Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkahely miatt érdemes lenne...

Munkahely miatt érdemes lenne autót venni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Roppant nehéz már állásinterjúkra is járni autó nélkül.

Sok interjút lemondtam már azért, mert nem tudnék bejárni.Viszont, állás meg kellene.


A gond, hogy nagyon rossz a tömegközlekedés, pedig csak 30 kilométerre lenne az a város, ahol egy jó munkahely lett volna.


Egy másik városba van buszközlekedés, viszont a termelő vállalatok az ipari parkban vannak, messze a belvárostól és nem megy 15 percenként helyi járatos busz oda.

Emellett, még a helyi járatosra is bérletet kellene venni, ami plusz kiadás.

Meg, sokszor csak pár perc a csatlakozás....

Ez a város viszont 46-50 kilométerre van.

A buszozgatással meg nagyon sok időm el is megy, olyan, mintha, 11-12 órába járnék dolgozni.Reggel mennék, este jönnék.


Volt már munkahelyem, de még pályakezdőnek számítok,van megtakarított pénzem is, amit autóra szánok.

Maximum 250 ezret tudnék rá költeni.



Viszont kockázatosnak tartom, hogy autót vegyek próbaidő alatt.

De, anélkül meg nem tudok bejárni....



2015. júl. 12. 16:25
 1/10 anonim válasza:
Írtad, hogy pályakezdő vagy, tehát fiatal vagy még. Szerintem pazarlás lenne autót venni. Vállalj be alja munkát, azt szinte mindenhol található. Gyűjts annyi pénzt, hogy eltudj költözni egy olyan helyre ahol több a munkalehetőség. Elég lenne 500k-t összekapirgálni, és 3 hónapra egy lakásba költöznél, az idő alatt találsz majd munkát. ;)
2015. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A munkába utazással töltött idő tök felesleges. Kidobott, elfecsérelt, semmibe vesző időről van szó, amit sehogy nem tudsz hasznosítani. Ha busszal jársz, ez az idő több, ha autóval, kevesebb - de ilyen távon akkor is számíthatsz legalább 1 óra (inkább másfél) utazásra napi szinten. Ha tehát van 250 ezer forintnyi magtakarításod, érdemesebb inkább albérletet keresni a közelben, mert akkor rengeteg időt spórolsz. Nem kell ingázni, oda kell költözni, ahol a munka van, az a legcélszerűbb. Az albérlet sincs ingyen, az autó fenntartása sem, a tömegközlekedés sem, de nem mindegy, hogy mennyi időd van munka után pihenni.
2015. júl. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt nagyon sokba kerülnek az albérletek és több lenne a kiadásom a lakásbérlésre+rezsire, mint a benzinre kiadott költségek.
2015. júl. 12. 16:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Na most a probléma ott kezdődik, hogy 250 ezerből csak valami nagyon alja, nagyon régi, nagyon lestrapált ócska tragacsot tudsz venni. Mondjuk egy suzuki swiftet.


De ha napi szinten 100 km-t ingázol, a fizetésedből alig fog maradni valami. Azt pedig nem is vetted számításba, hogy egy használtan vett, pláne ilyen olcsó autó elromolhat, ami régi tragacsnál elég sanszos. Akkor pedig ismét nem lesz autód egy ideig, ráadásul még a szervizelés is csomó pénzbe fog kerülni.


Én azt ajánlanám, ha ismét találnál egy jó munkahelyet, inkább kelj fel korábban, pár hónapig bírd ki, aztán mint az első válaszoló én is azt tanácsolnám, hogy költözz el egy olyan városba, ahol nem ilyen rossz a tömegközlekedés és normálisan be tudsz járni a munkahelyedre.


Aztán utána vegyél majd valamilyen autót, mert ennyi pénzért csak pénztemetőt fogsz találni sajnos.


250 ezred van összesen, tehát átírásra meg a többi bigyóra is? Vagy csak kocsira? De bárhogyis, 250 ezer mindenképp kevés.

2015. júl. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy egyébként?
2015. júl. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Vegyél két ócska biciklit, az egyikkel a buszmegállóig mégy, a másikkal a megállótól a munkahelyedig. Két jó lakattal, lámpákkal megvan 50 ezerből bőven, és sokkal olcsóbb a fenntartása, mint egy autónak, ahol a benzin mellett a szerviz is drágább.

2015. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, a nagyobb cégek, multik jobban hozzájárulnak az útiköltség térítéshez.
2015. júl. 12. 17:08
 8/10 A kérdező kommentje:
Vas megyében lakom egyébként.
2015. júl. 12. 17:10
 9/10 anonim ***** válasza:

"... s több lenne a kiadásom a lakásbérlésre+rezsire, mint a benzinre kiadott költségek"

Régi hiba: az autó fenntartása nem csak tankolásból áll. Éves szinten van rá adó, nincs ingyen. A KGFB sincs. A műszaki vizsga két évre szól, kerül vagy húszezerbe. Évente olajcsere, 5.000 Ft alatt nem úszod meg (ez is csak akkor jön össze, ha otthon meg tudod oldani). De azon kívül is van mit szervizelni rajta, az sincs ingyen. Ezek éves szinten is több tízezer forinttal terhelik a pénztárcádat és akkor még egy litert sem tankoltál.

Voltam én is ilyen helyzetben, autózás után költöztem albérletbe. Nekem bejött a dolog, mert onnantól kezdve annyi túlórát vállaltam, amennyit csak akartam, nem volt gond, ha be kellett menni ügyeletbe, műszakot cseréltem - ott laktam negyed órára a munkahelyemtől, bármit meg tudtam tenni és ebből jött is a plusz pénz rendesen. Ezt is érdemes figyelembe venned.

2015. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vizéli László ***** válasza:
A multiknál tény és való hogy van utazási hozzájárulás, abban az esetben ha olyan helyről jársz be ahol nincs céges buszjárat. De nagy általánosságban ha nem vezető szerepet töltesz be, akkor 9ft/km pénzt kapsz, ami vicc. Tehát számoljunk utána. Ha 50km-re van az állásod, akkor 9ft-al számolva 450ft oda vissza az 900 ft. Ha 900ft-ból megjársz 100 km-t, akkor megeszem a kalapom. Persze több mint a semmi, de kb úgy számolj hogy a valós utiköltséged felét állja a cég az már nagyon jónak számít.
2015. júl. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!