Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek mi lehet ez a...

The King 666 kérdése:

Szerintetek mi lehet ez a fura daráló hang a futóműből 100km/h felett?

Figyelt kérdés

A vectra A típusú autómból fura hang jön 100km/h felett.

Az alábbi videón meg is hallgathatjátok:

[link]


Röviden eddig: a zaj egy nagy csattanás óta van. Ekkor azt hittem kiszakadt a futó művem, de nagy nehezen a szervízig eljutva kiderült, hogy csak a stabilizátor-lengőkar rögzítő szilent tört el jobb elöl.

Kicseréltem ez a rögzítőt, stabilizátor rúd középső szilentet, első csapágyat, féktárcsa porvédő lemezt.

Eddig egyik sem segített.

További infó, hogy ha nagy sebességnél finoman rányomok a fékre a zaj tompább lesz.

Ha valakinek van ötlete rá vagy, hogy miként lehetne kideríteni a forrását azt nagyon megköszönném!



2015. aug. 27. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Érdekes. Nekem úgy hallatszik mintha a motor valamelyik forgó része beleérne valamibe. Simán mintha flexelnél valamit. Ilyen tempó mellett kéne kikuplungolnod és elvenni a gázt. Ha megszűnik a hang, akkor kizárható hogy a kerék környékéről jön. Gyorsítás közben nem hallatszik?
2015. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Feleségem autójának volt hasonló hangja, de azt egy a hosszbordás szíjból kiszakadt acélszál adta, ami beszorult a generátor tárcsa alá.

Bár az kicsit hangosabb volt.

2015. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

További információ:

Természetesen próbáltam üresben gurulni illetve levettem közben a gyújtást is. Természetesen a zaj jellege egyáltalán nem változott. Vagyis a probléma nem a motor és azon szíjai, illetve a kuplung körül van.

2015. aug. 27. 18:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Megvan a hiba, a kardán tengely keresztjei mentek tönkre és úgy rezonált, hogy beleért a kipufogó takaró lemezébe
2016. nov. 29. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!