Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Abroncsnyomás alacsonnyá...

Abroncsnyomás alacsonnyá válása biztos, hogy defekt?

Figyelt kérdés
Szombaton autóval hegyvidéki, kanyargós, rossz minőségű úton mentem, nem volt semmi probléma, nem észleltem semmi különöset. Vasárnap nem ültem autóba, de hétfő reggel munkába menet kigyulladt a kis sárga lámpa a műszerfalon, hogy a bal első abroncsban a nyomás a felére csökkent. Szerintetek ez defektet jelenthet? Van pótkerekem, ha teljesen leengedne délutánig, de persze azért jobb lenne még hazaérni vele. (Kb. 4-5 km.-re van az otthonom a munkahelyemtől.)

2015. aug. 31. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát munkába menet be kellett volna ugrani egy benzinkútra felfújatni, majd hazafelé megint és máris látszik mennyit veszít a nyomásból. Simán lehet, hogy van benne valami ami kiszúrta és szép lassan enged.
2015. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Ereszthet a szelep is, de a felni peremének deformálódásától is
2015. aug. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit megint engedett, mire végeztem melóban, de a kútig elmentem és feltöltöttem. Most holnap meg holnapután busszal megyek, hagyom egy picit, hogy mi történik. :)

Ha továbbra is ereszt és szervizbe kell vinnem, akkor ezt megcsinálják gyorsan?

2015. aug. 31. 19:06
 4/6 lupara ***** válasza:
Nagy valószinüséggel defektes a gumid,de nem biztos.Nem reagáltál Beviz Elek szelepellenőrzési tanácsára.Hajtsd le a porvédő sapkát a szelepszárról,és nyálazd meg a szelep végét.Ha buborékos lesz,ott ereszt,kicseréled a szeleptűt.(Kellett erről a tesztről hallanod).Az egész szelepet is mozgasd meg,a ház is ereszthet.Keress a gumiban belefúródott szöget,csavart stb.Ha nem ereszt nagyon,hagyd a gumiban.Felnit megigazitják ha lehet,és megtisztitják ha kell,a gumiperem felfekvésénél.Amennyiben gumishoz kényszerülsz,gyorsan megcsinálják.
2015. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Benyálaztam a szelepet, nem volt gond vele és nem láttam a gumiban sem semmi sérülést. Viszont ma reggelre megint engedett picit. Nagyon lassan enged le, kb. 3-4 nap is. Mindenesetre szombaton megyek megnézetni szakemberrel, az a biztos és a legmegnyugtatóbb. :)
2015. szept. 1. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg enyhül a hőség. Ha akkor is ereszt, valóban szükséges a szerviz.
2015. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!