Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a mákkal lehetne letisztíta...

Mi a mákkal lehetne letisztítani a zsírt a szélvédőről?

Figyelt kérdés
Ugye ha télen indulás előtt bepárásodott a kocsi, vagy netán ráfagyott a víz, akkor benyomjuk a ventilátort és voalá faszintos lesz. Na már most, vannak olyan személyek akiknek odaadod a kocsit kölcsönbe és nem nyomják be a ventilátort, hanem kézzel, igen... puszta kézzel letörlik a szélvédőt belülről ugye. Na és aztán zsírfoltos lesz és ha rányomod a ventit, ha nem az macatos és ott marad a pára, akármit csinálsz. Próbáltam már alkoholos ablakmosóval de nem nagy változás történt. Mi a jó fenével szedjem le a zsírt??? Tisztítóba vigyem? Párapisztollyal kezeljem le?

2015. szept. 3. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholos nem túl jó a közeli műanyag borítások miatt miatt, mert nem biztos, hogy szeretni fogják egymást. Nekem domestotos kendővel lejött a kosz az ablakról. Vagy szappanos víz és mikroszálas törlőkendő.
2015. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 veterán vas ***** válasza:
39%

Tudom ajánlani az ecetes fejszét, vagy alkoholos féltéglát.


Ezzel a .....kérdéssel arra szeretnél utalni, hogy még soha nem tisztítottál üveget?

Mert akkor nagyon nagy a baj! :D

2015. szept. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Nehogy MÁKKAL, dióval sokkal jobb.
2015. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
F.loraszept
2015. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Azzal próbáltad már, amivel kívülről is mosod a szélvédőt???
2015. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ablakmosó folyadékkal pucold le. Akár szélvédőmosót is használhatsz.
2015. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholtól nem kell félni, nem bántja a műanyagokat. Csak nem a bolti, nyomokban alkoholos löttyöket kell ráborítani az ablakra, mert azoknak nincs zsíroldó hatásuk. Kell venni denaturált szeszt, az tényleg oldja a zsírt. Ráadásul jó büdös. Úgyhogy tisztítás után ki kell szellőztetni. Utána még ablaktisztítóval lehet fényesíteni, mert a denaturált szesz után néha csíkos marad.
2015. szept. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1/7 kösz, megpróbálom azzal ah ajánlottad. :)

veterán vas tisztítottam, de a lakásban a párom tisztítja. Alkoholossal próbáltam amit ő is használ ablakokra, de semmit nem javított, rosszabb lett. Traktort könnyebb kimosnom, belül és kívül is magasnyomásúval. De hát a kocsit nem lenne jó ötlet. :D

3/7 majd mogyoróval :D

4/7 egy próbát megér

5/7 nem, magasnyomásúval még nem, de amit hozzá használok sampont nem veszi le, majzolja

6/7 nem ment le

7/7 xD

Mentek a plusszok is meg a felesek is :D

2015. szept. 4. 15:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mi a fene van a szélvédődön? 2 cm vastagon disznózsír? Máskülönben már rég sikerült volna leszedni a fenti módszerekkel...
2015. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én citromos mosogatószerrel szoktam lemosni mindig, ha kölcsönadom. Az edényekről is lemossa a zsírt, a szélvédőre is tökéletes
2015. szept. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!