Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lenne nehéz 12. év...

Mennyire lenne nehéz 12. év elején megcsinálni a kreszt és az egészségügyit? 18/L

Figyelt kérdés
Mindig 7 vagy 8 órám lesz,ezen felül maximalista vagyok és mindent 100%-ra tanulok meg..Nem tudom,hogy mennyi idő és plusz tanulás kellene hozzá és beleférne-e az időmbe? A vezetést esetleg hetente egyszer gondoltam utána vagy pedig érettségi után. Mondjuk később az egyetem mellett sem lenne jobb..

2015. szept. 1. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Heti egy vezetés nem nyerő, heti 2x2 órával számolj. De miért nem csináltad meg nyáron? Az érettségi gyerekjáték. Ahogy a jogsi is, ha értelmes az ember. Ha akarod belefér
2015. szept. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, érettségi. Meg maximalista. Egyetelem legyél maximalista, ott kell tanulni, érettségi az leves. Ha csak 75%-ra tanulod meg, akkor is ötöst kapsz mindenből.


Amúgy 1 héten 2x2 órát vezess, ahogy az első válaszoló írja. Bőven bele fér az idődbe a vezetés is, meg a tanulás is. Ne halogasd, mert ha elmész egyetemre, jogosítványod soha nem lesz.

2015. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A KRESZ nem nehéz, egyszerű szabályok vannak azokat kell logikusan alkalmazni.

Tanfolyam nélkül is be tudsz szerezni egy KRESZ könyvet, ami ugyan elég száraz olvasmány, de abban le vannak írva elég részlete4sen a szabályok (a lényeg kb annyi, hogy tisztában legyen a vezető azzal, hogy az adott útszakaszon mit lehet és mit nem szabad.

Amiről általában itt is szó esik, az a tesztelés az elméleti vizsga mindössze egy számítógépes teszt kitöltéséből áll, nem kérdezgetnek, a teszt jól begyakorolható.


A vezetési gyakorlat már sokkal komolyabb próbatétel, azt nem is jó időben nagyon elhúzni, hetente 2-3 alkalommal menni kellene.

Nem jó az sem, ha nagyon besűríted a vezetést, kell a pihenés is a két vezetés között, amikor az agy tud dolgozni, elemezni, de a heti egy alkalom kevés.

Azt előre nem tudhatod, vezetésből hány óra gyakorlás kell a sikeres forgalmi vizsgához, lehet elég lesz a 30, de ha több kell azt is el kell fogadni, ez ugyanis nem az a fajta tanulás, mint az iskolában, erre nem lehet könyvből tanulni, ez gyakorlás kérdése.

Vezetés gyakorlásához nem jó, ha maximalista vagy, az nem fog tökéletesen menni.

Törekedj a legjobbra, ami tőled tellik, de a hibákon gyorsan lépj túl, majd otthon elgondolkozhatsz rajta, vezetés közben nem az számít ami már elmúlt, hanem az, ami előtted van.

Az oktató személye is fontos, ő nagyon sokat tud segíteni, de egy alkalmatlan oktató rontani is a helyzeten.


Egészségügyi vizsga a Vöröskereszt hatáskörébe tartozik, a vezetést végig csinálhatod, de amíg nincs EÜ vizsgaigazolásod, nem adják ki a jogosítványt.

Ez sem egy nehéz tanfolyam, vöröskeresztesek, mentősök is megmondták, hogy csúnyán szólva ebből bevétele van a Vöröskeresztnek, balesetnél úgyis a mentőt hívják, de egy életveszélyes sérültnek az életet jelentheti, ha a mentő kiérkezéséig kap segítséget.

Újraélesztés, stabil oldalfektetés bemutatása a két gyakorlati feladat, illetve ritkán kérhetnek kötözést, a többi elmélet: két-három mondatos leírásból fel kell ismerni a sérülés jellegét, s elmondani annak ellátását.

Az EÜ vizsga általában 5 perc alatt lezajlik, viszont ajánlott egy tanfolyamot végig csinálni, mert a gyakorlati rész könyvből nem tanulható. A tanfolyam is mindössze néhány alkalom.


Olyan nincs, hogy valaki állandóan tanuljon az érettségire, kell kikapcsolódás is.

