Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A 125 ccm 4 ütemű robogóm...

Nickel17 kérdése:

A 125 ccm 4 ütemű robogóm kifejezetten gyenge. Mivel lehet kicsit feljebb tolni az útazóját?

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem egy nagy erőgép,konkrétan 125 ccm keeway outlookról van szó. De másnál tesztben azt olvastam 90 az utazója,ezt sokkalom de egy 70et várnék tőle. kicsit gyenge is a motor a bátyáméhoz képest(szintén 4t,csak 150es). 55 az útazója kb ez is 6000 fordulaton,és 70 a vége de ott már hallani a hangján hogy nagyon nem szereti.Görgőkre gondoltam már hogy cserélem nehezebbre,de mit lehetne még tenni?

2015. júl. 30. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Tehát a lényeg, hogy a motorban van erő, csak túl rövid az áttétel?

Ebben az esetben mehet rá nehezebb görgő, akkor nagyobb lesz az utazótempó, és kisebb a gyorsulás. Egyébként ilyen kicsi görgőkkel rakéta kellene hogy legyen a robogó. Ha nem gyorsul jól most sem, akkor valami a motorral sincs rendben, egy 125-ös kéne menjen 90-100-al.

2015. júl. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szépen húz így is egy 50eshez képest de még így is gyengének tűnik. 60as sebességnél is húz,van benne erő de 70nél már a fordulat nagyon fent van!
2015. júl. 30. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
akkor görgő csere
2015. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
egy 4T 125-östől, főleg egy kínaitól ne várj olyan utazót. Egy kétütemű Aprilia SR125 motorral lehet 100-120 km/h-val haladni tartósan, viszont ez az SR125 egy nap leforgása alatt Olaszországból, Szlovénián át letekert Debrecenig 17 óra alatt, ebből 16 órát ment a motor.
2015. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bírom az aprilia és yahama fanokat, azok mindig ott vannak és mindig megmondják mi a jó. Más motor nem is létezik.
2016. jan. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
dehogynem, létezik más motor, csak a motorok között van különbség. A kínai robogók is elmennek egy darabig, de utánna előjönnek a hibák. Azt elkell ismerni, hogy messze nem olyan tervezési munkákon esnek át, mint példáúl egy SR vagy egy Aerox, amit majd egy évtizedig terveztek, és az első generáció után újra az asztal mögé ült a tervezőgárda, hogy a második generáció már hibamentes legyen. És az anyagminőség, valamint összeszerelés minőségét még nem is említettem.
2016. jan. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk érdekes, hogy pl. egy Peugeot Satelis 125 (4T robogó) is tud 110-120 km/h utazót menni, megbízható és mégsem Aprilia vagy Yamaha.
2016. jan. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És a Peugeot kínai?? Én a kínai motorokról beszéltem, tehát mint a Kymcho, Motowell, stb.
2016. jan. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem emeltem ki, hogy az Aprilia a legjobb, csak azt hoztam példának, mivel nekem az van.
2016. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!