Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Üdv! Simson S50-re be lehet-e...

Üdv! Simson S50-re be lehet-e kötni mondjuk 6v-os Trabant feszültség szabályzót?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz jó, mert a Trabi fesszabályzó a gerjesztéssel szabályoz emlékeim szerint (bár lehet tévedek), viszont van a Simsonnak sajátja is.

[link]

Persze ez is csak akkor kell, ha akksit is akarsz tölteni.

2015. aug. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Be lehet kötni, de hogy mit szabályzol vele, az jó kérdés. A Simsonon van egy szem töltőtekercs, a 6 V-os Trabantokon meg dinamó dolgozott. A feszültségszabályzóban volt visszáramkapcsoló és a gerjesztést szabályozta. A Simson töltőtekercsén elég nehéz a gerjesztést szabályozni, mert a lendkerékmágnes erőssége állandó.
2015. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 veterán vas ***** válasza:

Miután a szabályzónak van csatlakozási pontja, és simókából meg lóg ki a töltő kábel, a kettőt bármikor össze lehet(ne) kötni.

De minek? :)

2015. aug. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az alap probléma az hogy kicsapja a 6 voltos izzót. Akkum nincs benne, ha azt tennék bele? Honda Tact robogó is kicsapta akku nélkül, de ha az akku benne van semmi gond.
2015. aug. 13. 04:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a szezont a fazonnal. A Honda azért csapta ki, mert ott párhuzamosan van bekötve az akksi töltés, meg a világítás. Ha nincs akksi, akkor kivágja az izzót, ha nincs világítás, akkor meg kisüti az akksit. Simsonnál külön van töltő és világítástekercs, a kettő nem függ össze, két külön áramkör. Persze csak ha gyári a bekötés, ha nem akkor nincs is miről beszélni, mert neten keresztül nem lehet többet tenni. A Simsonokat több féle fesz. szabbal szerelték. De fontos, hogy ne keverjük össze az akkumulátorét a világítással. Nem tudom hogy a tiédbe milyen van, lehet olyan amit már fent linkeltek, lehet hogy van benne két fekete doboz egy EWR, meg egy ELBA, meg még tudja a fene hogy gyárilag még milyenek léteztek. Kicsit konkrétabban jó lenne tudni, hogy miről van szó.
2015. aug. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint mindenképp kell benne lennie fesz szabályzónak. Nem rég vettem a Simot nem értek még hozzá. De hol kell keresnem?
2015. aug. 13. 16:49
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké-oké! Értem én hogy nem értek hozzá, tisztában is vagyok vele! Pontosan ezért kérdeztem, de ezek szerint pontosan annyira nem tudja senki a megoldást mint én, mivel az utolsó szavaimat is kiveséztétek, de a megoldást senki nem tudja!

Én nem azt kérdeztem ti mit tudtok, meg miben vagytok okosabbak nálam, hanem hogy ezt a problémát meg tudja-e oldani valaki?

Ezek szerint senki!

Köszönöm!

2015. aug. 14. 08:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom ezt kinek írtad, de én próbálok segíteni csak neten keresztül nem nagyon tudok. Tudni kellene hogy milyen szabályzó van a tiedben. Bal vagy jobb dobozban keresd. Aztán fogni kell egy S50-es kapcsolási rajzot és végigmenni a világítás áramkörön megnézni hogy a motoron hogy van. Valami szarul van vagy hiányzik szerintem. Egy elektromosságban jártas emberrel együtt csinálnám a helyedben.
2015. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!