Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mondanátok nekem érveket hogy...

Mondanátok nekem érveket hogy miért vásároljak autókereskedésnél használt-autót?

Figyelt kérdés
2015. aug. 25. 15:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A magánszemély megkéri azt az árat kb mint a kereskedő, mert azt látja a piacról, na meg túl is értékeli a saját autóját. Az legenda csak, hogy a kereskedő jobban lehúz. Ugyanúgy lehúznak mindenhol ha hagyod. Ugyanúgy átvernek. Van normális és van olyan magánszemély és kereskedő is akitől menekülök. Én az enyémet kereskedőnél vettem, messze túlteljesíti az elvárásokat. Exét is kereskedőnél vettük, én azt otthagytam volna a fenében, mert átvágták egy garnitúra gumival, de nem hagyták. Vettünk traktor magánszemélytől, az nem vált be, kereskedőtől többet, mindegyik szuper. Lehetne sorolni.

Én egyre inkább a kereskedőt preferálom. Nagyobb választék, nagyobb hozzáértés, ügyintézés megoldva, kisebb eséllyel derül ki turpisság az adásvétel közben.

Mindkét csoportot kellően körültekintően kell kezelni és szakemberrel menni autót nézni.

2015. aug. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nekem egy ügyvéd ismerősöm mesélte majdnem 10 éve, hogy ha kereskedéstől veszünk autót, oda kell figyelni, mert ha a kereskedés ellen elszámolás folyik, utánanyúlhatnak és elvehetik az autót. Konkrétan úgy került szóba, hogy a közvetlen kolegámtól elvették a frissen vett pár éves oktáviáját, és tanácsot kértünk. A válasz az volt jogila így van, perelheti a kereskedőt, de ha nincs a nevén semmi, még be sem hajtható a vételár. Mindez átírás után.


Magánembernél ha átírták, atírták, kész. Nem tudom változott-e azóta.


Németkenél 2 autót vettem magánembertől egyet kereskedésből, egyik sem volt rosz bolt. Itt annyi hogy a magánember nem felel az autóért, ezért sokszor a kereskedő a kétes autót kiadja sógor-komának hogy privátba adja el.

Magyaroknál amennyire tudom, a magánember is felel:

[link]


Itt fél év szavatosságot emlegetnek

2015. aug. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Egyébként az sem mindegy ki a magánszemély, meg melyik kereskedés.

Van amelyik magánszemélytől vennék, meg kerskedés is.

2015. aug. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

- Több autó közül választhatsz.

- Lehetőséged van elvinni az autót egy állapotfelmérésre, míg egy magánszemélynek erre nem biztos, hogy van ideje.

- Segítenek, tanácsot adnak az átírásban, papírozásban, biztosítást kötnek neked.

- 40-50%-os kedvezménnyel szereznek neked alkatrészt.

- Bármilyen, az autóddal kapcsolatos problémádra van bejáratott emberük, megoldásuk.

- Tisztában vannak a jogi kötelezettségeikkel, kénytelenek betartani azokat.

- Egy esetleges meghibásodás esetén egy normálisan, több éve ugyanazon a néven és telephelyen működő kereskedés be fog szállni a javítási költségeibe, vagy átvállalja azt . Ha korrektségből nem is, akkor azért, mert nem fogja kockáztatni pár tíz-százezer forintért a hírnevét. Ugyanakkor a magánszemély lehet, hogy elkezdi nem felvenni a telefonját.

- Hosszútávú kapcsolatot tudsz velük kialakítani, visszatérő ügyfélként egész máshogy fognak kezelni.


Nyilván mindkét táborból vannak hallatlan trógerek és korrekt emberek, én a saját autókereskedésünkből indultam ki. Azt tudom neked tanácsolni, hogy ha autókereskedésből szeretnél autót vásárolni, jól nézd meg, kitől veszel autót, és azt is, hogy mit! Laikusként is láthatod egy autón, hogy jó kiállása van-e. Ha évjáratához, futott km-hez képest olcsóbb a kínálatnál, akkor jellemzően vagy törött volt, vagy nem stimmel a km, vagy, ha újjabb kocsi, "megáfázták", CSODÁK NINCSENEK! Szánd rá azt a 10-15.000 Ft-ot egy állapotfelmérésre! Ne légy lusta lekérdezni a szervizeket, ha van könyve! Sokszor a kereskedő sincs tisztában az autó hibáival, mivel nem ő használta azt. Ha az állapotfelméréstől elzárkózik, állj tovább.

Sok sikert az autóvásárláshoz!

2015. aug. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Eleve ez a kérdés egy rossz megközelítése a témának.

A legmegfelelőbb autót kellene keresni, ez legyen a legelső szempont!

Lehet, hogy a legmegfelelőbbet kereskedőnél, de az is lehet, hogy magánembernél találod meg.

Ha kizárod az egyiket vagy a másikat a keresésből, akkor esélyes, hogy lemaradsz álmaid autójáról.

Ha találsz egy magánembernél egy olyat, amilyet kereskedőknél nem, akkor vedd meg.

Ha kereskedőnél találod meg, akkor tőle vedd meg.


Ha esetleg magánembertől sikerülne vásárolni, az, hogy intézni kell az ügyeket ne tartson vissza. Nekem a legutóbbi autóvásárláskor az eredetiségvizsgálat volt fél óra, utána az okmányok intézése is ugyanennyi, a biztosítás az interneten lett kötve 5 perc alatt.


Szavatossági problémákkal a magánembert is utol lehet érni. Nekem kereskedő is tagadta már le, hogy egyáltalán ott jártam (bizományban volt egy autó és úgy vettem).


Amikkel légy gyanakvó, azok az olcsó murvás telepek.

Az külföldről szervált autókat kínáló szabadúszó neppereket kerüld, ha lehet.

2015. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 joco5582 ***** válasza:

Egyet értek a legtöbb kommentelővel, de azt is figyelembe kell venni, hogy milyen értékű autót akar valaki venni.

500ftig kereskedőnél lehetetlen normális autót találni.

Azt is érdemes figyelembevenni, hogy az éppen guruló máshol eladhatatlan autók utólsó mentsvára a kocsi beszámítás, kereskedőnél.

Én nem látom mi értelme van náluk vásárolni. A pénzért fellelhető legjobb állapotú autót kell megkeresni, és át kell nézetni szervízben.

Nekem fontos, hogy lássam milyen volt az előző tulaj. Ha valaki egy 1000ft os ablaktörlőt nem képes lecserélni, valyon mennyire figyelt az olajcserékre. Ilyesmi.

Kitakaríttatni, kozmetikázni el tudom vinni én is, ahogy kereskedőt meg lehet bízni a papírmunka elvégzésével is, Függetlenül attól kitől van a kocsi

2015. aug. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!