Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A4-en nem működik a...

Audi A4-en nem működik a vezetőoldali zár, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Hello!



'98-as évjáratú, Audi A4-esemen a vezetőoldali ajtóban rossza a zár. Pontosabban: kulccsal nem nyitható és zárható, de csukott ajtó mellett a gomb lenyomásával be lehet zárni (a kilincs meghúzásával nyitható ki).


Bízom benne, hogy nem kell új zárat vennem, elképzelhető, hogy egyszerű(bb)en megoldható a probléma? Egy hozzá különösebben nem értő ismerősöm megnézte a zárat és úgy látta valami apró (talán műanyag) pöcök van eltörve és amiatt nem viszi kulccsal.


Tudna valaki tanácsot adni, segíteni? Köszönöm előre is!



2015. aug. 21. 23:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A kulccsal maga a zárbetét elfordul? Ha igen, akkor belső burkolat le, és helyretenni a rudazatot.

Az apró törött alkatrész miatt lehet, hogy kell venned zárat, kivéve, ha tudod helyettesíteni valamivel.

Első lépés a bontás és a vizsgálat.

2015. aug. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 cselez ***** válasza:
Pontosan! Sajnos az ajtókárpit leszerelése után lehet csak megállapítani, hogy mi törött el, ezekhez műanyag patentokat elég nehéz beszerezni (szinte lehetetlen) de ha meg tudod mókolni v.hogy (általában meglehet, találékonyság kérdése) szóval van rá esély, hogy nem lesz szükség alkatrészre. A kárpit alatti párazáró fóliát óvatosan tépd le, mert ha elszakad azt is pótolnod kell.
2015. aug. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ismerősöm "belülről" is megnézte a zárat, és akkor látta, hogy letört valami, és állítólag (tudni nem tudom) ezért nem működik. Én nem tudom megcsinálni, főleg, hogy nem értek hozzá és technikai érzékem sincs, ezért is kértem segítséget, hátha. :)

2015. aug. 22. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!