69%
Én ma vizsgáztam elősször és hála Istennek sikerült is.A parkolásoknál és a sávváltásoknál kell nagyon odafigyelni.Meg persze a zebráknál a gyalogosokra.
2015. aug. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!