Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok nekem autót ajánlani,...

Tudnátok nekem autót ajánlani, ami sedan/lépcsőshátú és alacsony a fogyasztása/fenntartása?

Figyelt kérdés

A héten sajnos el kellett adnom a kocsimat különböző okok miatt, így most "újat" keresek illetve szeretnék.


Olyan autó érdekel, ami nem ilyen csapott/ferdehátú, hanem sedan, tehát szögletesen végződik a hátulja. Tetszenek a kombik is, de inkább az előbb említettek jönnek be jobban.

Nem kell feltétlen nagy bálna autó, de azért bőven nagyobb legyen az ilyen Maruti, Kispolski, Smart féle matchboxoktól. /Bocsi azoktól, akik a kis autókat szeretik. :)/


- fontos, hogy viszonylag alacsony legyen a fogyasztása. Nem baj, ha nem 4-5 liter, de azért ne is zabáljon ilyen 8-10 litereket. Leginkább városban használnám, ahogy az előző kocsimat is. Maximum még ott, ahol 90 a megengedett. Autópályára nagyon ritkán tévedek.


- a fenntartása se legyen túl megterhelő anyagilag és legyen megbízható, szóval ne kelljen minden hónapban a szerelőhöz menni vele.


- a kocsi életkora nem nagyon érdekel, ha egyébként megbízható és nem hagy cserben. Maximum annyi a kitétel, hogy azért legalább 1980-as évekbeli autó legyen, öregebb már ne nagyon.


- fordulatszámmérő és CD lejátszó mindenképp legyen benne!!! Előbbit én valahogy alapdolognak érzem, utóbbi pedig azért kell, mert szoktam zenét hallgatni. Bár ez utóbbit nyilván minden autóba be lehet építeni utólag.


- a motorja legyen legalább 1.3-as vagy 1.4-es és olyan 75-80 LE körüli. Nem baj, ha nem 2.5-3 literes, 200 LE-s, de nem is vágyom ilyenre. Viszont valami minimális erő azért legyen benne!


- 5 sebességes váltó


- az, hogy első-, hátsó- vagy összkerekes, tökmindegy, illetve az is mindegy, hogy van-e benne elektromos ablak, szervó meg ilyenek.


- legyen megkímélt vagy kiváló állapotú és minderre kb. 350-450 ezrem lenne! Átíratással, szervizzel, olajcserével, mindennel együtt. Illetve a plafon az 500 ezer, de abban már tényleg mindennek benne kell lennie!



Linkelek be pár autót, amiket nézegettem. Kb. ilyesmi elképzeléseim vannak. Van olyan, ami kilóg a sorból pl. a kék Lada, mert nem illenek rá a fenti feltételek, de valamiért az is nagyon megfogott. Elég gyönyörűen néz ki...


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Véleményeket szívesen várnék ezekről, amiket most belinkeltem. Tudom, van köztük 2 literes 150 LE-s Mercedes is, de ha esetleg egy régi, de jó állapotú Merci fenntartása nem túl gázos, megbízható is, és a fogyasztása se rossz /habár 2 literes a motor/, akkor bevállalnám.


Talán a szürke Audi 80-ast érzem a legkorrektebbnek, úgy érzem, hogy abban minden megvan, ami nekem kell. Megbízható is /legalábbis német autó lévén annak kéne lennie elvileg.../, talán fenntartani sem túl horror, bár annak is 2 literes a motorja, így nem tudom, mennyit fogyaszthat.


Ami még nagyon megfogott, az az 1986-os Toyota Corolla 1.3 DX. Azt viszont egyáltalán nem hiszem, hogy sokba kerülne fenntartani. Nem is biztos, hogy sokat zabál. De mégiscsak van benne 75 ló, 1.3-as, a karosszériája is tetszik és el lehet benne férni.


Ha egy nagyon megkímélt, kiváló 90akárhány LE-s Suzuki Sedan 1.6-ost találnék, sötét színben, fordulatszámmérővel, azt simán elfogadnám...



Kicsit hosszú lett a kérdésem, de remélem, kapok azért hasznos válaszokat. THX előre is. :)



2015. júl. 12. 18:43
 1/5 A kérdező kommentje:
* Suzuki SWIFT Sedan 1.6-ost :)
2015. júl. 12. 18:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Békalámpás Corolla. Ennyiért már talán ki lehet fogni egy alap felszereltségűt, ez az 1.3as motor a világból kivisz és van benne erő.

[link]

2015. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vagy még az általad linkelt Dedra vagy egy Vento se lenne rossz választás.
2015. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy ez a Lancia Dedra is nagyon megfogott. Elég csábítónak tűnik, csak nem tudom, hogy nem gyanúsan olcsó-e... Na mindjárt kiírok erről egy kérdést. :D /Mert valahogy azt érzem, hogy ide nem fog sok válasz jönni. :D/
2015. júl. 12. 21:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Dedrával kapcsolatban keress rá YT-n Piscatel csatornájára, ott sok videó van az autóról.
2015. júl. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!