Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mondanátok nekem érveket hogy...

Mondanátok nekem érveket hogy miért vásároljak autókereskedésnél használt-autót?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert ott egy helyen, egyszerre több autót is meg tudsz nézni. Nem kell több száz kilométert utaznod, ha 4-5 autót is meg akarsz tekinteni, nem kell időpontot egyeztetned, csak bemész a telepre és válogatsz. Sok helyen a kereskedő a papírmunkát is vállalja, tehát nem neked kell az okmányirodában várakozni fél napokat. Kényelmesebb kereskedésből autót vásárolni, mint magánszemélytől, de ennek az árát is megkérik.
2015. aug. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kösz ezekre nem gondolta, meg ahogy nézem aprókat egyáltalán olcsóbbak a kocsik a magánszemélyeknél...
2015. aug. 25. 15:38
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

Az egyetlen észérv rá ha ad garanciát. Vagy ha olyan olcsón adja a beszámolt autót amit magánember nem tenne.


Ezeken kívül nekem csak ellenérv jutna eszembe.

2015. aug. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

ezek nem az én érveim, hanem az autókereskedéseké.

azt már nem tudni, hogy melyik az amelyik be is tartja ezeket.

bár szerintem a nagyobb nevesebb használt autókereskedésekben kevesebb a sumákolás, mint az ilyen út melletti kis autóparkkal rendelkező, minden nap motorház nyitogatós, műanyag ápolóval mászkálós, aksi töltögetős, maszekoknál.

-elvileg teljesen átnézve

-esetleges hibák kijavítva

-eredete nem kétes

-garancia vállalás


na aztán most jön az, hogy ez vagy bejön, vagy nem.

2015. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Sokan szidják a kereskedőket, nem tudom miért. Pedig ők sem árulnak sz*rabb autókat, mint a magánszemélyek. Sőt, a rejtett hibákról sokszor maga a kereskedő sem tud, hanem ő is igy vette az autót, mig magánszemély sokszor sunyin eltitkolja a rejtett hibát. Aztán hatalmas előny egy olyan embernek, aki nem annyira jártas az autó tipusokban, hogy sok modellt láthat és nézhet meg kivül belül egyszerre, össze tudja hasonlitani őket. És igen, a legtöbben elintéznek mindent: nevedre iratják, olajcserét elintézik, te csak beülsz az autóba, és attól a pillanattól gondtalanul használod, nem megy el még 2-3 napod mig ezeket elintézed. Igaz hogy előfordul, hogy a kereskedők kikozmetikázzák az amúgy pocsékul kinéző autókat, és te azt látod, hogy milyen szép, de ezt a legtöbb magánszemély is igy csinálja.

Ja, és nem vagyok nepper.

2015. aug. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

#4 vagyok, azt még hozzá tenném hogy én előbb veszek kereskedésből használt kocsit, mint magánszemélytől.

kereskedésbe vissza viszed ha bármi olyan gond adódik ami garanciális, magánszemély meg kb elküld a f...szba.

meg talán nincs annyi sumákolás kereskedésben, mint magánszemélynél.

de ez nyilván teljesen emberfüggő.

én vettem már úgy kocsit, hogy az előző tulaj úgy adta el nekem, hogy mindent kicserélt előtte.

fékek, vezérlés, folyadékok, szűrők, izzók..stb

azt kb ment vele szerviz után 50km-ert.

viszont haverom vett olyan kocsit magánszemélytől (Audi A4) hogy az olajat sem lehetett leengedni belőle úgy bele volt rohadva, a klímából meg dögszag ömlött.

szóval ki kell fogni.

2015. aug. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Vizéli László ***** válasza:
Én se zárkózom el a kereskedésektől, konkrétan eddig csak onnan vettem autót. Az elsővel ráfáztam, bár az egy öreg teknika volt, rengeteg hiba ami az elöregedésből adódott. Ettől független tanuló autónak teljesen jó volt. A mostanit is kereskedésből vettem már 3,5 éve. Semmi baja. A fent leírt potzitívumok mellé még azt tenném hozzá hogy be számítanak majdhogynem bármilyen autót ami még eladható. Lehet hogy kevesebbért mintha magán személyként adnád el, de nem kell hetekig hónapokig hirdetni, mindenféle jött ment embernek mutogatni aki próba vezetést akar és pofátlanul alkudozik mellé.
2015. aug. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy többet fizetsz az autóért mint magán személynél. De nem kell bajlódnod a papírokkal. Esetleg még helyre is pofozzák. Én egyszer vettem kereskedőnél autót. Először megnéztem, eléggé le volt harcolva. Pár nap múlva visszanéztem egy ismerősömmel, hogy megvenném. Már úgy nézett ki mintha akkor jött volna le a gyártósorról.
2015. aug. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

én inkább keresksdőnél(től) vennék autót..

persze nem annál, aki köszönés helyett is a laptopját nézi, aztán háromszor is megkérdezi, milyent is szeretnék, közben felveszi a mobilját és vadul szerelmet vall, de ha végre foglalkozna velem, akkor sem néz a szemembe..azt otthagyom...

ha egy kicsit rámfigyel, és kedvesen mosolyog, akkor már lehet hogy ö az emberem..


általában a kereskedő sem tudja az eladandó autók előéletét..

2015. aug. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azért veszünk kereskedésből autót, mert ott van az autó... Előnyösebb, ha magánszemély az eladó, no nem azért, mert akkor biztosanyagi jobb lesz az autó, de van lehetőség személyre venni a tulajt,

beszélni vele, kikérdezni az autóról. A kereskedésben lévő

járműről a kereskedő sokszor

nem sokat tud, de ha igen, akkor is rutinosan kitér a kérdezősködés elől, ha olyan baja van a járműnek amiről nem akar beszámolni. Vannak kereskedésekben is jó állapotú autók, magánszemélyeknél is leharcoltak, de a kereskedőnél az árak magasabbak

2015. aug. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!