Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A klima ventillator nem megy...

A klima ventillator nem megy de hut a kocsi?

Figyelt kérdés

A problemam az lenne. Adott egy opel vectra b.

Ugyebar ket ventillatora van. Egy a lokharito mogott. A huto elott

Es egy a motorterben a huto mogott a bosch ami a klima ventillator.


A kerdesem a kovetkezo.

Hut a klimabrendesen de csak a sima ventillator forog. (95c a viz) es mindig csak a kulso.

A klimaventillatornak nem kene mindig forognia? Amikor megy a klima?


Miutan leallitom a motort akkor kezd el forogni a bosch ventillator is ez baj?



2015. júl. 22. 18:31
 1/8 Tomcatters ***** válasza:
100%
Nekem se forog mindig a klima venti,csak ha kell .. bekapcsolom a klimat van h az el seindul aztan hirtelen bekapcsol megy egy kicsit.. lekapcsol .. aztan megint be utanna megint ki
2015. júl. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első, a kisebbik a klímaventilátor, a hátsó nagyobb hűti a vizet.
2015. júl. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi

nekem az első (ami a lökös mögött van, és nem a motortérben)


nekem ez a nagyobb. ez kapcsol be ha 95c a víz


a kicsi ami a motortérben van az akkor kapcsol be ha leállítom a motort.. legalábbis azt vettem észre

2015. júl. 22. 19:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Pedig az Opelnál és sok másik típusnál mindig az első hűti a klímát és a hátsó a vizet. A klíma nélkülieknél elöl nincs is ventilátor, csak a vízhűtő mögött. Így kellene kinéznie és a kisebbnek kellene elöl lenni:


[link]

2015. júl. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

lefényképezem holnap nekem fordítva van :D

amint eléri a 95 fokot a víz bekapcsol a kinti ventim...

a benti ami a bosch az csak akkor kapcsol be ha leállítom az autót.. .vagyis én azt tapasztaltam.


hiába 100 fokos víz a benti addig megsem moccant ma sem ameddig nem állítottam le az autót.


a kinti nagyobbik meg forgott ezerrel.....


mielött azlenne, hogy rossz a venti azért megy fel 100 fokra .... nem azért..... mivel opelnél normális főleg dugóban klimával.

2015. júl. 22. 19:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy lehet fordítva rajta a két venti, mert ha jól emlékszem nem is egyforma a felfogatásuk. Itt egy kép a felszerelt vízhűtő ventilátorról:


[link]


A 100 fok nem túl egészséges még klímával sem. Most cseréltem egy Astrán vízhűtőt hasonló melegedés miatt és azonnal beállt 95 fokra normálisan a hőfok. Ezt a leállításkor való beindulást is meg kellene nézni, mert nem így kell működnie. 95 foknál be kellene kapcsolnia a hátsónak és a műszeren látni ilyenkor, hogy néhány fokot visszahűt mire kikapcsol.

2015. júl. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nekem a "kinti" kapcsol be 95foknal.

100ra csak ilyeb extrem melegbe megy fel egy ket percre utana visszabbmegy 95-98ra.

Ha mondjuk csak 25-30 fok van akkor fixen all 95 fokon.

A venti is beindul a kinti 95 foknal es ha nem megyek stb lehul pikk pakk es leall a venti

2015. júl. 22. 20:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Na majd holnap fényképezd le, mert nekem úgy tűnik mintha valami fordítva lenne bekötve. Egyébként mindkét ventilátor Bosch szokott lenni ha gyáriak.
2015. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!