Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Passat B5.5 4. 0 W8 tapaszt...

VW Passat B5.5 4. 0 W8 tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mennyire megbízható a motor? Nem elromlós fajta?

Fenntartási költség?

Nem fogyasztásra, adókra, stb vonatkozik a kérdés, azt én is tudom, hanem az alkatrész árakra. Mennyivel több, mint egy kommerszebb 2.8 (vagy ha elterjedtet veszünk 1.8T) motorra?



2015. júl. 29. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Meglepő módon nem kerül csillagászati összegbe, pl. egy kuplungkészlet annyi bele, mint az én Alfámba (V6-os 156). Ami durva, az az ABS vezérlőegység (630.000 Ft) és a generátor (300.000 Ft), de például az ABS vezérlőegység az enyémbe is annyi lenne (le is kopogom, hogy még az jó). Ami ehhez a motorhoz drága, az az általad felsorolt többi motorhoz is csak egy kicsivel lenne olcsóbb.
2015. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Tapasztalat ilyen autóval senkinek sem lesz itt :)


Amit én tudok róla: nagyon különleges motor, talán az egyetlen szériában gyártott W8-as motor. Azonaban ennek előnye nincs, hátránya annál inkább: minden túlzsúfolt, komplikált vezérlés, stb.

Összeget itt senki nem tud neked irni, mert lehet semmi sem romlik el, lehet minden. De tuti ha valami elromlik, az drágáb, mint a jó öreg 2.8-ba. Ami gond még, hogy ebbe nemhogy bontóba, hanem márkaszervizben is nehezen találsz alkatrészt, mivel nagyon ritka autóról (motorról) van szó.

Persze a motor részein kivül a többi dolgok ugyanazok mint más Passatba.

Lehet kicsit ellenszenvesnek tűnök, de abszolút nem akarlak lebeszélni, csak leirtam, hogy mi a helyzet ezzel a motorral.

2015. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyszer hoztunk rendelésre donornak egy w8-as kombit. Véleményem szerint ugyanolyan a kaszni és a belsőtér mint az összes passatban. A motor erős viszont fogyaszt is. 15liter alá nem tudtuk vinni határ meg a csillagos ég. Igazából a szerelő fogja magát le...pni egy vezérlés cserénél :) Szerintem felesleges ekkora autó magyarországra. Bontóban minden beszerezhető hozzá.
2015. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!