Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robi 55 karburátoron a levegő...

Robi 55 karburátoron a levegő csavar beállításában kéne segítség! (? )

Figyelt kérdés
Az a gond ,hogy túl sok benzint kap (fekete a gyertya), és emiatt nem harapós, ezalatt értem azt, hogy késleltetve pörög fel a motor, de magas fordulaton nincs gond, csak alacsonyon, de így sajnos nincs alapjárat illetve 1500 körül lehetne.. Benzin van, úszószint rendben, karburátor ki van pucolva. Ha valaki meg tudná mondani, hogy kb. hány fordulatnyira tekerjem ki a csavart az sokat segítene!

2015. aug. 2. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Máshol nem tudsz több levegőt állítani? Nekem nincs Robim de jópár karbit állítottam be. Általában a levegőcsavaron csak az alapjárati levegőt állítod amikor húzod a gázt a levegőcsavar kevésben befojásolja a levegőt. Egyébként egy negyedet kitekersz majd beindítod, üzemin leállítod és megnézed a gyertyát, ha nem elég megint egy negyed és így tovább amíg jó nem lesz. De megnézném a légszűrőt is nem-e az van elpiszkolódva.
2015. aug. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

itt pillangó szelepek vannak abból is kettő, szívató, és a gáz, szóval azzal a csavarral a benzint szabályozom szerintem.. és ilyenkor felbőg és lehörög..

Eddig nem csinálta, csak tegnap berúgom, túráztatom a motort, hogy melegedjen (hidegen ugye nem lenne alapjárat rendesen), egy jó 5 perc után sincs alapjárat.. És tegnap előtt jó volt, lejjebb is lehetett volna tenni csak akkor már kicsit bizonytalan volt és már nagyon "remegett" (nem tudok jobb szót) a blokk, légszűrőnek meg dupla rongy van felfogatva (más nem fér el..). (Csak udvarba teszek vele napi 1-2 kört, amíg nincs jogsi..)

2015. aug. 3. 19:05
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha gondolod jelölj be facebookon, mert, olyankor lehet live-ba beszélni, és úgy jobban lehet táv gyógyítani.. www.fb.com/Mate2010
2015. aug. 3. 19:07
 4/6 anonim ***** válasza:

tehát jukkerként használod?

De ha eddig nem csinálta és nem is lett állítgatva akkor valahol dugulás van szerintem

2015. aug. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem jukkerként használom, ahhoz kéne kapálógép.. Simsonomon van rajta a porlasztó, most sikerült be állítani, szépen jár, nem füstöl mint eddig csak alapjárat kicsit magas.. (szerintem) Ha meg lejjebb veszem akkor egyre lassabban pöfög és leáll..
2015. aug. 3. 21:13
 6/6 anonim ***** válasza:
értem csak nem láttam leírva sehol hogy simsonon van rajta. csak a kulcsszavakat
2015. aug. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!