Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás forgalmi vizsga?

B kategóriás forgalmi vizsga?

Figyelt kérdés
Mik számítanak kis hibának, amiért csak hibapontokat adnak? A padkázásért tényleg buktatnak? Ha pl jobbra hátra merőleges parkolásnál picit neki gurulok a padkának azért is buktatnak? Az oktató mondja meg, hogy hova parkoljak vagy a helyet is magamtól kell kiválasztani? Tényleg nem mindegy az autó körbevizsgálásának a sorrendje? És a jogosítvány augusztus vége / szeptember eleje környékén kb mennyi idő mire kipostázzák? A 2 éves kezdőjogosítványt attól a naptól számítják, amikor bemutattam és lerendeztem a dolgokat az okmányirodában vagy onnantól, amikor már megérkezett? És ha mondjuk elsőre nem sikerül, akkor onnantól kezdve kb mennyi idő mire újra vizsgázhatok? Köszi a válaszokat!

2015. aug. 8. 13:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Íme a vizsgalap: [link]

A padkázás sikertelen vizsgának minősül, ha csak nekigurulsz, de nem hajtasz fel rá az nem (szerintem). A parkolásnál neked kell helyet választanod. Emlékeim szerint a körbevizsgálás sorrendje mindegy volt. A két éves időtartam a sikeres vizsga időpontjától kezdődik. Az újabb vizsga időpontja pedig az oktatón/iskolán múlik, hogy mikorra tudnak új időpontot foglalni (mennyire leterheltek a vizsgabiztosok).

2015. aug. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érinteni szabad a padkát, szerintem azét még hiba vonal sem jár, ha gyorsabban neki mész az hiba, ha meg fölmész az meg bukta szerintem.
2015. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Padkázás azonnali bukás. - ott is van a vizsgalapon - legfeljebb a vizsgabiztos jóindulata menthet meg, ha elnézi azt, de minden további indok nélkül buktathat érte. A vizsgán a vizsgabiztosnál nem szabad foglalkozni, megnézheted a vizsgalapot, de annak is annyi a tanulsága, hogy a vizsgabiztosrá van bízva, hogy a vizsgázó megítélése szerint alkalmas-e önállóan vezetni. Ha a vizsgabiztossál foglalkozol a vizsgán, az a vezetéstől vonja el a figyelmedet.
2015. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A parkolásnál ha padkát fogsz, az bukta. egyedül y-nál lehet óvatosan nekigurulni.

A helyet magadtól kell megtalálni, vibitől függ, ha nem találsz, buktathat érte, hiszen nem tudod végrehajtani a feladatot, de ha jó a kedve vagy jófej, meg is szánhat, és mondhatja, hogy hova állj be.

Nem mindegy az ellenőrzés, kívülről haladsz befelé. De ez logikus. nem járja, hogy mondjuk először fékpróbát csinálsz, aztán nézed meg, h megvan-e a rendszámtábla.

Kipostázás mindig ugyanannyi, maximum 30 nap, de 2-3 hét alatt általában megvan.

A 2 év a forgalmi vizsga időpontjától pereg.

Az új vizsga nyugis időszakban általában 2 hét, hiszen elvileg ennyivel előtte kell vizsgára jelentkezni.


Amúgy apró hiba minden, ami nem jár bukással. Gyalogoscsalogatás, lefulladás, tükröket, ha kevésszer nézed, ha túl közel mész az álló járművek mellett vagy előzéskor kicsi az oldaltáv... de linkelték, olvasd el. ami ott van, azokat ne csináld, és nem lesz baj.

2015. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nekünk lehetett parkolásnál is nekimenni a padkának, persze nem vadul csak úgy lazán, hogy érezzük hogy meddig mehetünk ezt külön mondta az oktató nekünk hogy nyugodtan lehet csinálni vizsgán is ezt csináltam és még vonalat se kaptam. De azért inkább kérdezd meg az oktatót.

Tudtommal 3 alkalmad van arra hogy jó parkolót találj. Vagyis ez azt jelenti hogyha a vizsgabiztos úgy látta hogy oda be lehetett volna állni de te nem tetted akkor az első esélyed buktad majd ha a második jó parkoló mellett is elmész a második esélyed is buktad végül ha a harmadik jó parkolót se veszed észre akkor már a vizsgát is buktad, de erre annyira már nem emlékszek mert rég volt, javítsatok ki ha tévedek.

2015. aug. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem lehetett padkázni, mert az azt jelenti, hogy fogalmad sincs, hol a parkolóhelyed vége... és adott esetben, ha ott nem padka van, hanem még egy sor kocsi, akkor simán nekimennél.


Parkolóhely keresésnél én nagyon figyeltem az indexeket. amint láttam egyet, nem nézelődtem tovább, hanem megálltam, és mondta, hogy akkor az ő helyére beállok, ha elindult.

Párhuzamos hátramenethez pedig nem találtam megfelelő helyet, csak olyat, ami előremenethez is nagy volt, de simán beálltam. majd megkérdeztem, hogy keressek-e másikat. Mondta az oktató, hogy nem kell, teljesen jó volt így.

2015. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ha hozzáérsz mondjuk hátra párhuzamosnál nem baj, csak felugratni tilos.de ha akkor tekered balra a kormányt, amikor a jobb első kilincs belelóg a patkába, akkor lesz kb pont jó távra autó. Persze a jobb tükörből nézve :D


90 fokos parkolásnál pedig nézd meg a melletted lévőt, ha kb ott van a tükre mint neked, nem fogsz kilógni.

De inkább ne parkolj párhuzamosan kis helyre, én olyat néztem magamnak mert elizgultam, éppen be tudtam tenni, de azután mégegyszer meg kellett mutatnom, hogy be tudok állni, egy nagyobb helyre beraktam aztán a gépet.

2015. aug. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Az ellenőrzésnél kérdezd az oktatót. Nálunk csak a gumit és lámpákat kellett megnézni... Tudják, hogy a forgalomban fogsz megbukni ha meg fogsz, ezért az a cél, hogy minnél többet vezess.
2015. aug. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igazából csak hátra merőleges parkolásnál szoktam érinteni a padkát. Jó ötlet, hogy figyeljem a másik autó tükrét, de azért az sem mindig jön be, mert mondjuk ha egy smart mellé kell beállni egy nagy kocsival azért na. :D De értem a lényegét.:)
2015. aug. 9. 13:49
 10/11 anonim ***** válasza:

támpontok! parkolás mélységénél is vannak. nem a "szomszéd tükre", hanem MINDKÉT szomszéd kocsi tükrére ha madzagot kötnél, a te tükröd NE érje el ezt a képzeletbeli vonalat.

ha fordítva állnak, akkor pedig ha a biztonságiöv-tartó oszlopokra kötnéd azt a madzagot, akkor a te mellkasod legyen abban a vonalban.

Így tuti a 2 autó közé állsz be mélységét nézve is, és tutira nem fogsz padkát!

2015. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!