Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történhetett az autóval?

Mosqu!to kérdése:

Mi történhetett az autóval?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy egy benzines Opel Astra G. Barátom elment vele a boltba addig semmi baj nem volt,de aztán nehezen tudta beindítani, csak "pörgette",de nem akart indulni,aztán egyszer csak elkapta és a motor ment. A műszerfalon kivillant egy sárga kis ikon (pontosan nem tudom mi, bal oldalon lent egy kis kocka x-el) és a motor sem úgy jár ahogy kellene. Hazajött vele,most megint beindította,de olyan mintha egy traktor lenne (kis túlzással) és a kipufogón kiömlő benzin szag is nagyon durva. Szerelőhöz csak Hétfőn tudja elvinni,de addig is bosszantja a dolog, mi lehet a gond,így látatlanba? Sokba fog fájni?


Előre is köszönöm aki elolvassa és segít!


(Amúgy: X12XE láncos motor)



2015. aug. 15. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom nem megy rajta egy, vagy két henger.

az a kis sárga "ikon" az a motorhiba jelző, ami nem véletlen gyulladt ki.

innen ezt nehéz megmondani mi lehet vele.

mindenképp várjátok meg a szerelőt hétfőig, lehet csak valami gyújtás nyűgje lesz, az nem olyan vészes anyagilag.

2015. aug. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy egy henger nem megy, nekünk anno az egyik injektor rossz volt és ezért nem ment egy henger, ugyanezeket a tüneteket produkálta.
2015. aug. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors segítséget! Én is ilyesmire gondoltam! :)
2015. aug. 15. 12:24
 4/7 anonim válasza:
Gyújtás is lehet. Kábel elosztó vagy egyszerűen csak tönkrement a gyertya.
2015. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen autóm van és tavaly én is így jártam vele. Nem ment az egyik hengere viszont amikor már átmelegedett akkor jó volt és nem volt baja, de indításnál is nehézkesen indult, amikor indítás után mentem vele egy picit mert muszáj volt akkor egy idő után normalizálódott a helyzet. Én is elvittem szerelőhöz, egyből gyertyákkal és az elosztóval kezdte a szemlét, egyik gyertya igen csak megadta magát, meg már a többi is az utolsókat köhögte így teljes gyertya csere kellett, elosztóval akkora gond nem volt azt picit kitakarította és az már jó is volt, meg mivel ismerős az illető így a kipufogó rendszert is kitakarította nekem, mert ilyenkor előfordul hogy több lesz a lerakódás ami idő után dugulást okozhat. Ezt is megoldotta azóta az autó mint a rakéta úgy megy.
2015. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak halkan bátorkodom megjegyezni, hogy ebben nincsen se elosztó, se gyertyakábel, se pipa. Ellenben van egy csodálatos sortrafója, ami szintén produkálhat ilyen tüneteket :)
2015. aug. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mennyi okos ember ír ide :D

gyertya pipa meg rotoros gyújtás elosztó...

nem is tudom, talán a ladákban láttam utoljára ilyet, nem egy elektronikusan vezérelt injektoros autóban.

2015. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!