Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek meg lehet csinálni...

Szerintetek meg lehet csinálni, sikerülhet? 18/L

Figyelt kérdés
Most leszek végzős,és a szüleim nagyon erőltetik,hogy járjak vezetni,mert nekik könnyebb lenne.De én nagyon félek tőle,ráadásul utolsó év a gimiben és sokat kell tanulni meg még szeretnék egy nyelvvizsgát is. Összejöhet és belevágjak,mert később se lesz jobb vagy hagyjam?
2015. júl. 29. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Vezetés nem olyan könnyű, mint elsőre hangzik, de nem is vészes. Neked kell tudni, mennyi időd van. Az elméleti részt tényleg tanulni kell, de nem olyan vészes, mint amikor egy komolyabb egyetemi anyagot kell bevágni (én már nem tudom, milyen volt gimiben tanulni). Gyakorlati meg azért időt el tud vinni.

Szóval szerintem azért nem olyan vészes a dolog, szerintem bele tudsz vágni. Meg ha a kresz-tanfolyam online, akkor te tudod beosztani, mikor mennyit. A gyakorlat, hát mondom az időigényesebb. Viszont koncentrálni ott is kell, és ki fog fárasztani téged.

Én a helyedben úgy csinálnám, és ezt velük kell megbeszélned, hogy télen vagy tavasszal az elméletet, nyáron pedig a gyakorlatot.

2015. júl. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az elméleti rész könnyű, kell rá tanulni, a KRESZ ismeret alap, de elméleti vizsgán meg sem lehet bukni, kivéve, ha totózni megy be a vizsgázó.

A vezetés (gyakorlat) már sokkal összetettebb, egyénenként változik mennyi idő kell az alapok elsajátítására.

Elhatározás kérdése a jogosítvány szerzés, rá kell számolni fél évet, jobb esetben meglesz 3 hónap alatt, de ennyivel nem szabad kalkulálni.

Húzni-halasztani sincs értelme, a következő fél éved még talán lazább lesz, mint a 2016 első fél éve, a pörgés igazán akkor kezdődik az érettségi miatt.

A vezetés gyakorlás nem olyan művelet, amire otthon pluszban kell tanulni - persze elfáradsz a vezetéstől, a folyamatos koncentrálás miatt, de 30-50 óra gyakorlás után, ha minden jól megy lesz jogosítványod.

Később a főiskola, vagy egyetem mellett sem lesz sokkal több időd vezetni tanulni.

2015. júl. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Közelítsük meg máshonnan. Az, ha van jogsid és nem kell senkire támaszkodnod, egyfajta dominanciát ad. Te vagy az akit megkérnek és nem te kérsz. Későbbiekben párkapcsolatodban is biztosan előre viszi a dolgaid, hogy mobil vagy. Bármilyen ügyintézés, utazás. Minden helyváltoztatást igénylő helyzetben előnyt jelent.
2015. júl. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem nem vett volna el sok időt a tanulásból, de amúgy se nagyon foglalkoztam azzal, szóval mindegy. Elméleti részt nem kell nagyon tanulgatni, bemagolni. Ha jó tanárod, és odafigyelsz órán mennie kell. Vizsgafeladatokat érdemes gyakorolni ezerrel, mert azzal együtt, hogy visszajelzést kapsz arról mennyit tudsz éppen még tanulhatsz is a hibákból.


Utána ha már túl vagy rajta jön az egészségügyi vizsga, ami szintén nem kéne, hogy sok gondot okozzon. Nem tanultam bioszt középiskolában, csak 1 évig, mégis elsőre sikerült.


Vezetés meg attól függ milyen érzéked van hozzá. Lány ismerőseim közül szinte mindenkinek elsőre meglett a vizsga, mert valahogy jobban koncentráltak a feladatra. Fiúk azok hajlamosak elbízni magukat, aztán jön a pofára esés. Forgalmi vizsgám is meg lett elsőre, és úgy igazából nem vett el a jogsiszerzés sok időt az életemből.


Most azt mondod sokat kell tanulni gimiben, aztán egyetemen, aztán sokat kell dolgozni, aztán már gyerekkel foglalkozni, aztán már jön az, hogy minek, aztán vége... Minél hamarabb meg kell csinálni, hogy túl legyen rajta az ember!

2015. júl. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szua Figyelj ne parazt annyira termeszetes hogy félsz valamennyire :) Ha ugy érzed van ra idod kezd el :) Ha mondjuk levezetsz egy 25 órát es akkor is felni fogsz majd akkor kezdj el aggondi hogy nem neked valo a vezetés addig ne :) Ne parazz sikerulnifog :)) Hidd el az elejen van egy kis para de az elmúlik én 9 honapja vezetek mar nagyobb varosban is vezettem mar pesten is :) egy kis településen élek es sokaig nem.hittem volna hogy nekem is eljön majd ez de eljott :) gyakorolni kell nagyon sokat :) én kb heti 300-350kmtert vezetek átlagban :) ne félj kezd el de csak akkor ha vezetni is ráérsz majd miutan meglesz a jogsi mert ha leteszed a jogsit es nem vezetsz utana akkor nem.leaz gyakorlatod es kezdheted elolrol az egeszet..
2015. júl. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor örülök, hogy 1 éve a megfelelő tanácsot fogadtam meg. Igaz én Szlovákiában csináltam, de 2 és fél hónappal bejelentkezés után már sikeresen levizsgáztam és csak vártam a jogsit. Augusztus utolsó vasárnapján voltam bejelentkezési papírt kérni, utána egy kicsit megijedtem, hogy most tényleg elkezdem amire gyerekkoromtól várok. Szeptember 25.-én voltam csak orvosi papirért. Utána voltam szimulátoron és október első szombatján, mivel csak magam lettem volna elméletem inkább mentünk vezetni. Ez azért volt jó mert hirtelen jött és nem volt időm rápörögni a dologra. November első hetében megvolt a vizsga. Minden egyes alkalommal alig vártam, hogy mehessek vezetni.


Szerintem simán belevághatsz, én is tavaly voltam utolsó éves gimiben és az mellett csináltam. Ha ráérzel az ízére akkor szórakozás lesz.


Szerintem úgy próbáld meg, hogy egy barátnőddel elmentek a környék összes iskolájába és azt mondjátok, hogy ő szeretné elkezdeni és ezért te úgy beszélhetsz az oktatókkal, hogy nem akarnak jópofizni veled.

2015. aug. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is érettségivel párhuzamosan csináltam meg 2 éve. Érettségi után 2 hétre meg lett a sikeres forgalmi vizsga is. Örülök, hogy meg lett, azóta elég sokat autóztam.


Jó, hogy van jogsi, mert ma az állami buszvállalatokra illetve a MÁV-ra nem igen lehet számítani.

2015. szept. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Na már ott tartok,hogy csütörtökön lesz az első kresz óra,remélem,hogy nem lesz sok egyszerre.

Utolsó,neked hogy sikerült? Nem volt sok a vezetés meg a tanulás egy időszakban?

2015. szept. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!