Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek milyen érvekkel...

Szerintetek milyen érvekkel győzzem meg a szüleim hogy megengedjek a moped jogsit?

Figyelt kérdés
14fiu. Válaszokat koszi

2015. júl. 13. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
-Kedves szüleim! Szeretnétek ha a fiatok jogosítvány nélkül motorozna? Naugye nem. Akkor nagyon gyorsan irassatok be a tanfolyamra...
2015. júl. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 joco5582 ***** válasza:

Esetleg elmesélhetnéd az én történetemet. Kismotorral sokat motoroztam, de jogsi nélkül - határban ez elment. A családban sosem volt autó, így nem hogy nem vezettem előtte, de igazából forgalomban is csak a helyközi busszal voltam :).

Ilyen alapokkal kezdtem bele a B-s jogsiba, mindezt úgy, hogy kocsi még jó ideig szóba se jöhetett a családnak, de a jogosítványhoz ragaszkodtunk. Mert ugye suliból kedvezményes csoport indult, meg ez évek múlva "se lesz olcsóbb".

A kresz elsőre a forgalom csak 3-jára sikerült. Bárhogy is a tanfolyam után nem éreztem magam magabiztosnak, és visszagondolva, nem sok maradt meg a kreszből sem. Egyszerűen első hallásra csak a legfontosabbak ragadtak meg.

Később autó még nem lett, de lett nagymotor, és elmentem először AK-ra majd A-ra. Mikor 2.jára jártam kreszre sok minden megvilágosodott. Sokkal magabiztosabb voltam. Motorvizsgát tettem de meggyőződésem, hogy sokkal jobb autósofőr lettem. Ahogy a mondás mondja, ismétlés a tudás anyja.

Visszagondolva, ha 14-évesen csináltam volna segédmotor jogsit, az autójogsi könnyebben ment volna. Más szempontból két kerékről szemlélve a világot teljesen más mint autóból. Sokkal toleránsabb türelmesebb az az autós, aki motorozik vagy motorozott.


Úgyhogy én biztatlak, hogy csináld csak meg azt a vizsgát. Tanulj, gyakorolj, hogy ha majd munkádból adódóan készség szinten kell vezetned, vagy csak 3-4 szeretted ül melletted minél jobb sofőr legyél.


Remélem segítettem,

2015. júl. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ehhez nem érvek kellenek. Ha elég érett jellem vagy, megbízható és jó gyerek, akkor talán könnyebben belemennek. De ez úgy alapvetően lenne elvárás. Mert viselkedhetnél most úgy, mint a kisangyal, lehozhatnád a csillagokat is nekem, ha alapvetően szétszórt, fegyelmezetlen vagy figyelmetlen vagy, akkor szó se lehetne róla, mondjuk szerintem az esetek 99%-ában a B kategória is túl korai 17 évesen, egy 14 éves pedig teljesen éretlen még ehhez. A vezetés nem játék. Maximum azzal érvelj, amit fel tudsz mutatni, esetleg hozz fel néhány érvet arra, hogy miért is van neked erre szükséged. (de komolyan, ez engem is érdekelne :D)

A másik jelentős kérdés, hogy van-e rá pénz. Elég úri mulatság, mert nem kis kiadás. Neked még nyilván egy vasad sincs. Meg a jogsi egy dolog, járgány nélkül teljesen felesleges. Ha van is, azt fent is kell tartani - szintén nem két fillérért. Ha a szüleid fő érve az, hogy nincs rá pénz, akkor bizony nincs. Egy év múlva ilyenkor már mehetsz diákmunkára, legalább egy részét keresd meg a rávalónak. Az anyagi hozzájárulással is bizonyítanál talán.

2015. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszi
2015. júl. 13. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!