Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan szolgáltatás,...

Létezik olyan szolgáltatás, hogy egy hozzáértőt fel lehet bérelni használtautó-vásárlásra?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy mielőtt megveszed a kiválasztott autót, előtte elviszed egy műhelybe megnézetni, hanem hogy megfizetsz egy hozzáértőt valamennyi órabérért, akinek megmondod, hogy ennyi pénzt szánsz autóra, ezután elmentek a kereskedőhöz, és ott a hozzáértő a szakértelmével a kínálatból kiválasztja neked az adott pénzért megvehető legjobb állapotú kocsit.


Létezik ilyen szolgáltatás? Ez hasznos lenne azoknak, akik kevésbé értenek a kocsihoz, de használt autót akarnak venni.



2015. júl. 28. 22:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen erre való a szakember (szerelő), aki ugyan azt csinálja amit te szeretnél, megmondja, hogy megéri-e megvenni a kiszemelt járművel, megfelelő állapotban van-e. :D Még valami?
2015. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szerelő azt nézi meg, amit elviszek hozzá, nem? Én arra gondoltam, hogy már a kiválasztásban is segít, tehát hogy tapasztalat nélkül ne olyat válasszak ki, amire ő kapásból azt mondaná, hogy ezzel nem érdemes kezdeni.


Persze lehet, hogy van olyan szerelő, aki el is jön veled kiválasztani a kocsit, lehet, hogy erre gondolsz. Ha van ilyen, akkor jó, csak én még nem láttam ilyet hirdetni, hogy ezt is vállalják. Tudsz ilyen helyet?

2015. júl. 28. 22:26
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik...

Ismeretlen megbízni azzal, hogy neked vegyen autót? - ilyen formában nem csak a kereskedő vághat át, hanem a beszerző is.


Nézz körül az ismerőseid között, biztos van olyan, aki tud segíteni - nem feltétlenül személyesen, de lehet ismer olyat, akivel érdemes elindulni.

Lehet az egy nyugdíjas autószerelő, de az is jó, ha nem szakmája a szerelés, de sok tapasztalata van az autókkal, felismeri a hibákat.

Az sem árt, ha van veletek olyan is, aki jól tud alkudni.


Benne van a pakliban, hogy elutaztok, megnézitek az autót, ami nincs megfelelő állapotban, nem szabad megvenni, s máris súlyos ezreseket, tízezreseket buktál az utazás miatt

2015. júl. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Utazgatás költsége nemigen van, mert konkrétan arra gondoltam, hogy egy kereskedőhöz mennék el vele, ahol ki van téve egy csomó autó és azok közül segít választani. Szóval nem egy autó lenne, hanem egy rakat, és segítene nekem választani belőlük, én meg cserébe megfizetném az idejét.


Persze, ismerős lenne a legjobb, de mivel nincs, ezért gondoltam, hogy megfizetnék érte valakit. Furcsa, hogy nincs egy csomó ilyen szolgáltatás, lenne rá kereslet, mert biztos, hogy sok ember úgy vásárol kocsit, hogy nincs értő ismerőse.

2015. júl. 28. 23:12
 5/13 anonim ***** válasza:
Mostmár van! Én autóárusként dolgozom egy kereskedésben és a vételár 4%-ért megmondom a tutit.
2015. júl. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Hidd el nem igen lenne rá kereslet, mert sokan konkrét tervekkel mennek oda, jól gondolom, hogy neked mindegy lenne az autó márkája és színe is csak legyen megbízható állapotú? :D Mert erre lehet következtetni. :D Am. meg csak vannak ismerőseid, munkatársaid, rokonaid akiknek van olyan ismerősük. :D


Autóárusként egy kereskedésben? Elvégre egy olyan ember vagy, aki hasznos akar húzni a másikon minden áron? Gratula, téged reméljük messziről elkerül a kérdező. :D

2015. júl. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem lenne rá kereslet, ugyanis az alapszabály, hogy idegenben ne bízz meg!

A használt autó piacon komoly összegeket lehet bukni, ha olyan emberre bízod magad, akit nem ismersz olyan szinten, hogy biztosan tudd, nem ver át.

Konkrét példa az egyik ismerősöm, aki egy haverját bízta meg azzal, hogy keressen neki a megbeszélt paraméterekkel rendelkező autót.

Néhány hét múlva szólt az illető, hogy talált egy jónak tűnő Opelt, X összeg az ára...

Beszélgettek, az illető (az ismerős szempontjából szerencsére) több részletet is elárult az autóról (évjárat, szín, melyik városban van).

Rákeresett a haverom a neten, meg is találta a leírt járgányt, amit magánszemély hirdetett 200ezerrel olcsóbban...

Nem csupán szívességből kérte a segítséget, de megdöbbentette az a pofátlanság mennyire átvágta volna az illető, ha nem néz utána a neten.


Aki vételár százalékért ígér segítséget, kapásból felejtős, az árból lehetőleg lefelé kell alkudni, nem felfelé srófolni.


Az sem biztos, hogy egy adott autókereskedésben éppen van olyan autó, ami neked is megfelel, ár-érték arányban is rendben van - úgy nem szabad oda menni, hogy mindenképpen megveszel valamit, akkor is, ha az nem nyerte el a tetszésedet.

2015. júl. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem az apam 30 eve autoszerelo, o szokott segiteni autot venni. Meg ismerosokkel is elmegy ha megkerik. Mondjuk o ingyen csak szivessegbol csinalja ezeknek az emvereknek :D

Egyebkent sokszor ugy van h tok szepnek latszo autora egybol megmondja h torve volt pl.

2015. júl. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, es ha autot akar maganak venni vagy fel evig keres, annyira alapos. Egyszer vett egyetlen nap alatt, amikor 3 millioval indult el :D
2015. júl. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A nyugdíjas autószerelők simán csinálhatnák fizetségért a szakértést nem ismerősöknek. Kis mellékes nekik, az ügyfél meg örülne, hogy nem találomra kell elmennie autót vennie, ha nincs ilyen ismerőse.


A lényeg az lenne, hogy nem a kereskedőre vagy hagyatva, hanem viszel külső embert, aki nem érdekelt az ügyletben, nem százalékot kap, hanem fix óradíjat, stb.


Az pedig, hogy idegenben ne bízz meg, ugyanúgy fennáll, ha elviszem egy (nem ismerős) műhelybe átnézetni a kocsit. Ott ugyanúgy idegenekben bízom meg, hogy tényleg olyan állapotú a kocsi, mint amilyennek mondják.

2015. júl. 29. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!