Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kezdjem el a motorozást...

Nemlopol kérdése:

Hogyan kezdjem el a motorozást? Es milyen motor lenne a legcelszerubb szamomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos,16 eves srac vagyok akinek nagy álma,hogy kesobb motorozzon,rendes nagymotorokkal. Abban a helyzetben vagyok,hogy fogalmam sincsen,mit es hogy kene elkezdeni. Szuleim nem igazan tamogatjak a motorozast,sot,kifejezetten ellenzik.(Rengeteg ismerosuk van,akik motorbalesetben vesztettek eltuket)Nekik nem igazan tudtam elmagyarazni,hogy en nem azt latom a motorozasban,hogy agy nelkul szaguldozok es a masodik kanyarban szallok ki a szantofoldre,hanem az elmenyt,kihivasokat es a szabadsagot. Na most,ehhez hozzatartozik az is,hogy eletemben sosem vezettem valtos motort,csak robogot es azt is csak keves alkalommal kis utcakban,utaskent is csak parszor ultem nagymotoron. Nekem ezek az elmenyek is boven elegek voltak ahhoz,hogy biztos legyek abban,nekem meg kell motorozni tanulnom. Folyamatosan,minden alkalommal csorgo nyallal bamulom az utcan halado gyonyoru gepeket. Ahogy irtam,szuleim felol semmilyen tamogatasra nem szamithatok e teren,igy abban a dilemmaban vagyok,hogy hanyagoljam az egeszet addigra mig idosebb leszek,vagy kezdjem el kuporgatni a penzt es gyujtsek egy olcso,gyakorlo 50ccmes motorra.(persze a jogsirol itt meg szosincs..) Ebben kernem segitsegeteket,hogy megis hogyan jarjam vegig a motorozas szamarletrajat a leheto legjobb modon.!?



2015. júl. 21. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is, szerintem vegyél egy Simson s51-et, kezdő motornak nagyon jó, egyszerű a kezelése, a szerelése is, 1 hónap alatt simán el lehet sajátítani a bajok kiszűrését, ha utána olvasol persze.


Jogsi: Minél előbb tedd le a B-s jogsit, ha betöltöd a 17-et, akkor meg lesz a segédmotoros jogsid is, így tudsz kis motorokkal közlekedni.

Nagy motorozás megy úgy, hogy vagy lerakod az A2-es jogsit 18 éves korod után, így ha megvan, 2 évvel utána le tudod tenni a korlátlan A-s jogsit, vagy 24 éves korodig vársz és elkezded az A-t.


Anyagilag meg úgy tudod megoldani, hogy spórolás, spórolás, munka, munka! Mert a leírásod alapján a szüleid nem hiszem, hogy fizetnék a motorjogsit. Sok sikert!

2015. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes választ,utánanézek és igyekszem! Varom a további,tanácsokat:)
2015. júl. 21. 18:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben jártam, kiskoromba én is csorgattam a nyálam mikor hallottam a nagymotorok hangját, rohantam az ablakhoz megnézni őket :D A Szüleim nem voltak oda azért hogy motorozzak (anyagilag sem voltunk olyan helyzetben) így inkább letettem róla. Most felnőttem, már nem nagyon szólnak bele abba hogy mit csinálok. Vettem egy Simsont, megtanultam rajta az alapokat + egy kis rutint szereztem (előtte semmilyen motoron nem ültem). Utána megcsináltam az A2-es jogsit, az oktatáson mentem nagyobb motorral, először féltem ráülni de hamar összebarátkoztam vele. Jogsi után Eladtam a Simsont, vettem egy 600-as mocit. Vele is hamar megbarátkoztam de még sokszor érzem hogy nem tudom 100%-ig uralni minden helyzetben (jött a tél és nem sokat tudtam menni vele, még nem ismertem ki teljesen). Mindenképpen kisebb motorral kezdj, a Simsont javaslom, azt nem sajnálja annyira az ember ha esetleg elesik vele (én is elcsúsztam a sárba vele párszor :D ). Ha csinálsz jogsit nagyobb motorra ott is megtanítják az alapokat de a biztonságos közúti vezetéshez gyakorolni kell, esetleg elmenni vezetéstechnikai tréningre ahol megtanítják hogyan bánj a motoroddal különböző szituációkba. Mikor megvettem a nagymotort először csak gyér forgalmú utakon mentem vele, gyakoroltam a kezelését, nagyjából kitapasztaltam hogyan viselkedik (kormány, fékek, gyorsulás stb). Mikor rutinosabb lettem akkor már mentem vele városba is. Nem kell ész nélkül húzni a gázt, Simsonnal is lehet hatalmasat esni. Gyakorolj, szokj hozzá a motorodhoz és nem lesz gond.
2016. febr. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom! Ugy tervezem hogy hamarosan vasarolok egy Simsont es azzal ahogy emlitetted majd szepen lassan elsajatitom az alapokat. Egyebkent ha megkerdezhetem te hany evesen kezdted el ? Vagy mennyi ido alatt vitted vegig ezt az egeszet?:)
2016. márc. 13. 10:55
 5/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Én 21 évesen kezdtem el az egészet (akkor már dolgoztam fél éve). Simsonom kb 5 hónapig volt, jogsi megszerzése után eladtam a nagymotor kedvéért. A jogsira tavaly februárban iratkoztam be, júliusban a kezemben volt a jogosítvány (május közepe felé kezdtük el a gyakorlatot az időjárás miatt). Idén tervezek menni vezetéstechnkai tréningre hogy biztosabban kezeljem a vasat. Igazából én a simsonról ültem a 400-as tanulómotorra, arról pedig a 600-as sajátra. Nem volt pénzem és türelmem se arra hogy évente vegyek nagyobb és nagyobb motorokat mire eljutok a 600-asig (eladni meg úgysem tudnám őket annyiért amennyiért veszem + a sok papírmunka) Vágj bele, megszokás kérdése, először a Simson is olyan 'nagynak' fog tűnni. Aztán ha jogsira mész ott felülsz nagyobb gépre, rájössz hogy milyen kicsi és könnyű egy Simson. Évekig elvan vele az ember bár hosszú utakra nem ajánlom (állapotától függ) de tényleg minden alapot meg lehet tanulni rajta. Ahogy idősödsz meg majd kiderül melyik motortípus felé húz a szíved és majd rájössz hogyan tovább.

2016. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igyekszem megfogadni a tanacsot es koszonom szepen, tenyleg. Remelem mihamarabb en is mar motortulaj lehetek,de akkor nem sietek el semmit.:)
2016. márc. 15. 12:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem is kell, egy Simson is tud élményt nyújtani, nekem a téli napokon hiányzik a legjobban.
2016. márc. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!