Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Radar/lézer detektornak van-e...

Radar/lézer detektornak van-e értelme?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemes venni, amelyik a legokosabb, és jelzi tényleg időben a legújabb radarokat is? És még kérdésem hogy ha megállít a rendőr netán igazoltatni és meglátja, akkor azért szólhat? Elvégre nem blokkolóról van szó, csak egy jelzőről.

2015. júl. 15. 08:15
1 2
 1/16 Shai-Hulud ***** válasza:
78%

A blokkoló használata tilos, az előre jelzőé viszont megengedett. Nem szól érte a rendőr.


Engem is érdekelne olyan jelző, amelyik az új radarokat is jelzi, mert ami jelenleg van a kocsimban, az már szinte használhatatlan. Az összes automata ajtót jelzi a környéken, de az egységesített rendőrségi háromlábút nem. :-(

2015. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Nem jobb szabályosan közlekedni?
2015. júl. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Detektálni szabad, de ma már csak (vagy csaknem?) kizárólag lézerrel mérnek. Amikor a detektor érzékeli, már rád csippantak, legfeljebb a rendszám nincs meg. Már hiába lassítasz ilyenkor. Pályán meglépni nem tudsz. Lakott helyen, ha még van utca, oda le tudsz kanyarodni esetleg.
2015. júl. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Akkor meg mi a franc értelme van 40-50-80e Ft-okat kiadni érte?... Így akkor semmi értelme. De pl. van olyan hogy 850m-ről jelez, de kanyar van, és mire beérnék a kanyarba hogy be tudjanak mérni, le tudok lassítani időben. Ugyanez egyenes vonalon akkor felesleges? Én azt hittem hogy jóval előre szól a detektor hogy lassítsak.
2015. júl. 15. 10:35
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

#2 --"Nem jobb szabályosan közlekedni?"


Akkor kérdezd majd ezt,amikor útépítés után kintfelejtett,félig lepattogzott 30-as tábla mellé bújnak be a bokorba,a lassítást már semmi sem indokolja,a táblát pedig csak az veszi észre,aki tudja hogy ottvan...

2015. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Általánosságban írtam, nem extrém esetekben. Sokan lakott területen is, pl falvakban áthaladó mondjuk 200m es szakasz. Nah ott van aki nem hajlandó 90 ről lassítani 50 re.. Minek. 200m re? Az ilyeneknek ne legyen jogsija. Elég egy figyelmetlen gyerek és megvan a baj. Nem védem a rendőröket, nem mondom hogy az olyan kintfelejtett tábláknál 30 al megyek minden esetben. De 15 év alatt nem volt semmi büntetésem. Mindig igyekszek igazodni a forgalomhoz, de lehetőség szerint betartva a szabályokat.
2015. júl. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem azok megkerülésén agyalok.
2015. júl. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Én lakott területen belül természetesen tartom az előírtakat, de azért az indokolatlan 30-as korlátozásokat én sem csípem, full belátható szakaszon pláne... de ott se szoktam 50-nél többel menni. De pl.országúton jó minőségű aszfalton ideális körülmények között miért ne lehetne haladni 90 helyett 100-120-al arra való az autó hogy haladjunk vele a-ból b-be nemde? Én se szoktam ökör módjára menni, én csak kérdem hogy ha a fent említett eset áll fent és tudnom kéne hol kell lassítani akkor van-e értelme a detektornak.
2015. júl. 15. 15:20
 9/16 anonim ***** válasza:
Egy valamire való detektor 80-tól indul,tehát ha nemkapsz minden héten trafit,akkor meggondolandó hogy érdemes-e befektetni...
2015. júl. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A detektor legális, csak semmit nem érsz vele. Amikor jelez, akkor már bemértek. A lézernyaláb nem szóródik, igy nem lehet előrejelezni. A radarhullámok szóródnak, arra jó, de már alug van radaros sebességmérő az országban.
2015. júl. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!