Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Simson S51 típusú motor...

Bencecocktails kérdése:

Egy Simson S51 típusú motor lehet viszonylag jó állapotban 60 000 Forintért?

Figyelt kérdés
Láttam egy hirdetést, a képen nagyon jól néz ki a motor, de nem tudom hogy mennyire lehet "belül" jó állapotban, érdemes-e foglalkozni vele.

2015. szept. 3. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet mázlid, de a jó Simsonok 100.000 körül mennek.
2015. szept. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 adorgyün válasza:
Én patika állapotban vettem 55000ft ért az enyémet. mázlim volt.
2015. szept. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szamosbecsnél a Szamos folyóban pihen egy simson évek óta, én löktem bele mert 6 nap alatt 5-ször ment szarrá alattam, négy alkalommal hazatoltam, 5-ik alkalomra már nem toltam haza, meghajítottam a hídról és elmerült a folyóba. Akinek kell kihalászhatja, Folyásiránynak jobbra van a második pillérnél, legalábbis ott merült el annak idején.
2015. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3!


Téged is hozzá kellett volna kötözni te b a r o m arcú. Gondolom az volt a célod hogy széthajtsd és sikerült, erre te berágtál hogy micsoda egy sz .a .r és ezért kellett bűnhődnie szegény motornak, Büszke lehetsz magadra, hogy tönkre tudtál tenni egy 50-es motort. Ez tényleg nagy tett volt részedről, életed legnagyobb tettje. Nem nehéz kitalálni hogy az ilyen alakok mint te semmi kötelező gondozást nem adtak meg a gépnek és ezért lehelte ki a lelkét.


Hogy lehet az hogy az én Simson S51-esem 1981-es és napi szinten jártam vele nyáron melózni?

Hogy lehet az, hogy após Scwalbe-ja 1967-es és pöcc röff indul? A világítást idén tettük rendbe a gyári(!) vezetékekkel!

Ez úgy lehet kedves barátaim hogy normális módon használták e két motort és nem siratófalon, mocsárban, krosszmotornak képzelve nyúzták őket, mert akkor már ezek is összef o s t ák volna magukat. Nem erre lettek kitalálva.


Nyugodtan vegyél egyet, de hogy milyet fogsz ki azt így látatlanban nem lehet megmondani.


Én egy ilyet fogtam ki két éve 80 ezerért, bár akkor még N-es volt.


https://www.youtube.com/watch?v=EWZmMX2fexA


Persze azóta már sokat költöttem rá, mert az előző tulajok sok mindent buheráltak rajta a 34 év alatt és nem teljesen így néz már ki, de megérte mert a felújítás óta nem csörög, nem zörög, van töltés rendesen, kapott túradobozt, és kizárólag MZA alkatrészeket vettem bele Koyo csapágyakkal és Viton szimeringekkel.


Szép napot!

2015. szept. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pont ez az hogy nem gyilkoltam a motort, normálisan mentem vele, nem nyeleztem, 50 km/h az nem nagy tempó neki, csak aszfalton használtam. Először szürkületbe elment a világitás, leszáltam róla, hazatoltam, megcsináltam, utánna váltó kilökte a sebességet, leszálltam róla, hazatoltam, megcsináltam, utánna való nap ismét estére alakítot a világítás, megint toltam, megcsináltam, aztán jött egy dugulás, majd utoljára hirtelen elment az erő, belekarcolt a hengerbe. Itt volt vége a dolognak és ment fürödni a kicsike. Pedig istenemre esküszöm hogy nem gyilkoltam a motort, szépen mentem vele de hiába. Utánna vettem egy Aprilia-t, azóta is megy és még nem hagyott cserbe.
2015. szept. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
szerintem 60ezer az remek ár egy simsonert lehet hogy egy kis időt majd rá kell szannod de megeri mert te munkád van benne
2015. okt. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értelmes válaszokat! :)
2015. okt. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!