Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik akkor, hogy ha...

Mi történik akkor, hogy ha egy régi Suzuki Swift féltengelye hirtelen minden előjel nélkül kiszakad miközben én éppen 130 km/h-val repesztek egy autópályán?

Figyelt kérdés

[link]


Múltkor venni akartam egy kocsit és elvittük pár körre a városban. Már majdnem kifizettem a kocsit mikor csak 1x megáll a kocsi, mintha satuféket nyomtak volna és kiszálláskor a képen látható látvány fogadott minket. Teljesen sima aszfalton mentünk, kivételesen egy kátyú sem volt arra. Minden fizikai behatás nélkül 1x csak kiszakadt a féltengely. Mondanom sem kell, hogy ott hagytam, elmentem inkább gyalog. 30 km-/h-val mentünk és enyhén befarolt. Elgondolkoztam, én egy autópálya mellett lakom. A kocsit úgy volt, hogy veszek is rá megyeit és hozom is kifele pályán. Mi lett volna, hogy ha ugyanez nagyobb sebességen történik meg?



2015. máj. 30. 23:53
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Azért is fontos ez a kérdés, mert egy ugyancsak régi Swiftem van jelenleg is amelynek kopog illetve csörög a jobb oldali féltengelye, félre is húz a kormány és tavaly egy baleset során ennek is szakadt már le, ki lett cserélve, de azóta azért ez látott már 1-2 dolgot (út padka, szántás, stb.)


Mentségemre szóljon, hogy a vásárolni kívánt gépjármű menet közben egyszer sem kopogott, nem húzott félre a kormány.


Elvileg az lett volna a cél, hogy a rossz műszaki állapotú kocsit lecseréljem, de ez nem jött volna össze, sőt majdnem kifogtam egy rosszabbat.


A történet vége, hogy azóta a régi, megszokott kocsimba se mertem beleülni.

2015. máj. 30. 23:59
 2/19 anonim ***** válasza:
Ellenőriztetni kell, az a legbiztosabb. Amúgy magyar utakon bármilyen autóval megeshet ilyesmi, nem garantált, hogy épp akkor mikor rossz úton megy az ember, de elhet akkor megindul egy repedés ami később pattanik el.
2015. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Mikor apámmal mentünk sima közúton velünk is ugyanez történt.


Emlékszem még 17 lehettem kb. Másnap a suliban pár srác köztük az osztálytársam is kiröhögtek azzal a dumával bunkó undorító módon hogy kiesett a kerék. Jó most ez nem tartozik ide, de ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem volt elég az az élmény, de még ezen röhögnek is. Undorító!Jobban felmérgelt mint az autó.

2015. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Engem akkor röhögtek ki mikor egyszer elszakadt a kuplung bowden és egy lámpa pont pirosra váltott és le kellett fullasztani, hogy meg tudjak állni. Az átkelő gyalogosoknak ez nagyon vicces volt. :)


Am. e miatt most nem mernek kinevetni, mert az ismerőseim közül mind halotta már a csörgést a kocsimból... ;)

2015. máj. 31. 00:33
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
A kép alapján nekem úgy tűnik, hogy a lengőkar gömbfeje esett szét, ehhez pedig vagy nagyon elhanyagoltnak kell lennie, vagy valami nagy gányolás volt szerintem.
2015. máj. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Féltengely-törés nem ezt a hibajelenséget produkálja.Ha a féltengely-csukló eltörik,megáll az autó,mert megszűnik a hajtás,de nem esik ki a kerék.Lengőkar felfogatás,támasztógömbfej törése-nagyon elhanyagolt állapot,anyaghiba okozhatta a fenti jelenséget!
2015. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Tisztázzuk először is hogy a féltengely nem a kereket hivatott a helyén tartani, az csak a kerék hajtását biztosítja. A Suzuki első futóműve un McPherson rendszerű (keress rá ha érdekel). Ez egy eléggé egyszerű rendszer de ha el van hanyagolva az a minimális odafigyelés is amit igényel akkor így jár az autó(s). Egyébként ez nem történik meg minden előjel nélkül. Az alsó gömbcsukló akad szét, de az már kilométerek EZREIvel előtte kotyog, kopog, lóg. A kormányzás bizonytalanná válik és a hang is jól hallható bent ülve. Tehát vagy nagyon fogalmatlannak kell lenni hogy ne tűnjön fel, vagy nagyon belesz*rósnak. Ha nem értesz az autókhoz akkor mindig legyen veled valaki aki segít neked ha autót veszel, persze ő értsen hozzá.
2015. máj. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
11%

Hát elég sz*r ha kiszakad.

Itt a faluban egy srácnak volt egy jobbkormányos VW LT, ugye ezek az angliai autók általában mind rozsdakupacok. Na és van itt a suli előtt egy enyhe balos kanyar, ő ment 50-el, és kanyar közben egy az egyben kiszakadt az első kerék neki is. Felborult az árokba, éppen a suli keritése fogta meg a járdán, szerencsére senki nem volt ott. Mondjuk ha ez reggel 8kor van, tragédia történik.

Most nem akarlak mégjobban megijeszteni, nyugodtan menj a Swifteddel szerintem, csak nézz alá, hogy nem rohadtak e szét a dolgok.

2015. máj. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
35%
Hirtelen befog a bal első, a többi kerék megy tovább, elkezdesz pörögni. Ezt nem lehet kikormányozni, megfogni. Ekkora sebességnél még az is elképzelhető, hogy úgy ahogy van kiszakad, akkor viszont be is kerül a kocsi alá, megdob, és pördülsz egy párat. Jobb esetben a betonfal vagy a szalagkorlát fog meg, sz*rabban a forgalom. Nem lett volna garantált, hogy ezt a kérdést még kitudod írni, nagy szerencséd, hogy ilyen helyzetben derült ki. Nem hiszem, hogy ez a hiba swift specifikus, tehát szerintem visszaülhetsz a tiedbe, de hogy megnyugodj, vidd el megnézetni.
2015. máj. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A jelenlegi Swiftemnél a jobb oldalon rossz. Amúgy már 1 éve kopog, gömbcsuklók ki lettek cserélve csak a féltengely nem, de a szerelő kb. féléve azt mondta, hogy ez még bírná sokáig, de a félév alatt egyszer neki mentem azzal a kerékkel egy útpadkának, sokszor mentem kátyús utakon és rossz állagú földúton is. Szóval feltételzem nem egy jó életbiztosítás beülni abba sem.


Az utolsó 2 válasz ,,megnyugtatott" :D

2015. máj. 31. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!