Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az alábbi három autóból...

Az alábbi három autóból melyiket ajánlanátok? Esetleg kinek melyikkel van tapasztalata?

Figyelt kérdés

A 3 kiszemelt autóm az 1 milliós keretig:

Mercedes A-osztály (főleg A170) - régebbi széria kb 2004-ig

Opel Corsa C - ebből inkább a fiatalabb, 2004 körüli darabok

Toyota Yaris - 2004 körüli darabok ebből is


Mindenképpen dízel autó lenne, az alábbi felszereltséggel (legalább): elektromos ablakok, szervokormány, klíma.


Ha esetleg valakinek van tapasztalata a fenti autókról, nyugodtan írja le azt is. :) Érvek-ellenérvek jöhetnek.


Köszönöm :)



2015. aug. 14. 09:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A Mercedes egy prémium márka, a másik két lehetőség mellé annyira szerintem nem illik. Ennek drága a szervizelése, drágák az alkatrészek, illetve 1 millió alatt szerintem nem a legjobb döntés Mercit venni, de igazából ezzel a modellel nincs tapasztalatom.


C Corsa: Szüleimnek ilyen van, egy 2003-as, fapados, se szervó semmi, de egész jó árban lehet a fent említett felszereltséggel kapni belőle, és különösebb bajai nem voltak az autónak idáig. Bár a dizel motorosokat nem ismerem, és őszintén ilyen kis városi autóból én nem vennék dizelt sem. Ez a modell pl a nagyobb (1.2-es) benzinmotorral sem eszik sokat. De ha ragaszkodsz a dizelhez, akkor 1.3CDTI-ről jó vélemények vannak.


Yaris-t nem ismerem, de ahogy elnézem jobb árban vannak mint a Corsák, de nem tudom sajnos mit kaphatsz annyi pénzért.

2015. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) ha esetleg van másik javaslat, azt is szívesen fogadom :)
2015. aug. 14. 11:52
 3/17 Mosqu!to ***** válasza:

Szia!


Nekem személy szerint a Mercedes nem tetszik,de amúgy nem rossz autó,bár közel sem olyan megbízható,mint a Yaris! [Barátnőmnek volt ilyen kis A Merci]


Az Opel nem rossz választás, bár elég fapados a másik kettőhöz képest szerintem, viszont hálás kis jószág! Az 1,3 dízel motor nem rossz választás hozzá!


Na és akkor a Yaris. Szerintem ez a legjobb választás! Ismerősömnek van egy 2005-ös Toyota Yaris 1.4 dízel motorral, remek kis szerkezet! A motor elég dinamikus (leszámítva ha 5-en ülnek benne + a csomagok, de ez nem is meglepő egy ilyen kis autónál! :) ), a kormány pontos,a váltó is nagyon jó. A fogyasztása is tűrhető : 4,5 l / 100 km.


Szóval én a Yarist ajánlom,de a másik kettővel sincs semmi baj!

2015. aug. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Én viszont a Mercit javaslom, a 3 közül ez a legtágasabb, a dízeles keveset is eszik. És lehetőleg kézi váltóval vedd...
2015. aug. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Én alapvetően japán párti vagyok. De a Mercit javaslom. Ajánlani viszont ebben a kategóriában a mazda 2-őt ajánlom, vannak jó darabok magánszemélyektől 100-150ezer kilométer között ami valós, mivel ilyen kis autóval nem igazán járkálnak. És abból is benzineset vennék, mert ilyen futásnál tilos, hogy baja legyen (nekem 6-os van, 250ezer kilométer és semmit nem kellett rákölteni). Opelt én nem vennék, főleg dízelt. És ilyen kicsi autóknál nem nagy a difi a benzin és dízel közt fogyasztásban, ellenben az alkatrészek drágábbak hozzá. Szóval egyiket sem javaslom, de ha ezek közül kell mindenképp, akkor Merci A. De énMazda 2-est javaslok benzinnel, azzal semmi bajod nem lesz 250-300 ezerig, és cserébe még a világból is kivisz.
2015. aug. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Akkor már vehetne 323-as is, az kicsit tágasabb a 2-estől.
2015. aug. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A mazda 2 van ezekkel egy kategóriában. A csomagtartója nem nagy, a helykínálat picit jobb, mint a fent említett autóknál, de ez az autó 15 év múlva is beindul és ugyanúgy jó lesz vezetni. Az 1.6-os motor az nagyon vinné a picikét, és a klima sem fogja vissza, cserébe alig fogyaszt valamit. Az 1.4 a legokosabb választás. Pont jól viszi, klíma még nem annyira érezhetően vesz el a lovakból. Az 1.2 nem jó döntés főleg klimával. Fogyasztásban nincs különbség az 1.4-hez képest és alig megy. Én az 1.6-ot javaslom mert nem fogyaszt sokat, megy, a klímát nem kell kikapcsolni előzésnél, az adó nem sok rá, a fenntartási költsége gyakorlatilag kuka, 300e-ig csak kopó alkatrészek és olajcsere kell neki (feltéve ha jót fogsz ki, de ezekből nehéz rosszat, főleg ha benzines, dízelnél minden autó rizikósabb). A japánokat annyira nem, de a német dízelt nagyon szeretik visszatekerni, így ami 150-nél van meghirdetve autókereskedésnél, az a gyakorlatban 200 vagy 250ezer és mivel az alkatrészek is drágábbak hozzá, nem biztos, hogy mindent megkapott az autó.

És igen, a 323 is nagyon jó, de az egy kategóriával nagyobb.

2015. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Franklin Clinton válasza:
Egyértelműen Yaris. Az egy nagyon jó verda :D !
2015. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Yaris vagy Mazda szerintem is. Ezek még 20 évesen is így működnek, az alkatrészek kicsit drágábbak, de ritkán kell javittatni. Ellenben a Mercedes nagy szervízigényű, és az elég drága is. Dízelt városi használatra pedig semmiképpen. Lassan melegszik, a rövid távok miatti sűrű inditgatás, a motort, az idulj-állj a vibrációval a kuplungszerkezetet nyírja ki.
2015. aug. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A Mercedes sem nagy szervízigényű. Legalabbis a benzines nem, egy egyszerű szivobenzin, ugyanugy eltud romlani a Yaris is meg a Mazda is.
2015. aug. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!