Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta kell 50ccm alatti...

Mióta kell 50ccm alatti segédmotor kerékpárokra jogosítvány?

Figyelt kérdés

Mutatom haverom szüleinek a jogosítványom és ha nem a saját szemükkel látják nem hiszik el hogy kell jogosítvány segéd-motorkerékpárra. Én meg rácsodálkoztam mert azt hittem hogy mindig is kellett jogosítvány segéd-motorkerékpárra.


Mikor hozták ezt törvénybe?

És mi van azokkal az öregekkel akik 1953-óta használják a motorjukat?



2015. aug. 9. 07:53
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Haverod szülei bumburnyákok, az én 82 éves nagyapámnak is kellett jogsit szerezni anno a kismotorra, csak akkoriban még úgy működött, hogy bementél, kérted, fizettél illetéket, kaptad és kész. De valami papír mindig is kellett a vezetéshez.
2015. aug. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
nekik is van valószínűleg jogosítványuk, egyébként B kategóriához jár grátisz
2015. aug. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelettel jelentem a kérdezőnek, és az összes többi érdeklődőnek, hogy segédmotoros kerékpárra, és állati erővel vont fogatra hajtási engedélyért folyamodva, 1965. júniusában sikeres vizsgát tettem az állami vizsgabizottság előtt(Ganz Művek. Bp.VIII: Dankó utca)


Némi számítással ez ötven év és két hónap..ezekszerint legalább azóta kell a vezetői engedély..mert nem potyára mentem.Ráadásul kemény tíz forintot kellett beruházni okmánybélyegben lerótt vizsgadíjra.

Az eredeti kis papírkát, majd a később kiadott lapocskát azóta is ereklyeként őrzöm...

Ugyanis a zsarunak a végig bélyegzett jogosítványomat adom oda, hadd nézegesse...


hogy mikor hozták törvénybe? a gúgli mindenki barátja(törvénytár, kereső)

2015. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
pl nekem 1970 nov 14-től van-mai napig őrzöm.
2015. aug. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
naugye...
2015. aug. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A mopedek, robogók, és egyéb 50 cm3 alatti járművek hivatalos összefoglaló neve: Segédmotoros kerékpár. Minden olyan legalább két kerekű jármű amit 300W-4kW közötti max. 50 cm3-es motor hajt ebbe a kategóriába tartozik.


Azok a kerékpárok, amikre utólagosan (300W alatti) segédmotort szereltek a hivatalos nyelvezetben egyszerűen csak kerékpárok.


Már a gengszterváltás előtt is kellet vizsga és engedély. Igaz akkor csak egy tesztlapot töltöttünk ki, és a kapott papírt "Vezetői igazolvány"-nek nevezték.

[link]


A haverod szüleinek is lehet ilyenje, de már nem érvényes, hiszen jó pár éve ki kellett volna cseréltetni rendes plasztik kártyára az okmányirodában. Ha pedig - mint korábban említették - van B kategóriás, vagy bármilyen egyéb jogsijuk, akkor azzal simán lehet segédmotort vezetni.

2015. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Az enyém: [link]


Erekje-retró!

2015. aug. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor honnan vették?

Köszönöm a válaszokat.

2015. aug. 9. 16:52
 9/9 anonim ***** válasza:
hmmm jó a kérdés! Láthatod, kép- nem mellébeszélés.
2015. aug. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!