Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » REPSOL 2T olaj büdös, és...

REPSOL 2T olaj büdös, és beköpi a gyertyát. Ez normális? MOTUL 2T jobb lenne? Motor: YAMAHA DT 50 X [2007] Gyertya: BR9ES

Figyelt kérdés

A DT-t használtan vettük, utcára még nem mehetek vele, csak erdőben használom, és ha finomabban húzom neki pár percig, utána megint pörgetem akkor beköpi a gyertyát.

REPSOL 2T olaj van benne, de olyan büdös mint a pöcegödör(dohos szag).Szervízbe is vittük, de azt mondták hogy aszfalton úgy megy ahogy mennie kell.



2015. júl. 30. 13:40
 1/5 szerencses85 ***** válasza:
Az sem mindegy, hogy Repsolból milyen olajat vettél bele, hiszen abból is van rengeteg féle. Másrészt, nem arra csinálják az olajakat, hogy szagolgasd, hanem arra, amire való, így előfordul, hogy nem tetszik az ízlésednek a szaga. Különolajozás be van kötve?
2015. júl. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs a Repsollal semmi baj. Ami lehet a baj: túl sok olajat teszel a benzinbe (1:40-nél nem kell több olaj), nagyon "tatásan" motorozol, gyertya hőértéke túl magas, túl dús a benzin-levegő keverék, esetleg a kuplung oldali főtengelyszimering rossz (váltóolaj elégve büdös).
2015. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Azért írtam oda hogy 2007-es hogy ez már egy különolajzásos DT ( kép: [link] )

Minél magasabb fordulaton pörög annál több olajat kap.

A benzin-levegő keverék egy nagyon picit dúsabb, de nem ez a baj, ezt a szervizben is megerősítették. Az alacsonyabb hőértékű gyertyára már én is gondoltam, de az majd ha aszfalton a MOTULlal is beköpi. Közben átnéztem a REPSOLosdobozt, és a hátulján a matricán(amit a boltban ragaszthattak rá) az áll hogy "Teljesen szintetikus motorolaj kétütemű motorkerékpárokhoz", míg az elején ott virít a "SYNTHETIC BLEND" felirat.

2015. júl. 31. 16:54
 4/5 A kérdező kommentje:

A különolajzás be van kötve és teljesen jól működik, De nagy fordulaton füstöl, és nem is oszlik el, egy jó darabig ott marad ha nem fúj a szél.

Olaj dobozáról kép: [link]

2015. júl. 31. 17:02
 5/5 szerencses85 ***** válasza:
Igen, ez a Repsol olaj valóban nem 100% szintetikus, az más tészta, hogy semmi gond vele, sem az olaj mennyiségével. Próbálj meg egy másik gyertyát.
2015. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!