Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menni fog szerintetek forgalmi...

Menni fog szerintetek forgalmi vizsga csapó 4?

Figyelt kérdés
Negyedjére megyek forgalmi vizsgára szerdán. Ha most nem lesz meg, akkor abbahagyom. Legalább is én így döntöttem, a szüleimnek ebbe még természetesen lesz beleszólása. Édesapám szerint kell az a jogosítvány, s ha ehhez nyolcszor kell elmennem, akkor elmegyek nyolcszor. Harmadik után oktatót váltottam, aki azt mondta, hogy már nem sok hiányzik, s hogy nagyon sokat fejlődtem. Nem hittem neki. Nem megy ez nekem. Nem tudom megcsinálni. Most persze próbálom tréningezni magam, hogy de, igen, menni fog. Az órákon persze nem nagyon megy. Már elég sok órát levezettem, csak az bánt, hogy nálam sokkal bénábbak is levizsgáznak/tak röhögve és elsőre. Sajnos nem sok érzékem van hozzá... Dühít az is, hogy van olyan akinek ötven éve van jogosítványa, amikor még autó is alig volt az úton, és kellett vagy tizenöt percet vezetni. Most meg lefordulni sem tud körülbelül. De van jogosítványa, nekem meg... Mondjatok valami jó tanácsot, kérlek mert úgy érzem, ez az egész vezetés egy kudarc. Talán jobb lett volna ha el sem kezdem? Már nem merek a szüleim szemébe nézni (pedig nekik szinte egy fillérbe sem került ez az egész) szégyellem magam mindenki előtt. Miért küzdök a kudarcért?

2015. aug. 8. 22:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
26%
Én is abbahagynám a negyedik után. Főleg, hogy csak ötször lehet próbálkozni. Utána alkalmassági vizsga van, ami elég megalázó magadra nézve. Tehát nem kell elmenni a végső kudarcig. Amúgy miken buktál meg?
2015. aug. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos amíg előre eldöntöd, hogy neked ez nem megy, addig nem is fog menni.


A vizsgabiztos az első 500 méteren eldönti, hogy tudsz-e vezetni vagy sem. Akkor legyél nagyon magabiztos, utána meg éld túl.


Miért voltak a korábbi bukások?

Miért váltottál oktatót?

A jelenlegi oktatód mit mond? felkészült vagy?


Nagyon sok órát levezettem, mire eljutottam a vizsgáig, de nekem elsőre sikerült.Végletekig belém vert automatizmusok, támpontok, agyamba égett mondatok, amiket nem tudok elfelejteni most sem :)


De amivel a vizsga előtt leginkább biztatott az oktató:

keress a környezetedben 5 embert, akik bármiben is kevesebbek, mint te! van jogosítványuk? Hát akkor... ???

2015. aug. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Az elsőt nem értettem, a másodikon biciklis mellé mentem gyalogátkelőhelynél, ami a vb szerint már előzésnek minősül, mivel egy belógó jármű miatt indexet is raktam. A harmadik vizsgánál meg nem raktam indexet. Ami teljesen jogos bukás volt úgy gondolom. Egyébként 18 éves lány vagyok, érettségi előtt nagyon nem jön jól ez a kudarcáradat...
2015. aug. 8. 22:47
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanúgy voltam, mint te. 3 sikertelen vizsga, oktatóváltás. Mondjuk én a 2. bukás után váltottam. 4. próbálkozásra már meglett a vizsga. Érzékem nekem se volt hozzá, legalábbis ezt gondoltam sokáig. Miután meglett a jogsim, gyűlöltem vezetni sokáig, mert egyedül nem mertem beülni a kocsiba, apám meg elvárta, hogy friss jogsival úgy vezessek, mint akinek 10 év rutinja van, minden kis hibáért lecseszett, amikor vele vezettem. Aztán egyszer megelégeltem, beültem egyedül a kocsiba, és onnantól kezdve egyszerűen imádok vezetni :) Az órákon, meg pláne a vizsgán amúgy tök máshogy kell vezetni, mint utána "élesben", majd meglátod.
2015. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
51%

Egy ismerősöm 5x bukott meg. Elment alkalmasságira, mondták, hogy nagyon jól vezet. Elment másik iskolába, elsőre sikerült neki.


