Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kapartatom az autót otthon...

Ha kapartatom az autót otthon az udvarom lesz baja?

Figyelt kérdés

Azon kívül, hogy elnyalom a gumit?

Mi mehet ki az autóból ha csikorogtatom a kereket?

Faterom nem szól érte, csak annyit, hogy ne fojtsam a kuplungot, mert akkor égetem. Ezzel mire akart utalni? Ölöm az autót?

Úgy kapartatom, hogy 1-es kuplung padlóig nyomva; 3000-es fordulat és felengedem a kuplungot. Ettől elég a kuplung? Mi baja lehet még ebből az autónak?

16/F



2015. júl. 24. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

ha gyorsan szálsz le a kuplungról akkor nem súrlódik annyit, de ha csúsztatod azaz lassan engeded fel nagy gázzal akkor ugye súrlódik a két felület egymással, így kopik.

Most a nagy melegbe rallyztam anyu swiftjével 40 fok+klíma, 60 fokos aszfalt, plusz volt pár csikorgós kanyar, aztán gondoltam megfüstölöm a gumikat, kézifék be, gáz fordalt 6 ezren leugrok a kuplungról csóró kocsiba nem volt elég erő, a gumi jobban tapadt, a kuplung viszont szépen csúszott, gyorsan visszanyomtam, ezt ne erőltessük :D

2015. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Viszont bírta, mert direkt megnéztem szétmegy-e valami, ha nagy hőség, + klíma is melegíti a motort, gyorsultam 3-szor 1-2-3 leforgatva szabályzásig, talán annyi, hogy picit elgyengült 5-6 ezer körül, lehet nem olyan a levegő neki ilyenkor, amit szeret a motor.
2015. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Tomcatters ***** válasza:
Előbb utóbb azért megsinyli a kulpungszerkezet ha így használod :)
2015. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És ez végtére is mire jó? Apád egy végtelenül türelmes ember lehet, Te meg elég értetlen, ha nem értetted meg.

Ja és igen, az udvarodon lehet baja...

kikopik a fű :-)

2015. júl. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kuplungnak még rosszabb, ha ilyenkor leugrassz róla. Aztán kopik a féltengely, a motortartü bakok is (kap egy ku**a nagy rántást mikor ráengeded a kuplungot), meg a motort is ölöd ezzel. De most nem szigorú akarok lenni, néha szórakozol egy kicsit, nem lesz gond, pláne ha csúszós füvön vagy ilyesmin csinálod.
2015. júl. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Tomcatters ***** válasza:
Jo kis Exedy szinter kuplung kéne bele :D
2015. júl. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zebra3328 ***** válasza:
Végülis nem kockáztatsz sokat, a hirtelen indulásokkal egy pillanat alatt megölheted a kuplungot, a váltót, a tartóbakokat, a féltengelyeket, a kerékagyat. Esetleg egyszerre többet is. Amikor ez összejött, faterod majd csak annyit mond, hogy akkor fizesd ki a javítást is.
2015. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
és mennyibe fáj ez egy 7-es golfnál? Remélem még nem szúrtam el :/
2015. júl. 24. 19:57
 9/9 JulesTS ***** válasza:

Ahogy Zebra3328 is irta. Ha sokaig csusztatod a kuplungot, akkor a kopas mellett meg jol meg is egeted,"feltukrosodik" a felulete es csuszni fog, vagy felhullamosodik, akkor meg rangatni. Ha hirtelen ugrasz le rola, akkor meg szakadni, torni fog valami a hajtaslancban fleg akkor, a a kerek meg is tapad. Itt talalsz kepeket elnyalt feltengely csuklorol, szetszakadt kuplungrol, ledaralt valto fogaskerekrol, elcsuszott valto fogaskerekrol (torott feltengelyrol nem keszitettem kepet). Ez van, ha a gyarinal ketszer erosebb a motor es nincs kimelve a hajtaslanc: [link]

Lehetoleg csak sajat autoval banj igy es azt is csak akkor, ha meg tudod csinalni, vagy van penzed ra...

2015. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!