Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SEAT CORDOBA 1.2 Stella...

SEAT CORDOBA 1.2 Stella -Tapasztalatok, vélemények? Egyaránt érdekel a negatív és pozitív oldala is és a fogyasztása városon belül leginkább.

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is!

2015. aug. 3. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:

maga a cordoba nem rossz autó, de az 1.2-es motor gyenge.

Inkább az 1.4-es motorral.

1.4-esem volt, 5évig hasznltam. Átlag autózásra való, de arra tökéletesen megfelel

2015. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 joco5582 ***** válasza:

Nekünk 1.2 Ibiza (2003) van. Újkorától nálunk van. Nem sokkal nagyobb a Cordoba az Ibizától csak a puttony. Én azt mondom, hogy mi mindenhol tartottuk vele az autópálya és városi ritmust is akár öt fővel. A több mint száznegyvenezer km-ünkben javarészt külföldi utazások vannak. Nem versenyautó, és nem lehet legyorsulni vele komoly autókat az is biztos, de a kategória 1.2 - 1.4 motorjai közül ez egészen biztosan a dinamikusabb motor. Nem csak én mondom, hanem más is aki vezette.

Mégis az 1.4-est venném, ha visszamehetnék az időben, mert az 1.4-es vezérműszíjas, és kevésbé problémás mint az 1.2. A mi autónkban több mint 100ezer forint volt egy vezérműlánc csere. És ropira kellett szedni a kocsit hozzá. A vezérműszíjas egyszerűbben karbantartható és olcsóbb megoldás, mégha nem is 8-10 évente kell megcsinálni.

Aztán jónéhány lambdaszondát is elfogyasztottunk már. Többeket kérdezve biztosan konstrukciós hiba, de persze nem garis volt a javítás. 2 évente meg szoktunk látogatni egy komoly diagnosztikai központot. Mindig van valami szenzor, ingyombingyom - legutóbb motormembrán, meg valamilyen szonda csere kellett.

Összességében az 1.2 motor problémás, aki szeret vele kínlódni szive rajta. Én még egyszer nem választanám.

Ja és a Seat köpködőknek megjegyezném, hogy a motor a VW-től jön. Ez van a Póló, Fabáiában is. Mind ugyanilyenek. Mindíg azt gondoltam, hogy aki alapautó nem tud\akar legalább 6 évre csinálni az lehúzhatja a rolót. De úgy látszik a VWnél ez is belefér.

Remélem segítettem

2015. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1.4 ;)
2015. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!