Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki mit tud az autó fényezés...

Ki mit tud az autó fényezés védelmére szolgáló fóliázásról?

Figyelt kérdés
Sajnos az autómat nagyon összekarcolták. Mivel ez egy 12 éves autó, ezért félek, hogy elkezd rohadni, a másik meg, hogy nagyon csúnya. Maga a fényezés sem lesz két fillér. És mivel tartok tőle, hogy bármikor összekarcolhatják, és nincs évente 200ezrem újrafényeztetni, ajánlották ezt a védőfóliás megoldást, ami állítólag szintén drága, de utána már nem lehet úgy összekarcolni a kasztnit, hogy megsérüljön a felszíne. Igaz ez? Mibe kerül? Megéri?
2010. márc. 9. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szinrefújás / színezés elemenként 10-15e Ft, míg az autó teljes átfújása, fényezése 80e Ft-tól kezdődik....

Hallottam én is ezen fóliáról, de ez kissé a hood protectorhoz hasonlít: színtelen, erős latex anyagból készült. Motorháztetőkre, ajtókra gyártják, mely meggátolja elsősorban a kavicsfelverődéseket, illetve a felpattanó szennyezőanyagoktól is véd. Tavaly voltam a szerelőmnél, ő azt mondta: 30e Ft a motorháztetőre, a többiről nem beszéltünk. Ennyi infóval tudtam szolgálni!

2010. márc. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még: Paint Gard a fólia neve!
2010. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
és megéri? mi van ha ezt megkarcolják? Az látszik? Sajnos olyan helyen dolgozom, ahol bármelyik nap megtörténhet, hogy valaki kedvességből végig megy a kocsimon egy kulccsal...
2010. márc. 9. 14:19
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok!

Sajnos nem garantálja ez sem a tökéletes védelmet, mert a karcolásokra nincs 100%-os megoldás. A latex anyag erős, eléggé nyúlékony, talán a kulccsal nem lehet megkarcolni olyan könnyen. Hogy megéri-e? Én nem vennék, mert nekem luxus, nem érzem szükségét: kavicsfelverődés az természetes, nincs olyan autó, amin ne lenne, vagy akár a szélvédőn.


Inkább a helyedbe casco-t kötnék a kocsira, és beleérteném a törés és sérüléskárt, ilyenkor a bizt. megfizeti neked a fényezés árát! Ez lehetne neked a megoldás, bár es sem megnyugtató!

2010. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát ha 1 elem 30eze, akkor az valamivel több lenne, mint a fényezés. Azt írtad 80ezer a komplett fényezés. Ez igaz? Mert én tippeltem a 2 kilót. Ha egy 100-ból megúszható, az jó.
2010. márc. 9. 14:38
 6/13 anonim ***** válasza:

Továbbra is én vagyok!

80e Ft-ot azt sima, gyári fényezésre, és fehér színre értettem. Egy Opel Corsa-t fehér színnel 80-ból körbefújnak. De persze ez erősen autófüggő, mert egy metál fényű BMW-t még 200e Ft-ból sem! Mérték és autó a mérvadó ár!

2010. márc. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
az autóm egy fiat coupe 12 éves, gyári szürke színre kellene
2010. márc. 9. 14:44
 8/13 A kérdező kommentje:
persze metál
2010. márc. 9. 14:45
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a gyári szürke színt nehéz lemásolni, eltérő lesz a színezés után. 120-130e Ft-ból szerintem lefújják munkadíjjal együtt, de a metálfényezés aaz plusz felár. Ha nem kéred, akkor annyival olcsóbb, meg szerintem felesleges is, mivel a kisebb karcokat polír pasztával is el lehet tűntetni, de metálfényt nem lehet polírozni, mert meg mattosul!!!
2010. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 omadjoe ***** válasza:
nekem 2006-ban a '84 Fiat Unomat 150e ftért akarták lefesteni szine: metál Azzurokék volt. tetőn kívül mindent át kellett volna festeni, és 80 munkaórát számoltak volna fel. A Fiatnak van egy szokása, hogy a csomagtartóba tesz egy kicsi ezüstszinu matricát, ami tartalmazza a szin megnevezését, és színkódját, amit egy jó autofényező boltban a szinkod szerint kikeverik. nekem a gyáriszint (3decit) 20000 ft-ért keverték volna ki. de abban benne lett volna a hozzávaló lakk ára is.
2010. márc. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!