Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorolajok közül, XADO...

Motorolajok közül, XADO motorolajat ki használt már? Mi a tapasztalat, rövid ill. hosszútávon?

Figyelt kérdés
Ford Focus benzinesbe valaki használt már Xado motorolajat?

2015. aug. 21. 17:36
 1/5 lupara ***** válasza:
Nem használtam,csak olvastam róla.Fémkerámia bevonatot létrehozó anyagot tartalmazó olaj,meggátolja a súrlódó felületek kopását,autósok régi álmát megvalósitva.Revitalizáló(életbe való visszatérés)tulajdonsággal bir,ezt irják róla.Anélkül,hogy gyakorlati tapasztalatom lenne ezzel az olajjal,én nem hiszek a termékismertetőben leirtaknak.
2015. aug. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Xadoban fémkeramia adalék van, ami kitolti az apro karcokat repedeseket stb mint ahogy az a marketing dumaban is van.

Ami lehetseges is DE.. Ezzel a hengerfalon egy tukorsima feluletet kapsz.

Gyarilag nem veletlenul hónolják a hengerek falát, ami azt jelenti h karcolasok lesznek rajta azert hogy megnaradjon benne az olaj. A sima feluletrol egyszeruen csak lefolyna.


Szoval. Felejtsd el.

En valtoba raktam egyszer, voltam ilyen hulye, el is kezdett zúgni a nyelestengel y csapagY

2015. aug. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor mit javasoltok milyen motorolajat használjak? Előzőleg a gyár által javasolt Ford Formula olajat használtam. Kb 3 ezer km-ig nagyon nagyon halk és finom volt a hangja és kb 5 ezer km-től újra erősebb lett (semmi rendellenesség, olyan mint a többi gyári Fordé, csak éppen érzékelhető a különbség.)
2015. aug. 26. 07:42
 4/5 lupara ***** válasza:
Valószinű,hogy a Ford saját olajával sem lenne a későbbiekben gondod,öngyilkosság lenne részükről gyenge olajat forgalmazni,saját nevükön.Ezt félretéve bátran próbálkozhatsz neves gyártókkal,Castrol-Shell-Total-Elf-Mol-stb...Gyári előirásra kell ügyelned,viszkozitás minőségi előirások,attól ne térj el.
2015. aug. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2-esnek


Mint írtad, a hónolás azért kell, hogy az olajfilm fent maradjon a henger falán. Miért kell az olaj? Hogy ne szoruljon meg a dugó, legyen kenése a SÚRLÓDÁS miatt. A súrlódás hőt termel, hő hatására tágul az alkatrész. A súrlódás egy mértékegység nélküli viszonyszám, ami belső égésű motornál 0.9-2.1 közötti érték megközelítőleg.

Ezt a súrlódást csökkenteni kell valamivel, erre is találták ki a motorolajat.

Na most, ha a fémkerámiával kezelt fémfelületek súrlódása 0.06!! akkor 15-ödére csökkentettük az eddigi 0.9-et. Kevesebb súrlódáshoz kevesebb olajfilm szükséges, vagyis a hónolás eltűnése nem okoz problémát, hiszen az a minimális olaj is elegendő ami lecsorog a henger falán.


Mely gyártó, mely olaja képes 320 Rockwell keménységet létrehozni bármilyen fémalkatrész felületén? A XADO-n kívül persze.

Beépülés után ha elfolyik a motorolaj, váltóolaj a XADO-val kezelt autó elsöprő győzelemmel élben nagyobb százalékban "menti meg" nagyobb összeg ráfordításától a tulajdonost, mint ami nem látott még fémkerámiát.

Ha túl is éli egy belsőégésű motor, amibe "hagyományos" olaj volt, akkor is százezrekbe kerülne egy generál.

Lehet itt vitatkozni, amit írok azt alá tudom támasztani, ellenben bárkivel. Attól, hogy "Józsi bácsi" azt mondta, az még nem eredmény, csak egy kiöregedett autószerelő, aki gyerekkorában 2 fajta olajat ismert, mert az volt kapható.

2020. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!