Erre nem gondoltál, hogy esetleg szar az oktatód, vagy kemény a suli?

2015. aug. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, egyszerűen ezt nem tudom megérteni. Az én oktatóm rengeteget cseszegetett, hogy milyen könnyű a vezetés. Akkor nem értettem vele egyet, de a sikeres első vizsgám után úgy érzem, hogy igaza van!

Van néhány szabály, amit be kell tartani (gyalogos átkelőhelyen NEM előzünk, sávváltáskor hátrapillantunk, olyan útkereszteződésnél, ahol a kocsi fék nélkül visszagurul és éppen gyalogosok haladnak át a kocsi mögött akkor nem indulunk el, sebességkorlátozó táblák stb. stb.), de ezen kívül a vezetés nem más, mint elsőbbség adása, és a pedálokkal, kormányokkal való "játék".

Az én első sikeres vizsgámért keményen meg kellett dolgoznom. Az előbb felsorolt négy szabályból mind a négy előjött a vizsgán. Ha az ember figyel az októra, hogy ö mit mond, mit "tanít", és megjegyzi, és ezt alkalmazni is tudja, akkor a vizsgán sem lehet probléma.

Sok sikert, és kitartást! Ne add fel se elsőre, se harmadszorra!

18/f

2015. aug. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Ne add fel, nem kevés időt, pénzt fektettél bele, s a leértékelés szerint a bukások oka figyelmetlenség volt. A forgalmi vizsgán egyetlen hibával meg lehet bukni, szedd össze azokat a lehetőségeket, amelyeknél fokozottan oda kell figyelned: kijelölt gyalogos átkelőhely, kerékpárosok, vasúti átjáró, sávvaltasok, egyirányú út, egyenrangú útkereszteződések, jelzőtáblák. Ne görcsölj rá a vizsgára, csak próbálj valami rendszert fejben kialakitani, hogy egy adott helyen mi az, ami tilos. Zebrán pl előzni tilos, sőt álló jármű mellett megállás nélkül tilos tovább hajtani

Zebrát már messziről figyeli a vizsgázó, de gyakori hiba, hogy annyira a gyalogosnak koncentrál, hogy a többi járműre nem megfelelően figyel (pl zebrán előz, ha nincs ott gyalogos)

2015. aug. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
azért tuti meghúznának, ha minden álló jármü mellett megállnék xD
2015. aug. 9. 08:48
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Értsd jól: a zebra előtt, a másik sávban álló jármű mellett nem hajthatsz tovább, neked is meg kell állni... Ez egy erős szabály, betartását az nehezít, hogy a másik sávot, esetleg villamost is figyelni kell, hogy az mit csinál, s ez kellő rutin nélkül nem könnyű feladat. Arra már kicsi az esélyed a vizsgán, hogy a vasút átjáró kezdete tábla vonalában érj utol egy lovasszekeret. Ismerős járt így 100 méteren keresztül követte a szekerét, miközben sorban előzték őket, sőt volt, aki nemtetszését egyértelműen jelezte... A vizsgabiztos később annyit mondott a szitura, hogy gratulál, ott ha kitette volna az indexet, rögtön megbukik, ott úgy kellett a szabályt betartva haladni a
2015. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
100%

Sajnos jogos volt a bukás, mert zebra előtt álló autó mellett meg kell állni, hogy be tudj nézni mögé. Kiszaladhat 1 gyerek, mert nem kap az anyjátol fagyit...

Ha bénábbak nálad, akkor lefizetett vizsgabiztossal mentek át elsőre...

2015. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!