Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az új fajta dízelmotorral...

Mex11 kérdése:

Az új fajta dízelmotorral tényleg gyorsan kell menni, és nem tesz jót neki ha lassan megyünk vele?

Figyelt kérdés
Úgy értem, azt mondták sokan, hogyha lassan megy vele az ember lerakódások benne a korom. Általában hogy menjek vele? Milyen sebességgnél hányadik fokozatot használjak? Az igaz, hogy időnként ki kell kormolni? Milyen gyakran kell és akkor hogyan kell vele menni?
2015. aug. 19. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Évente egyszer menjél el hosszabb útra (2-300 km). Eközben pörgessed meg a motort 1-2 km-en át.
2015. aug. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem igaz. Van benne szerencsére sebességváltó, így ha 20km/h-val is mész, meg lehet oldani, hogy a motor ne alapjáraton kínlódjon.

Egy négy hengeres soros dízel motort, főleg a viszonylag kis lökettérfogatúakat (2.5 alatt) nem illik 1500-as fordulat alatt kínozni. Egyrészt a koromlerakódások miatt, másrészt hogy ne rángassa a kettős tömegű lendkereket, idő előtt tönkretéve azt.

Az hogy milyen sebességnél hányadikat használj, autó függő. De általában ha 1500-as fordulatnál váltasz vissza és 2000-2200 körül fel, akkor kb jól csinálod. Én városban 50km/h-nál 3.-at használok, 55-nél tudom a 4.-et kapcsolni.

Kikormolni akkor célszerű, ha csak városban mész vele, relatív alacsony fordulaton. Az "új fajta" dízelekben van DPF, úgyhogy maga megoldja a regenerálást. Ha mást, pl az EGR-t is ki akarod kormolni, akkor mész vele legalább 15-20 percet egyhuzamban magasabb pl 3000-es fordulaton.

2015. aug. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a lassan menéssel van a baj, hanem hogy sokan például 5-ösben mennek 50-el, és igy gyorsitanak is. Aztán a motor akkor terhelést kap, közben meg minden korom lerakódik. Szóval elég, ha mindig megfelelő fordulaton használod, persze nem árt néha neki egy kis tempósabb országúti vagy autópályán való kiruccanás.
2015. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Így van, egyetértek. Ezt próbáltam én is leírni, csak nem sikerült ilyen jól megfogalmaznom.

Nekem szerencsére alap a napi 220km autópálya, úgyhogy nem hiszem, hogy lesz ilyen problémám. :) Ettől függetlenül városban sem erőltetem 1500-as fordulat alatt. Fogyasztásra is egyébként többet ír ki ha erőlködik a motor, mintha visszakapcsolnék.

2015. aug. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!