A jogosítványszerzés is tanulás, de ha úgy nézed, lehet kikapcsolódás is

2015. szept. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is az évben akartam letenni, de szüleim nem engedték, mert hogy az érettségire kell koncentrálni. Tudod mennyit készültem rá? Igen, konkrétan nullát. Amit 4 év alatt összeszedtem, abból gazdálkodtam. Mindennél meglett a 70%+ Persze, én nem vagyok maximalista.

Aztán átcsúszott a jogsi fősulis időszakra, hát mit ne mondjak, fél évig tartott csak a vezetés. Nem volt fix órarend, szinte minden héten máshogy van, vagy nekem nem volt jó, vagy az oktatónak, volt, hogy két hétig nem tudtam menni.


Szóval ha teheted, még most tedd le, mert ha jövő nyáron kezded, nem fogod tudni befejezni.


KRESZ gyerekjáték, bemész arra a 7db 4 órás előadásra, jegyzetelgetsz, minden nap vagy másnap leülsz kicsit kreszprogramozni. Könyv meg ilyenek nem kell senkinek, szépen nyersen előadják az egészet, aminek 80%át úgy sem használod, felesleges pénzkidobás.

Elsősegély egy vicc. Van összesen kb 4 óra, 2 óra elmélet 2 gyakorlat. Kb. 70db 2 soros tétel. Bemész, általában le sem sz*rják, én végig sem tudtam mondani amit akartam, és be sem engedték fejezni a gyakorlatokat. 5 perc múlva kijössz, puff kész, egy hónap múlva úgy is elfelejted, de a kis kártyád megvan.


Aztán jön a vezetés, ami szerintem még előnyösebb is suliidőben, mivel ilyenkor még fix az órarended, jó előre tudsz egyeztetni az oktatóval, plusz nincsenek annyian mint nyáron. Heti 2-3x mész, viszont lehetőleg ne egymás utána napokon. A köztes időszakban van időd átgondolni mit rontottál, mit kéne máshogy. Szóval szerintem hajrá, és ne görcsölj rá, se az érettségire, se erre. Mind a kettő lóp*cs. Nem azt mondom, hogy ne vedd komolyan, főleg ha jó helyre akarsz kerülni, akkor kellenek a pontok, de annyi segítséget kapsz, hogy konkrétan ahhoz kell tehetség, hogy szart írj.

2015. szept. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészségügyi vizsgát a tanfolyam elején kell letenni.

Elsősegély vizsgát bármikor elvégezheted. Ajánlom, hogy egyedül ennek essél neki. Keresel egy elsősegély tanfolyamot, végigjárod és erre már nem lesz gondod.

KRESZ vizsga könnyű (főleg a mostani), de nincs értelme fél évvel a vezetés előtt letenni. Mire odajutsz, hogy kocsiba ülsz, felét elfejelted. Várjál vele.

Vezetés meg időigényes, mert az oktatók nem érnem rá mindig. Délutáni órák rendszerint telítettek, délelőtt meg nem járhatsz el iskola mellett.

Jobban jársz, ha főiskola mellett teszed le. Még jobb, ha főiskola előtt mész valami szakirányú OKJ-ra, és az alatt intézed el.

2015. szept. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Én most tettem le év elején a jogsim. 45 vezetés órából.


Nyár legelején kezdtem a tanfolyamot.

Augusztus végétől vezettem, vagyis tanultam.

Szept. 30-án sikeresen levizsgáztam (ugyan csak másodjára)

De a vizsgák előtti 2-3 hétben a heti 2 vagy 3 iskola utáni vezetés kikészített. 6 óra vezetés után ( 3 + még egy diák 3) még tanulj tételeket... :D


Végén már csak túl akartam lenni rajta. Nekem is szempont volt, hogy érettségi előtt megcsináljam a jogsit.


Én összességében azt mondom nem volt nehéz. 1 bukásom volt (forgalmi - figyelmetlenségből eredő bukó), nem hatott meg, 2 hét múlva sikeresre vizsgáztam.


Heti 2 vezetés szerintem kellene, és ha tudod, úgy old meg hogy délelőtt vezessetek (ekkor tanulhatsz a legtöbbet - legalábbis Szolnokon ekkor), mert egy idő után kínzás szintre megy az hogy 7.-8. órádról kimész és az oktatód vár már a parkolóban. :)

Egyáltalán nem lettek rosszabbak a jegyeim miatta, csak nagyon fárasztó volt együtt (+ még szalagavatói tánc is...).


És most már csak várom az plasztik kártyát! :3


18/F

2015. okt. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!