Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gáz automata váltós autót...

Gáz automata váltós autót venni? Megvan egy pár éve a jogsim de én egyszerűen nem tudok kibékülni a váltóval. Viszont egy haverom gy fogalmazott hogy az egy "mocsok".

Figyelt kérdés
amúgy semmi hiba nincs a váltási technikámban, sosem rohasztottam le vagy indultam nehezen, illetve sosem raktam be rossz sebességbe. egyszerűen csak utálom, nah. hogy ezzel kell szarakodni, főleg városban, főleg forgalomban, hogy kiszedem beteszem, engem ez nagyon zavar és idegel...
2015. aug. 17. 12:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Magyarország a nagyokosok országa. Vedd meg, próbáld ki soha nem akarsz majd kézi váltósat utána, legalábbis városi kozlekedéshez biztosan nem.
2015. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Vezetek ilyet is - olyat is. Teljesen mindegy nekem. Automata persze kényelmesebb, de manuális sem jelent kihívást.
2015. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ha nem zavar, hogy kicsit többet fogyaszt és drágább a javítása ha gond lesz a váltóval akkor vegyél automatát nyugodtan. Faterom szerint viszont azért nem jó, mert utána ha manuális váltós kocsid lesz nehéz lesz visszaszokni. Szerintem a vezetés élmény, én nem vennék automatát ha nem muszáj. 38/F
2015. aug. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Sikk szidni az automata váltót, főleg azoknak, akik soha nem vezettek még olyan autót. Érdekes módon azok akik automatával közlekednek nem sziszidják tömegesen - vajon miért nem?
2015. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
igazából amikor gyerek voltam és nem volt még jogsim sem, akkor nekem átadta apám az automata váltós kocsiját.- akkor olyan volt neki- és hihetetlen, de pillanatok alatt tudtam vezetni és élmény is volt. amikor elkezdtem csinálni a jogsit, nem okozott problémát, sőt az elején még élveztem is, de mostanra már inkább unalmassá és idegesítővé vált a forgalomban. számomra ez egy felesleges dolog. mellesleg meg attól is függ a fogyasztás, hogy hogyan használod. mert ha nagyon pörgetgeted akkor manuálisban is kihozhatsz szép számokat....
2015. aug. 17. 13:21
 6/27 anonim ***** válasza:
Neked szerintem pont megfelelő az automata váltó. Próbáld ki, vedd meg!
2015. aug. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Jellemzően buta érveket tudnak csak felhozni az automata ellen az ellenzők, pl:


"a vezetés élménye" - ja, hatalmas élmény egy 90 LE-s autóval araszolni a városi dugóban...


"drága javíttatni" - nekem egy komplett új váltó kb. annyiba kerül, mint egy új kuplung és kettőstömegű, amit garantáltan cserélni kell 150,000 km után, míg az automata elmegy 400,000-et.


"többet fogyaszt" - ez a régi típusoknál még igaz is, de hát valamit valamiért.


Nekem is automatám van, életbe nem ülök vissza többet kéziváltós kocsiba, ha csak nem lesz muszáj.

2015. aug. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét kocsim volt már és elmondom, soha nem a váltót nézem egy kocsinál. Motor,típus,tetszik a kocsi maga, hogy már milyen váltó van benne az mindegy.

Az már más tészta, hogy a 4 kocsimból 1-ben volt automata, mert annak volt akkora motorja, a többiben meg manuális volt ennyi.

2015. aug. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Szerintem is neked találták ki az automata váltókat. Ha nem érdekel annyira a vezetési élmény, akkor válaszd azt és mélységesen le kell szarni, aki játssza az agyát miatta. Főleg úgy, hogy tudsz manuállal is menni.

OFF: "...amit garantáltan cserélni kell 150,000 km után..." Hülyeség.

2015. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Autóalkatrész kereskedőként biztos nem tudom hány kettőstömegűt adunk el :) Vezess le 150e-t városban és láss csodát.


Nyilván aki 150e-ből 148e-t sztrádán ment annak még nem kell.

2015. aug. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!