Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olcsó városi kisautónak...

Olcsó városi kisautónak Suzuki Celerio GL vagy Dacia Sandero 1.2?

Figyelt kérdés

Olcsó új autót nézek, ami városban lenne főleg használva. A fentieket láttam, amik olcsóak, és városi kisautónak elmennek.


Tudtok valami indokot ami inkább az egyik vagy másik javára billenti a mérleget? Ti melyiket választanátok erre a célra?


(Vagy esetleg valami egyéb jelölt ebben az árkategóriában?)



2015. aug. 31. 22:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek közül Suzukit, mert olcsó hozzá az alaktrész, és amúgy meg bírja a stapát. Meggyőződésem,hogy a Suzuki érték/tudás/ár arányban a Ferrarival vetekszik (nem Suzukim van) de ahhoz képest,tényleg,hogy milyen olcsó a szervízelése ahhoz képest elég sokat bír. Dacia-t én nem vennék, tudom hogy mostmár Renault-nak kéne már azt is nevezni ,de szerintem az akkor is lutri, hiszen sokszor a Renault is lutri,de mit várjunk akkor egy Romániában összerakott Daciatól.. Szóval ezek közül Suzuki.


De remélem te nem vagy abban a tévhitben,hogy attól mert kicsit egy autó (1.2-es motor) attól keveset fog neked enni városban, ezt csak a gyártók próbálják bebeszélni a nem szakmabeli embereknek, akik ezt megeszik. Kismotort midnig pörgetni kell városban a sok elindulás miatt , autpályán meg a nagy sebesség miatt, szóval tudnak azok is zabálni, és cserébe még sokkar hamarabb tönkre is mennek és felújításra szorulnak,mint egy nagyobb köbcentis, (pl 2l-es) nem agyonhúzott teljesítményű motor , ami szintén nem eszik sokkal többet városban mint a kismotor.

2015. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A Celerio-ban 1.0-s motor van, és 3.7 litert írnak 100-ra. Az elég jó, nem?


Egyébként nem a fogyasztás miatt vennék kisautót, hanem mert városban használom és ott se sokat, ezért nekem értelmetlen lenne többet kiadni egy nagyobb autóért.

2015. aug. 31. 23:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát az elég jó,igen , de ezeket a gyári fogyasztási adatokat fenntartással kell kezelni mindig. A másik dolog,hogy nem tudom miylen teljesítményű a 1.0 motor , de ami ehhez a lökettérfogathoz reális lenne az kb. 50-60 lóerő. Ezalatt azért van baj,mert túl gyenge, és szinte veszélyes lesz vele országútra merészkedni , másik esetben ha mdojuk 90-100Le , akkor meg kb. kérheted is a szervízbe az időpontot kis túlzással, hogy mikor viszed motrfelújításra , hiszen ekkora hengerűrataralomhoz ez elég sok lenne,hogy az huzamosabb időt elfusson. De az csak egy vélemény, majd írnak még mások is.
2015. aug. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

67 lóerős. A totalcar teszt ezt írta:


"Az öt sebesség bőven elég neki, autópályán alig hallani a baritonos hangú motorkát, és sztrádatempónál is meglepően zajtalan az egész autó. Sose gondoltam volna, hogy egy ilyen törpével ennyire emberien lehet utazni."


[link]


8 pontot adtak neki (gondolom 10-ből)

2015. aug. 31. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ezt kezdtem el olvasni:


[link]


Azt kell mondjam,elég meggyőző amit írnak róla , és ha neked tényleg egy kifejezetten városi autóra van szükséged , kiváló választás lenne.

2015. aug. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Dacia Sanderot vennék, az már egy jól ismert típus, és megbízható, Celerióról még senki semmit nem tud. A Renault féle 1.2-es a Daciában pedig egész jó kis motor, és takarékos, persze nehogy már 3,7 literes fogyasztásra számíts.
2015. szept. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csaladban van jonehany benzines Dacia, problema meg egyikkel sem volt, igy en szerintem a Sanderot valasztanam. Nekem kinezettre is jobban tetszik(legalabbis kivulrol). A fogyasztas viszont egyiknel sem lesz 4 liter:)
2015. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gon99 ***** válasza:
24%
A Buzuki már közel sem az a régi igásló mint a régi swiftek 1.0 motor fűnyíróba való nem kocsiba életveszélyes és a gatyád ráfog menni bár az 1.2es ről is ez a véleményem a Dacia/Renault francia autó ez mindent elmond fogyasztásra vezetési élményre megbízhatóságra mind két kocsi undorító 3as Mazda Vw golf vagy hasonló autót javasolnék legalább 1.6os motorral még ha az összegből csak idősebbet is tudsz vásárolni mindenképp mint ezeket a szarokat meg fogod köszönni ha rám hallgatsz! :)
2016. dec. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!