Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy simsont és tanultam...

Vettem egy simsont és tanultam vezetni jól működött pöcre indult és tanulás közbe kb 40X er lefulattam a blokk forró volt és most tönkre ment nem indul mi lehet a baj? Olaj csöpög a blokk aljából kicsit. és a kuplung nak a vége fog az normális?

Figyelt kérdés

#Simsonommal #lefullatam #párszor és nem indul nem tudom miért?
2015. júl. 16. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Benzin van benne?
2015. júl. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van benne egy kevés csak még olajat vennem kell hozzá lehet tönkre vágtam a kuplung vége fog az normáslis?
2015. júl. 16. 15:48
 3/10 anonim ***** válasza:
Az olaj az leginkább a váltó és a berugókar tengelye között szokott folyni, mert egy elég elcseszett konstrukció. Meg lehet oldani de kell hozzá néhány olajálló gumigyűrű. Vagy még a gyenge deklitömítés szokott izzadni kisebb-nagyobb intenzitással, azt ki kell cserélni, vagy az olajleeresztő csavar alatti tömítés nincs a feladata magaslatán.
2015. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget vmit megpróbálok vele tenni hogy necsöppögjön de szerintem a blokk tönkrement nem indul sehogy :/ a sok bénázgatásom elinduláskor..
2015. júl. 16. 17:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg betolni. Sebességbe teszed (2.-ban a legjobb de ha jó erőben vagy egyesben is lehet), ráteszed a gyújtást és tolod amíg nem indul. De előtte érdemes lehet a gyertyát drótkefével megtisztítani, vagy cserélni, ha van tartalék gyertya. A Simson meg ha S51-es, akkor van a dekli oldalán egy olajszint ellenőrző csavar, ahol ha kitekered, ki kell csordulnia az olajnak. Ha ez nem történik meg, akkor vegyél 80w90-es hajtómű olajat és tölts utána kicsit. Vigyázz vele, csak 1-2dl kellhet, max 3 ha semmi nincs benne. Ha ekkor sem jó helyen fog a kuplung, akkor lehet állítani rajta, de ezt most nem írom le, csak ha az olaj utántöltés nem oldja meg a problémát. Még azt megpróbálhatod, hogy a kuplung karnál feszítesz a bovdenen, mint a bicikli féknél.

Ha tolásra sem indul, nézd meg, hogy van-e szikra, amit úgy lehet, hogy kitekered a gyertyát, a gyertyapipát ráteszed és a henger bordáihoz érinted a fém részét, majd gyújtáson lenyomod a berúgókart, ami kézzel is megy, mert nem lesz kompresszió és ha szikrázik, akkor van szikra, akkor máshol kell keresni a hibát.

2015. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben Köszi a választ megpróbálom így
2015. júl. 16. 18:21
 7/10 anonim ***** válasza:
80W-90 es olajat ne! 75W-90-es jó bele vagy ha más nincs akkor 10W-40-es motorolaj. Ha szutykos a gyertya (kormos, esetleg nedves is) akkor azt meg kell tisztítani. A gyertya hézagát pedig pontosan 0,4mm-re kell beállítani, a nagyobb semmiképp nem jó.
2015. júl. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó ezt a fas zságot honnan szedted?:D
2015. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat a gyertya televan benzinnel most párologtatom ki a benzint mer tele van vele a b**i haverom rákapcsolta szivatót igy nyáron és beköpte benzinnel most megoldjuk és köszi a segitséget.:)
2015. júl. 18. 09:43
 10/10 anonim ***** válasza:
vedd le a szívatót rúgdosd és elindul
2015. júl. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!