Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplungolási problémák!...

Kuplungolási problémák! Citroen xsara 2001 1.4 benzines?

Figyelt kérdés
A probléma az, h amikor benyomom a pedált a motor álló vagy járó helyzetben, akkor a kuplung pedálja be akad ha tövig benyomom! Ez eleinte csak kattogásban jelent meg de pár nap és pár ezer km után ma már odáig jutottunk, h be akad a pedál maga kijött de vagy sebességbe maradt vagy nem tudtam be tenni. majd kicsit mozgattam a pedált ki be ki be és újra jó! Ha nem tövig nyomom akkor semmi gond még éppen de nem tudok finoman elindulni vele ugye mert jobban fog a kuplung! Vannak akik többségben azt mondták h a bowden cserés kompletten csak a bowden, és egy szerelő szerint egész kuplung szettet tárcsákkal mindennel kell cserélni, mert a rózsa rugó vagy micsoda, át ugrik valami holt ponton. Ezt azzal cáfolta a telefonos segítség h akkor állandó jelleggel át fordulna mindig! De sok benyomáskor is csak kattog a pedál teljesen benyomva4 Mint amikor a simsonon a bowden ki szőrösödött, és akadt abban a gumi foglalatban vagy miben! Szerintetek? Motorháztető alá lesve és kezem a bowdenre téve ami mozog a tető alatt úgy érzem mintha onnan jönne a kattanás mintha ott akadna. Csak h értsétek a dilemmám az h a bowden 16 ezer és mi is kicseréljük, a kuplung szett pedig 26 e után gyártott de a szerelő egy 39e ft os-at ajánlott plusz 20 a szerelés. A bibi az h ha egyiket cserélem a másik attól szar és jó volna eltalálni melyik a hibás! Előre is köszi a segítségeteket!

2015. aug. 17. 20:42
 1/3 cselez ***** válasza:

Hát nem egyszerű kérdés, Sokáig dolgoztam Citroen szervízben és azt kell mondjam, hogy a szerelődnek igaza lehet, mert a kuplung szerkezet rugói is átbillenhetnek. Mégis azt mondanám, (mert a bowden automata), és pontosan ilyen jelenséget szokott produkálni, tehát én először a bowdent cserélném ki. Kuplungozáskor egyébként is célszerű kicserélni, tehát nem veszítesz semmit. Az utángyártott bowden egyébként teljesen jó, ráadásul már mechanikus, tehát az automatával nem lesz több baj, és olcsóbb is:

Cofle: MC11.2148 7624 Ft. Bárdi autó.

2015. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cselez ***** válasza:
Ha az automata Bowden-nél maradsz: Cofle: MC11.2284, 8133 Ft.
2015. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem! Igazából a jól megszokott magyar csóróság miatt szerettem volna csak az egyiket ki cserélni! Egyébként azt értem Én h átbillenhetnek, csak h akkor mindig csinálná ezt nem?
2015. aug. 18. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!