Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt irreálisan...

Miért fogyaszt irreálisan sokat a motorom?

Figyelt kérdés
500-as kawasakiról lenne szó. 3x öntöttem bele 5 literes kannával. Volt hogy 6 liter is volt benne + még egy másfél liter is belement. Tehát 3 5.5literes kanna + 1.5l. A kijelző pedig 177km-t mutat, és ugyan ott áll a benzinszintmérő mint mikor elkezdtem bele önteni benzint. Jó több hideg indítás is volt benne, de akkor is. Irreálisan sok. Túlfolyón kifolyna menet közben vagy mi? De akkor a motor se járni egyenletesen. Néha oda húzom neki néha szépen gyorsulok vele. De akkor is. Ha csak húznám neki még akkor is sok lenne. Mi lehet a gond?:I Benzinnel tuti nincs. Voltm ár benne mol, shell meg a kettő keveréke is. Ugyan az az eredmény. Gyertya, szűrők olaj, teljesen új.
2015. márc. 26. 20:54
 1/8 A kérdező kommentje:
4 litert kéne fogyasztania, és fogyaszt 177km-en 17 körüli litert? Hihetetlen.
2015. márc. 26. 20:56
 2/8 joco5582 ***** válasza:
Könnyen ki lehet zárni néhány dolgot. Teletöltve van-e folyás szivárgás. Egy nap állás után azért lennie kell tócsának, ha erről van szó. Aztán érdemes lenne megnézni a gyertyaképet. Ha tiszta benzin akkor valami nem úgy van beállítva.
2015. márc. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A most cseréltem benne gyertyát 2 hónapja. Az előzőnek szép barnás színe volt. Kissé hajlott a feketébe, de nem volt kiégetve. Azzal nincs gond, mármint a levegő benzin aránnyal. Csepegést nem vettem észre. Óra jól jelez. Még azt tudom megtenni hogy a túlfolyó csövek alá ragasztok egy kis kupakot, és megyek vele pár kört. Ha az is száraz lesz akkor nem tudom mi lehet a gond.
2015. márc. 28. 17:54
 4/8 joco5582 ***** válasza:

Sajnos, szerintem ez a benzin nem a levegőbe távozott. Annak nyoma lenne. Szerintem tényleg megette a motor.

Van lehetőséged kompresszió végnyomás mérésre? Esetleg veszteséget mérni?

Ha nagyon kopott a motor, sajnos lehet ilyen. És az sem kizárt, hogy az olajban van az el nem égett - így még az olajfogyasztás se szembetűnő.

2015. márc. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem is tudom, ha rossz lenne a kompresszió nem így járna a motor. Gyönyörű a hangja, 1 esbe ha elengedem a gázt úgy vissza ránt mintha fékeznék. Hidegben melegben kitűnően indul. :I
2015. márc. 30. 17:55
 6/8 joco5582 ***** válasza:

Az a baj, hogy a gyertyaképed kormos. Négyütemnél semmiképp nem szabadna kormosnak lennie. Esetleg azt meg lehetne nézni, hogy alapjáraton járatva 5-10 percet (ha van ventillátora), milyen a gyertyakép. Milyen huzamosabb félgázzal motorozva, és milyen teljes terhelésen.

Rögtön le kell állítani, hogy mutasson valamit a gyertya. Akkor lehetne szemre is diagnosztizálni, hogy esetleg az alapjárat túl dús, vagy gázállásnak függvényében rossz-e a beállítás.


De a korom egyértelműen olaj, az meg jöhet szelepszárszimmeringtől, dugattyú felől. Ha esetleg küldenél gyertyaképet a gázállások függvényében akkor többet lehetne modani.

2015. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tudom régi kérdés, de most érint engem is, és nagyvonalakban az infók:

motor: Suzuki GS500

Kezdő gond durván 1 éve: A motor torpan, durrog, nem gyorsul úgy, furcsán hörög gázadásra alíg gyorsul. Gyertya kormos. -> ismerős motorszerelőhöz vittem, karbit kitisztitotta, szinkron, szelephézag, stb utánna jó volt pár száz km után ismét ez volt a baj, sokáig próbálta nála volt 2 hétig de nem lett jobb.


Elvittem utánna egy kimondott márka szervízbe, ott cseréltek O gyűrűt a karbiba meg komolyabban szétszedték, utánna ismét előjött pár száz km után, szintén fekete gyertyával.

aztán ismét elvittem az utóbbi helyre, ekkor már cserélve lettek főbb dolgok a karbiba szinte komplett karbi felújítás, új benzincsövek, szóval a tanktól minden cserélve, légszűrő is minden. Utánna ismét előjött pár száz km múlva akadozás, gázadásra rángat torpan. Új gyertyával pár száz km megint jó, ezeket a gyertyákat már cserélgettem én, most egy harmadik féle gyertyával már egész sok km-t elmentem úgy, hogy már nem csinálja a hülyeségeit, és már kevésbé kormos a gyertya, de még nem teljesen őzbarna, ilyen átmeneti. Ám sajnos 10 litert fogyaszt 100 km-alatt. 20 literes tankom régebben teletankoltam és 300 Km ig kényelmesen elmentem utánna kezdtem kutat keresni. Most 200 Km elött már tartalékra kellett tennem és 200 km után kicsivel megállt a motor kifogyott a 20 liter. Úgy, hogy országúton mentem 100-120 km/h közt 6 fokozatban. Ötlet?

2022. aug. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
U.I.: ha tartósan 3000-4500 közt van a motor és/vagy nem tudok nagyobbat ráhúzni, mert pl 70 el mennek elöttem és jönnek szembe sok kilométeren át, akkor utánna néha be be torpan, ám ha van lehetőségem jól kihuzatni nagyobb terhelésen 7000 ig akkor utánna jó, és ha tartósan 4500 felett van( 6 ban 100 nál 5000 forog) akkor végig jó, elmenne bármennyit ha 100-120 közt mennék, de ha sokat kell visszafogva menni vele, kis gázadással akkor egy idő után elkezdi a fent említett gondokat( ezzel a gyertyával kevésbé de minden más gyertyával nagyobb intenzitással)
2022. aug. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!