Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW boram van 2,3 V5 ös benzin...

VW boram van 2,3 V5 ös benzin 150 paci. Tuningolni szeretném de inkabb csak motorilag menyire érdemes belevágni? , mit erdemes rakatni bele? , esetleg milyen sorrendbe?

Figyelt kérdés
Tudom ha csak 1 dolgot tuningolsz a többi alkatreszek nem birjak az iramot és lassacsakan kifinganak.Turbon is gondolkodok de menyire érdemes ezt a fajta motort tuningolni mi a maximum amit ki lehet belöle hozni?Vélemeny a V5 röl mivel nem szingronba járnak a hengerek (ez csak sajat vélemeny) most kezdek kicsit komolyabban foglalkozni ezzel kritikakat vélemenyeket kérek midnen vélemeny építö jellegü lehet.

2015. aug. 14. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Maga a V5-ös konstrukció nem rossz, sőt, egész jól összejött ez a motor a VW-nek. De nagyon ritka, és más V5-ről én nem is tudok, hogy épitettek volna sorozatgyártású autóba.

Na ezzel az a lényeg, hogy szerintem te egyszerűen ehhez a motorhoz semmit nem fogsz találni. Egyébként is, szivó benzines motoron nem nagyon tudsz mit tuningolni. Turbó kellene, és utána kellene erősebb dugattyú, főtengely, stb, na szerintem itt fogsz elakadni. Egyébként valakinek ezt is össze kell hozni, szóval hajrá!

2015. aug. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dísznek rárakhatsz egy turbót, nagyon nagyon minimál nyomással, attól erősebb nem lesz csak "vagányabb". Egy tisztességes turbósítás nem áll meg 1 milla alatt, annyit szerintem felesleges beleforgatni.
2015. aug. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első számú probléma a turbónál, hogy akkora plusz hő keletkezik amitől felkeni a dugót a henger falára. Kevés a víz a blokkban. Ezért szokták meghűteni az olajat is. Ez még viszonylag olcsó, és megy is valameddig. Határ a csillagos ég. Lőkethossz zsugorítással és változó vezérléssel stb. lehet ezt még fokozni. Nagyon sok pénzből és persze szakértelemből 1000 ló fölé lehet rakni párszáz kilóméterre. De szerintem ekkora motor stabilan ezt a 150-et tudja. Tehát ha nekilátsz, többet visz mint az asszony.
2015. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor azt mondjatok probálkozzak más autoval? ez igy tökéletes?! :D akkor ha szeretnék ilyen 200+ lovas autot mit ajanlanátok? öregebb autokra gondolok 10000 eurom volna erre...szerintetek? vagy arra gondoltam h veszek egy ford mustangot 86 osat menyire érné meg nem érdekel a benzin temetö meg ilyen vélemény hétvégi autonak kéne esetleg tuning talakozokra menni mivel külföldön vagyok 12 honappbol 7 hónapot... tippet amivel meg lehet halni :D csak szakitson :D
2015. aug. 15. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Hmm, hmm, sleeper Boráról egyből Mustang :D


Ha már VW-hez vagy szokva, akkor nem lenne rossz egy Golf GTI mondjuk. Az alapból bika, és tuningolhatod a csillagos égig. Vagy a másik brutális, régebbi Audi A6 2.7T benzines, ezen gyárilag 2 turbó van, 250 lovas és felszokták húzni 300-350 lóra is, egyébként ugyanez a motor van a régebbi Audi S4-ben is. Ezek jutottak hirtelen eszembe, ennyi pénzből már lehet válogatni.

2015. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!