Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik éri meg jobban? A1...

Melyik éri meg jobban? A1 (B125) vagy A2?

Figyelt kérdés

Már megvan a B-s jogsim, most motorozni szeretnék. Egy 125 ccm-es motort néztem ki.

Ha az a1-est választom, akkor még ezen a nyáron tudnék motorozni, és 35000 Ft-ból megúsznám.

Ha az a2-est választom, akkor csak jövőre tudnám lerakni (mert ugye tèlen nincs motorosoktatás). Ez kb 100000Ft, de 400ccm-ig vezethetnék motort.

A sima a kategória pedig azért nem jöhet szóba, mert még csak 18 éves vagyok.

Köszönöm a válaszokat!



2015. aug. 1. 18:23
 1/4 Technokol Rapid ***** válasza:
Szerintem tedd le az A1-et és 2 év múlva teheted az A korlátlant. Egy nagymotoros jogsival ha megvan a 2 év rutin akkor mehetsz A korlátlanra. különben meg 24 év a korhatár ha jól tudom.
2015. aug. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Az A2-vel mindenképpen jobban jársz! Egyébként kilowatthoz van kötve, ami 35. Szóval vezethetsz Te egy NC700-at is, hisz csak 35Kw-os. Jó, mondjuk az másfél milla fölött van használtan. De a 125-ös motor kb. semmire nem jó. Gondolj bele. Van benne hat sebesség, foldul 10-12 ezret, a végsebessége meg 130-140. Valahol itt van. Szerinted mennyire tartós az a blokk? Semennyire. Arról nem is beszélve, hogy drága a javítása. Szóval olyat nézz, ami nagy köbcentis, de ahhoz képest kevés lóerős, mint az NC700. 670 köbcenti, de 48 lóerő. Max fordulat 6000, 130-nál csak 4000-et fordul. És 180 a vége. Ja, a fogyasztása pedig 3.7-4 liter. Persze csutagázon kijöhet 7 literre is.
2015. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Drágább, de mindenképpen jobban megéri az A2-őt lerakni.

De ah semmiképpen nem akarsz 125-től nagyobb motort venni, később sem, akkor elég az A1 is. Csak úgye tudod, hogy azzal max 15 lovas lehet a motor.

2015. aug. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első rosszul tudja, csak A2-ről lehet két év gyakorlattal korábban megcsinálni a korlátlant!


Szóval ha úgy érzed, hogy gyorsan kinövöd a 11 kW-ot, és talán még a 35 se lesz elég, akkor A2!

2015. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!