Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha autószerelőnek akarok...

Ha autószerelőnek akarok tanulni, de még nincs autóm az gáz?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek tovább OKJ-re és az érdekelne az nagyon "autó szerelő de nincs autója,mi ez ,hülye?" szerű ,hogy autó nélkül megyek autószerelőnek?

Jelenleg diákmunkán vagyok és a jogsi ára közel megvan.


2015. aug. 5. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért ha valaki nyolcadik után megy autószerelőnek akkor törvényszerű hogy van neki?
2015. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
12. után csak az informatika nem olyan mint amilyennek képzeltem,és nem tudom magam elképzelni benne a jövőben
2015. aug. 5. 20:50
 3/10 anonim ***** válasza:
Ok s szerinted az autószerelés milyen? Kicsit nézz utána vagy menj el segédnek egy szerelőhöz s ha még akkor is akarod akkor kezd el.
2015. aug. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Egy haverom kamionokat szerel, járkál velük a telepen fel-alá, de jogsija még nincs.
2015. aug. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért aki repülőgépszerelő annak van repülője?
2015. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én autóelektronikai műszerész osztályba jártam (tavaly végeztem). Nálunk a 14 fős osztályból 2 embernek volt saját autója. De ne szuper autókra gondolj. A többiek, köztük én is a családi verdát hajtottam. Én szerencsés helyzetben voltam, mert 2 autónk volt, ezért az egyiket mindig el tudtam vinni. Nem minden nap jártam kocsival, csak ha úgy adta ki a lépés. 30 kilométerről jártam be és amikor nem volt első 3 órám akkor nem tudtam volna mivel bemenni. (3 órát meg várjon az aki kitalálta a menetrendet.)

Tehát ezért nem fognak lenézni, nyugi. Sokkal inkább abból szoktak viták kialakulni, amikor valaki autót vesz. Na olyankor megy a szájkarate a benzinesek és a dízelesek, a japán autósok és a német autósok között. :D

Nekünk egyébként jogsi meglétéhez volt kötve a vizsga,tehát vezetni tudni kellett. Ha van még kérdés, írj.


(u.i.: A középsulis kiscsajok a bmw-re, a 15 évnél fiatalabb Audikra, meg a bármilyen VW-re buknak.)

2015. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy nincs autód, alapvetően nem probléma. Kérdés inkább az hogy a szerelést gyakoroltad-e, van-e hozzá alapod. Ha eddig nem érdekelt, nem szereltél biciklit, robogót, motort, régi roncsokat, komoly hátrány lesz. Az OKJ -s képzéstől sem érdemes színvonalas oktatást várni, ha nem találsz egy jó műhelyt, az OKJ -s papír nem sokat ér.
2015. aug. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez is igaz!

Kell egy alap. Én a Simsonomat bűvöltem, na meg én a középsuliban is 4 évig tanultam az elektronikát.

Az oktatástól sokat nem kell várni, hacsak nem győrbe mész. Ott az Audi támogatja elég jól az iskolát.

Kb. az oktatás úgy néz ki, hogy minden gyakori technikai megoldást ismerned kell, mert számonkérik, de belső gyakorlaton csak elavult, 20-30 éves cuccokat mutogatnak. Lada motort és társait.

Majd kell keresned gyakorlati helyet, na ott ha nem egy Mekk mesterhez kerülsz, akkor sokat tanulhatsz.

2015. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ugyan azt a papírt kapod mint nappalin.

Az csak papír.

évről évre mindig több a rutin meg az évek....

5-10év után mondhatod "kezdek érteni hozzá", de akkor se mindeni.

A csak kicserélem találomra meg amit a józsi mondott az nem tudás.


Elkezdheted kocsi nélkül is a hátrány miatt meg lesz húzó erő ha a csoportban van tapasztalt róka...


De akkor vágj bele, ha komolyan érdekel.

MEnnyi most a képzés ára és hány részletben kell fizetni?

2015. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ingyenes,mivel 21 év alatt vagyok ,és pont 21 éves koromra fejezem be a 2 évest.

Ez iskolai technikusi "OKJ".

5 éve vettem 1 robogót,akkor lényegében csak vezetni tudtam első hibánál haverom segített ,majd elkezdtem vele csinálgatni az enyémet,meg hozzá vittek folyamatosan szereltetni és ellestem meg segítettem,kb 2-2,5 éve egyedül szerelem,bár 1-2 dolog még mindig rá marad.

2015. aug. 6. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!