Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tényleg igaz az a városi...

Tényleg igaz az a városi legenda, hogy egy 1200-es magyarországon vett Ladának/Zsigulinak az ajtaját egy másik szintén magyarországon vett Ladának/Zsigulinak a kulcsával kilehet nyitni?

Figyelt kérdés
Nagyapám mesélte (mint később kiderült, városi legenda), hogy amikor kizárták magukat a Ladájukból/Zsigulijukbl, egy másik Ladásnak/Zsigulisnak a kulcsát kérték kölcsön, hogy kinyissák. Tényleg igaz ez?

2015. aug. 10. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Eredetileg nem lehet kinyitni másik kulcsal de...

Olyan car anyagból voltak a zárak, és a kulcsok hogy pár év használat után ugy elkoptak hogy mindegy mindegyik kulcs nyitotta mindegyik zárat.

Egyébként...

Ez nem csak ladáknál van így.

Minden régi kopott záras autónál előfordult, és mai is előfordúlhat az hogy egy másik autó kulcsa is nyitja az ajtót.

2015. aug. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 éve kértem kölcsön haveromtól a Polski Fiat 125-ösének kulcsait, azzal ki tudtam nyitni mindkét saját Zsigulimat is és a szomszédét is :)

Fordítva már nem működött, meg úgy sem hogy egyik Lada kulcsát belepróbáltam a másikéba.

2015. aug. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg kb. 3200 variáció létezik a Ladák ajtókulcsaira. Elméletileg tehát kevés az esély arra, hogy elkéred a szomszéd kulcsát és pont jó a tiédhez.

Amíg újak voltak a zárak, ez így is működött. De ha kicsit megkopott a zárhenger és a kulcs, már nem volt válogatós a zár, többféle kulccsal is nyitható volt. Persze nem tökéletesen: volt, hogy egy kulccsal csak nyitni, másikkal csak zárni lehetett, esetleg erőltetni kellett. De ugyanez volt a helyzet a többi korabeli keleti autónál is: a Trabantok ajtózárjait is lehetett addig erőltetni, amíg szinte bármivel kinyíltak, a Zaporozseceknél pedig az volt a csoda, ha a kulccsal bezárt ajtó nem nyílt ki magától.

2015. szept. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!