Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Egér úton mentem a külső...

Az Egér úton mentem a külső sávban Yamaha xt600-al, kb.70km/h -val. Kijött elém egy kisteherautó. A fékezés eleje normális volt, de a végén a motor hátulja elkezdett jobbra-balra kaszálni. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
Mindkét féket használtam, a gumik jók. Száraz, meleg idő volt.

2015. aug. 2. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Gondolom a hátsó fék erősebb, és persze ez a nagy és hirtelen fékezésnél jön ki.

Ugyan életemben nem ültem motoron, de autón is ez van, ezért van rajta ABS.

2015. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt az Egér úton most állt el az eső..
2015. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hmm, nem sokat motorozhattál még, ugye?

Ez normális, kicsit jobban nyomtad a hátsó féket, és blokkolt a kerék. Sokan éppen ezért félnek is hátsó féket használni motoron, ami hülyeség. Kell használni, de csak érzéssel szabad nyomni.

2015. aug. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem sokat motoroztam.. Már 50e km-t biztos mentem. De ennyire még sosem kellett vészfékeznem. Épp befért a kisebbségi. A hátsó kerék biztosan blokkolt, sőt sztem. fel is emelkedett. Azért is blokkolt. Csak azt nem értem, miért kaszált alattam? Ki akart törni valamerre? De akkor miért nem tört ki egyik irányba és akkor elesek. De nem visszatért, majd másik irányba és igy tovább, míg az első féken nem engedtem.
2015. aug. 2. 18:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem ma, több mint egy hete történt.
2015. aug. 2. 18:39
 6/8 lupara ***** válasza:
100%
Motorral hatékonyan,és mindvégig stabilan vészfékezni,az egyik legnehezebb feladat.Azért nehéz,mert mindkét kereket maximálisan fékezve,egy lehelettel a csúszáshatár felett kell maradni.Ráadásul nincs idő,gyorsnak kell lenni.Nálad az történhetett,hogy az elején még szinkronban volt az első és hátsó fékerő,majd a hátsónak sok lett,csúszni és kaszálni kezdett.Kormánnyal ösztönösen korrigálhattál,igy kivédted az egyirányú kicsúszást.Közben láttad az ütközést elkerülöd,engedtél az elején is keveset,visszaállt a motor egyenesre.50ezer km-el nem vagy kezdő,ha nehezen is,de kivédted a helyzetet.Ha nem érzed sértőnek,megfelelő helyen 60km/ó-ig gyorsitva gyakorolhatod a vészfékezésd,rögzitve magadban a határokat,mennyit bir a fékrendszered mielőtt kitörne a motor.
2015. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 4. 08:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Motornál nem létezik ABS ?
2016. máj. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!