Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagy a különbség a honda...

Nagy a különbség a honda civic vti és a sima 1.5-1.6-os civicek között?

Figyelt kérdés
Ugye ez lóerőben 40-70 is lehet függően a típustól. De vezetési élményben, illetve magában az autóban sok a különbség? Nem külső dolgokra értem. Kérem olyan válaszoljon, akinek van bármilyen tapasztalata mindkettővel.
2015. aug. 30. 23:15
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Nem nagy szám egyik sem, így nem túl nagy a kulonbség
2015. aug. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom neked milyen kocsid van, ha egy vti civic nem nagy gáz. Egy haveromnak van és mit ne mondjak, beleprésel az ülésbe rendesen 160-nál is.
2015. aug. 30. 23:33
 3/10 A kérdező kommentje:
*nem nagy szám
2015. aug. 30. 23:38
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

A sima 1.6 is szépen szedheti már a lábát, de szerintem a futóművük sem egyezik.

Egyiket sem vezettem, de a vti sokkal hegyesebb motor, nagyon magasan adja le a nyomatékát is. Pedig már a sima 1.6 is tovább van húzva, mint egy átlagos motor. Ennek ellenére persze mindenhol erősebb.

2015. aug. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Hát... Ismertem olyat, aki beült egy 4 ütemű 1.1-es Trabantba és oda volt, hogy beletapad az ülésbe a gyorsulástól. 2 ütemű Trabantból ült át. Minden relatív...

Nem is ez a lényeg, hanem amiért írtam, hogy olvasd el inkább a felhasználók nyilatkozatait itt:

[link]

Amire készülj, hogy ne csak a jót halld és csalódj. A hírhedt vti 160 lóerős 1.6-os 6-7000 fordulaton adja le azt a bizonyos névleges 160 lóerőt, ezek alatt a fordulatszám tartományok alatt teljesen olyan erejű, mint például egy 1.6-os Ford vagy Astra, de legalább normálisan használva keveset is fogyaszt. Mivel ezeket azért vették, hogy gyorsulgassanak a "pörgetem, de bírja" emberek, ezért szét vannak kopva a motorjaik mostanra. Kompressziót mérj, mielőtt ilyet veszel, előtte nézd meg, nem-e füstöl, habár ha sűrűbb olaj van benne, akkor nem fogsz füstöt látni, de rossz is lesz a kenése 5000 fölött.

A sima "lomha" Civiceknél nagyobb az esély, hogy találsz jó állapotban lévő motorút, ezért mindenképpen azt javasolnám.

Ha mindenképpen vti-t akarsz, akkor készülj a motorgenerálra, ami nem lesz olcsóság. Vagy ha találsz olyat, amit megőriztek jó eredeti állapotban, azért a pénzért már UFO Civicet is lehet kapni.

2015. aug. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát, főleg az utolsót, de nem készülök civicet venni. Csupán egy hencegő ismerős mondta, hogy neki van civicje, habár csak 100 egynéhány lóerős, de ugyan olyan, mint a vti. És mivel nagy kamugép, rámondtam, hogy kétlem, ő erősködött és gondoltam megkérdezem itt. Az ő kocsijában még nem ültem így összehasonlítási alapom nincs.

Nekem egy 1-3as swiftem van, onnan átülve volt nagy élmény a vti, de szerintem egy átlag autót, - legalábbis amilyenekben én ültem - odaver, ha a gyorsulást nézzük. Persze lehet nem vele vontatnám el a fával teli utánfutót, de a kategóriájában engem lenyűgözött. :)

2015. aug. 31. 01:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokan vannak sajna akik csak hencegnek és itt nem csak a Hondára gondolok. Amúgy az hogy ülésbe présel.. Hidd el, elég nagy különbség van aközött, ahogy egy 1,6-os présel bele vagy épp valami 4+ literes benzintemető présel.
2015. aug. 31. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, meg ha egy hqtvani flirt vonat présel bele. Ez tök logikus, de azert egy négy literes autó mellé jó ha vesz az ember egy benzinkutat is. Meg a kettő civic közti különbségről volt szó.
2015. aug. 31. 07:18
 9/10 anonim ***** válasza:
20%
TDI odaver
2015. aug. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
20%

Gondolom a 5-6. generációs guruló koporsókra gondolsz.

A 40-70 lóerő különbség az akár 50% is lehet (90 vs 140 lóerő) Nyilván ez óriási különbség. De attól még ezek már nem menők

2015. aug. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!