Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson tuning-al kapcsolatos...

Simson tuning-al kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Valaki tudna segíteni,hogy milyen motorblokk férne bele egy swalbe-ba hallottam,hogy sokan 125-ös mz blokkot rakna bele de hallottam,hogy valamilyen 4 ütemi cross motor blokk volt benne csak az a baj,hogy elfelejtettem a motor márkát és a típust.És még egy kérdés tudnátok simson kipufogó tervezőket?

2015. aug. 15. 13:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

kell egy flex, egy hegesztő gép, és sok sok tudás, hogy egy másik blokkot belevarázsolj abba vajlingba.

mindent bele lehet rakni, csak pénz és akarat kérdése.

ha bele raksz egy másik blokkot, meg kell oldanod a lánchajtást is.

mivel egy erősebb motor kerül bele, a simson láncot mint a cérnát úgy széttépné.

így tehát hátul is olyan kiosztású lánckeréknek kell lennie, amilyen a beépített blokkban van.

ez az első nagy dilemma.

második, hogy ha már sikerült össze hozni a hajtást, akkor lehet azon agyalni, hogy a gyönge kis hátsó villát egy 125 blokk első indulásnál ne csavarja szarrá.

aztán jöhetnek a többi teendők, kipufogó probléma megoldása, mivel a vázat szét kell vágni hogy bele férjen egy nagyobb motor, azt normálisan össze hozni.

én anno csináltam ilyen öszvéreket, simsonba egy 125 honda enduro motort tettem, és onnan tudom hogy nagyon nagy munka megcsinálni, és nem kevés pénz is ha ilyen mókákat szeretnél megvalósítani, mellesleg kellő tudást is igényel.

kipufogóról meg annyit, hogy számtalanszor leírtam már, hogy egy 30 éves már akkoriban is elavultnak számított (simson) konstrukción egy tunning kipufogó semmit nem fog változtatni.

annál jóval több kell.

2015. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszi a választ és még annyit kérdeznék,ha a rendőr megfogna vele mennyire büntetne
2015. aug. 15. 14:08
 3/22 anonim ***** válasza:

egy ilyen öszvérrel eleve nem is vehetnél részt a forgalomban.

5000-300.000ft-ig büntethetnek meg érte, és ha van jogosítványod valamire, azt be is vonhatják, függően attól hogy és milyen helyzetben kapna el a rendőr.

mondjuk valami főúton száguldoznál vele 90-100-al, biztosan bevonnák a vezetői engedélyed.

2015. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
nem akarok vele közúton száguldozni csak pályán akarok vele menni gyorsan.Kapásból tudok 10 embert sorolni akinek ilyen motorja van belvárosban közlekednek már több éve és még nem szóltak nekik szerintem nem nagyon értenek a rendőrök hozzá,mert az unokatesómnak is van ilyen csak 51-es vázban és megállítottak minket a rendőrök és csak a papírjainkat kérték el észre se vették a blokkot.
2015. aug. 15. 14:20
 5/22 veterán vas ***** válasza:
Na igen, amiket az előttem szóló fölemlített, az csak a jéghegy csúcsa. Ha a nagyobb blokk sikeresen benn van, a kihajtás okozta változásokat megoldottad, és még megfelelő kipuffot is tudtál hozzá szerkeszte(t)ni, akkor sem dőlhetsz hátra elégedetten. Hiszen a nagyobb súly a nagyobb erő, újabb feladatokat ró a vázra.Megnőhetnek a lengő tömegek, könnyebben törnek a merevítések (amúgy is 40éves a vas). Kellenek az erősebb teleszkópok, a nagyobb fékek, más helyre kerül a súlypont.... és itt abba is hagyhatjuk, mert egy végeláthatatlan láncreakció indul el. Mindennek a végén ott a legnagyobb mumus, nem tudod levizsgáztatni, lepapírozni, elméletileg egy métert sem lehet vele közlekedni. Hagyd abba, amíg nem ölsz bele sok időt pénzt és munkát.
2015. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Inkább fúrasd fel a hengerfejet egy 80cc-re, meg nagyobb dugó, főtengely meg karbi, azt csókolom. Úgy még lehetőséged van elsumákolni.
2015. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
De úgy meg nem bírja sokáig.Van 51-sem de fél éven belül bedöglik mindig.
2015. aug. 15. 15:03
 8/22 anonim ***** válasza:

azért nem mindegy hogy egy nagyobb 100, vagy 125 köbcentis robogóval közlekedik az a 10 ember!

nekem is van egy 180 köbcentis kétütemű robogóm, vígan elközlekedek vele úgy hogy a rendőrök nem basztatnak.

de azt ne akard már megmagyarázni nekem, hogy egy ETZ motor ha bele van mókolva egy simsonba, az nem tűnik fel egy rendőrnek sem...?

vagy nagyon buta tudatlan rendőrök vannak felétek, vagy nem akarod elfogadni, hogy ez így ebben a formában nem megvalósítható.

bár én leszarom mit csinálsz, úgy is a saját kárán tanul az ember.

ha meg az ismerőseid ilyen barkácsolt EZT meg nagy köbcentis blokkos simsonokkal járnak, miért nem tőlük kérsz segítséget?

2015. aug. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
én csak azt kérdeztem milyen blokkot lehet bele rakni,mert mindenkinek csak mz blokk van benne,én meg mz blokkot nem akarok bele rakni
2015. aug. 15. 16:21
 10/22 A kérdező kommentje:
ők mindent megcsinálnak nekem a vázat is úgy csináltatom velük,teljesen új anyagból lesz.
2015. aug. 15. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!