Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a baja a karburátornak?

Mi lehet a baja a karburátornak?

Figyelt kérdés
Van egy robogóm amit kb 1.5 éve nem használtam de előtte SEMMI baj nem volt vele, ma elővettem gondoltam hogy a karburátort ki kell tisztítani, mindent kitisztítottam, de a benzin tartályból 2 cső jn ki az egyiken a benzin a másikon valami membrános cső, a lényeg hogy a benzin nem megy le de ha belefújok a másikba akkor már jön a benzin a másik csövön, mi lehet a karburátornak a baja?

2015. aug. 9. 21:39
 1/10 cselez ***** válasza:

A membrános cső elvileg az automata benzincsap vákuumcsöve szerintem, legalább is az én yamahámon pont így működik, viszont az akkor nyit ha megszívod, nem pedig ha belefújsz.

A karbiba akkor most bejut a benzin vagy nem?

Mert ha nem akkor a benzincsövet rakd a helyére a másikat meg szívd meg v.hogy így feltöltődik a karbi.

De a 1,5 éves benzin sem jó!!! Mert a benzin egy idő után szétesik és azzal már nem fog elindulni az biztos!

2015. aug. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
friss benzin van már benne, a karbiba jut benzin ha fújom de ha a karbira bízom akkor nem megy bele.
2015. aug. 9. 21:50
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem is yamaha robogóm van, Yamaha CW 50 Spirit
2015. aug. 9. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:

csak akkor fog benzin folyni a karburátorba ha jár a motor, mivel az a cső a motor keltette kompresszió miatt van.

az automata benzincsap membránját nyitja ki olyankor ha jár a motor.

ha másfél évig állt benzinnel a benzincsapban, akkor esélyes hogy szétette a membránt a benzincsapban.

2015. aug. 9. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

még mielőtt mondanád hogy a benzincsap az jó, hozzátennék annyit hogy annak kb annyi nyomásra kell nyitnia, mintha egy gyertyát fújnál el nagyon óvatosan.

szóval ha izomból belefújsz és elkezd folyni a benzin az oké, csak mondjuk nem úgy kell működnie alapból, mivel nagyon minimális nyomást kap csak járó motornál azon a csövön keresztül.

2015. aug. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egy kósza bár nyomást nem kap a vákumos benzincsap, mivel nem nyomásra, hanem nyomáscsökkenésre nyit. Amikor jár a motor akkor a karburátorban áramlik a levegő elég szép sebességgel. Ez a légcsatorna van megfúrva egy apró lukon és oda van kötve az egyik cső. Áz áramló levegő keltette vákum, dekompresszió megynitja a cső másik végén lévő bnzincsapot, ettől pedig folyik a nafta a másik csövön. A vákumos csap nem mgy tönkre másfél év bnzinben állástól, mivel erre van kitalálva, hogy benzint engedjen át. A mai világban már képesek olyan gumit gyártani, amit nem eszik meg a benzin...
2015. aug. 10. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 cselez ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, tehát a csövön vákuum van, nem pedig nyomás!

Mivel a motor indítózáskor kevesebb vákuumot állít elő, vagyis a karbi, ezért szoktam én hosszabb állás után megszívni a csövet, ezzel hamarabb jut benga a karbiba.

2015. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 cselez ***** válasza:
Az enyém Yamaha Beluga 125
2015. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 cselez ***** válasza:
Gondolkodtam, lehet, hogy a tiéd nyomásra nyit, mert az kétütemű. De egyébként az a csap alapban zárva van! Amikor majd jár a motor akkor fog kinyitni. Tehát emiatt mennie kell!
2015. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem működik még most se... megint az áll fent ha énn fújom akkor megy a benzin a másik csövön de ha rácsatlakoztatom a karburátora akkor az nem nyomassa a benzint a másik csövön. Még valamit tudtok hogy mi lehet?
2015. aug. 10. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!