Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen bűncselekmény ez?...

Milyen bűncselekmény ez? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Milyen bűncselekményt követ el a motorszerelőm? Elvittem hónapokkal ezelőtt a motoromat hozzá hogy csinálja meg. Mindig ígérgette hogy ekkor még ekkor kész lesz, de semmi. Már a telefont se veszi fel. Már arra is gondoltam hogy eladta. Nem biztosít lehetőséget arra se hogy elhozzam tőle javítás nélkül. Milyen bűncselekményt követ el azzal, ha nem adja vissza, és milyet ha eladta? Szakszavakkal, ha kérhetném, komolytalanok és kárörvendők kíméljenek!

2015. júl. 26. 11:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csalást, jelentsd fel.
2015. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha abszolút tarthatatlan a helyzet, akkor szerintem is kérj rendőri segítséget. Első körben csak megfenyegetném, hogy rendőrrel megyek el hozzá, de másnap már biztos hogy úgy is lenne.
2015. júl. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Amikor egyszer feldobtam neki, hogy vagy velem beszél, vagy a rendőrökkel, akkor beijedt.. De most már inkább feljelentem :-)
2015. júl. 26. 12:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elmentél hozzá egyáltalán?
2015. júl. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
ez lopás,tegyél feljelentést.kártérítésre is igényt tarthatsz ha számlákkal tudsz igazolni minden olyan közlekedést ami neked pénzbe került azóta.azt tudod bizonyítani hogy ott a motor?van nálad munkalap?lehet azt is tagadni fogja hogy ismer.
2015. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Semmilyet, nem valósult még meg bűncselekmény. Ha felszólítod (hivatalosan, tanuk előtt vagy levélben), hogy adja vissza a tulajdonodat és ezt ő megtagadja - akkor valósul meg bármilyen bűncselekmény.


Úgyhogy azt ajánlom, hogy menj oda min. 2 személlyel és hozd el a motorodat. Ha nem akarja odaadni akkor rögtön lehet rendőrt hívni.

2015. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legnagyobb baj az, hogy ez nem rendes iparos, hanem valami önjelölt sufni szerelő. Az ilyeneknél se munkalap se számla (bár ez a többségüknél így van sajnos), de ettől függetlenül el kell menni hozzá, és elhozni a tulajdonodat! Ha hónapokig nem csinálta meg, akkor már sose fogja, és örülj ha még egészben van.
2015. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt valami papír? Árajánlatkérés? Árajánlat a javításra? Vagy legalább valami átadási papír, hogy bekerült a motor a szerelőhöz? Ha nincs, nem nagyon tudod bizonyítani. Ha a motor származásáról sincs papírod, mert csak "okosban" használod közúton kívül, akkor gyakorlatilag semmit sem tehetsz. Ha akarja, visszaadja. Odamehetsz 3 emberrel nyomatékosabban kérdezni, de visszajöhet 5 emberrel, akik mind tanusítják, hogy az a bizonyos motor évek óta a szerelő motorja.

Ha nincs valami papír a kezedben, nem sokat tehetsz.

2015. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nálam van a forgalmi és a törzskönyv :)
2015. júl. 27. 10:41
 10/11 veterán vas ***** válasza:

Az jó, ha nálad van a forgalmi és a törzskönyv, de azokkal elég nehéz motorozni. :(


Már régen kellett volna íratni egy ügyvédi felszólítást, rövid határidővel, és húzós anyagi feltételekkel.


/vagy egy késő esti baráti látogatás a néhány "súlyos" fiúcskával/ ;)

2015. júl. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!